Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC zamyka swoje biuro w Korei Południowej. Zbyt trudni konkurenci

HTC zamyka swoje biuro w Korei Południowej. Zbyt trudni konkurenci

LuiN 30 Lipca 2012 09:13

0 0
Nie jest łatwo walczyć o klienta na rodzimym rynku Samsunga i LG. Boleśnie przekonał się o tym HTC, który teraz zmuszony jest zamknąć lokalne biuro i skupić się na łatwiejszych do zdobycia regionach.

W II kwartale Samsung miał w Korei Południowej 69% rynku LTE i 66% rynku telefonów komórkowych. Właściwie jedyną marką spoza Korei, która się liczy na tym rynku jest Apple.




Źródło tekstu: thenextweb, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~fan  2012-07-30 12:49:37  host: ip-37-209-128-43.free.aero2.net.pl

    ad6. to co ja moge z nim zrobic to wiem, a to co firma oferowała tj. wsparcie - z którego juz się wycofała i nic nowego proponowac nie będzie ( nowych romów oraz aktualizacji)- oraz programy typu marketplace oraz synchronizacje danych wszeliego rodzaju i backup na ich serwery - to druga strona medalu. co ja moge to moja sprawa a oni powinni wspierac wlasny produkt ktory jeszcze nie jest taki stary. a oni go olali i zajeli sie nowszymi. to nie fair - wydajesz duzo szmalu a za 2 lata nie ma zadnej oferty z ich strony. kup dzis najnowszy a za rok sie przekonasz. powinni go dalej rozwijac i dac aktualizacje do nowszych systemów które spokojnie obsłuży. tego oczekuję - a ty możesz oczekiwać czegoś innego

  • 0

    10.  2012-07-30 12:50:31

    #4: te, hotelarz, akurat HD2 jest jednym z najbardziej udanych modeli HTC, od jego czasu zaczal sie maly zjazd. Mozna na niego wgrac NAPRAWDE szeroki wachlarz OSow, o ile pamietam i nowego WP i najnowszego Androida (tak, bodaj 4.1 juz tam byl) tam wgrali. Jak Ci nie pasuje to oddaj, wiele osob bedzie zadowolonych ;)

  • 0

    11.  2012-07-30 12:51:19

    Jak sie jest skrajnym pragmatykiem, to i faktycznie sie siedzi na domslnie wgranym WM 6.5 ; )

  • 0

    12. ~fan  2012-07-30 12:53:19  host: ip-37-209-128-43.free.aero2.net.pl

    nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć - wsparcie a własna inwencja to dwie różne rzeczy

  • 0

    13.  2012-07-30 13:30:43

    Rozumiem, ale juz kupujac HD2 bylo wiadomo, ze WM dlugo nie pociagnie w takiej postaci i ze roznie moze byc z aktualizacjami. Troche winy ponosi sie takze kupujac taki telefon (wiadomo bylo, ze Nokia N900 takze jest modelem, ktory nie bedzie dlugo czy mocno wspierany przez producenta jeszcze przed jego wyjsciem na rynek - wystarczy pomyslec), co nie odciaza producenta, niemniej sprzetowo urzadzenie jest dobre, stad tez jesli nie masz wsparcia OFICJALNEGO, to zdajesz sie na NIEoficjalne, jak rewelacyjni XDA-Devs. Jesli TEGO nie rozumiesz, to miejsce twoje w kole gospodyn wiejskich, a nie na forum telekomunikacyjnym. I akurat inwencja tu nie ma nic do rzeczy, wystarczy glowa troche ruszyc i wgrac gotowe rozwiazania - albo zmienic telefon, jak tak skrajnie nie pasuje i chce sie miec dumbphone i liczyc tylko i wylacznie na producenta. A nie siedziec i psioczyc... kijem Wisly nie zawrocisz, polityki HTC tez nie zmienisz.

  • 0

    14. ~fan  2012-07-30 13:36:57  host: ip-37-209-128-43.free.aero2.net.pl

    w momencie zakupu wszystko działało i nie było przesłanek że nie będzie skoro był to model flagowy i nadal powinno działać!!! a jak nie to do widzenia. nie ma o czym dyskutować jeśli mówimy o firmie. to co ja zrobię tego nie zmieni. a jak masz coś przeciwko wsi to uważaj bo tam bywają większe cwaniaki zaś jeśli chcesz wyzywać to nie pisz bo juz nic nowego do dyskusji to nie wniesie

  • 0

    15.  2012-07-30 13:47:40

    Strategia dzialania HTC podyktowana jest zrodlem ich zyskow. A jest nim tylko i wylacznie sprzedaz nowych telefonow. Update starych, tzn tych co wlasnie schodza z tasm produkcyjnych jest dla nich strata a nie zyskiem wiec kupujac sprzet takiego producenta trzeba sie z tym liczyc. Angazowanie cennych zasobow ludzkich jakim sa kosztowni programisci tylko po to aby aktualizowac telefony po ich premierze zaniza drastycznie zyski - wydluza cykl zycia produktu, ogranicza sprzedaz nowych urzadzen, podnosi koszty dzialu R&D, bo musi stawac na glowie opracowujac nowe rzeczy zebys wymienil swoj roczny HTC na nowy. Taka polityka dotyczy wszystkich producentow na Androidzie oprocz Google, ktoremu oplaca sie nexusy aktualizowac, bo sprzedaz telefonow nie jest kwestia ich byc albo nie byc. Wszystko jedno jak doskonaly sprzet HTC wyprodukuje, dajac do niego wsparcie zaklada sobie petle na szyje. Dlatego wybieram Apple i mam wsparcie dla 4 letnich modeli (3GS) i zapewniona odsprzedaz na rynku wtornym. Tak samo z samsungiem ktory marketingowo sprzedaje 4 rdzenie na jednym rynku, a na innym rynku ten sam model z dwoma rdzeniami. Samsungo owce to lykaja i potem ujadaja. Smieszne to. Naszczescie klienci Apple sa modrzejsi i patrza na prawdziwa wartosc dodana a nie blyskotki. Jeden rdzen w IP4 dziala tak samo plynnie jak 4 rdzenie w SGS 3 :)

  • 0

    16.  2012-07-30 13:52:25

    #14: alez byly, byly, tylko trzeba bylo miec otwarte oczy. Widac, ze nie zajarzyles z kolem gospodyn wiejskich... ;) Nie mam nic do wsi, chyba wylaczyles myslenie :>

  • 0

    17. ~fan  2012-07-30 14:00:55  host: ip-37-209-134-117.free.aero2.net.pl

    zacznij sam myślec i rozróżnij wsparcie producenta od wsparcia zewnętrznego bo to drugie nie ma nic do rzeczy. pożniej możesz wychwalać producenta jesli tak uważasz - bo o nim tu mowa - a hd2 to świetny przykład. dodatkowo zerknij na tekst o wyroku w sprawie loterii sms - tam tez gość wygrał bo nie ma musu grzebania w regulaminie oraz nie wiadomo gdzie do ostatniej deski by znaleźć zapis że koniec bliski- jest cos takiego jak zaufanie do renomowanego sprzedawcy, a ten zawiodł

  • 0

    18.  2012-07-30 14:04:47

    #15: jezu, jak ty bredzisz... klamiesz, ze jestes developerem (juz pare osob zebralo twoje posty :D), klamiesz ze miales Nokie, nie zdziwie sie, jak klamiesz ze masz iP4S a jedziesz dalej na 4ce 16 GB kupionej przez rodzicow ;) Moze krotko, bo nie chce mi sie tracic czasu - 3GS ma 3 lata :) Ale jak widac 3 = 4 ;) Niespecjalnie ktokolwiek chce kupowac ten szrot po takim czasie, co najwyzej 8 GB od opa i to tez za niezbyt wysoka kwote. Jakos nie zauwazylem, zeby Samsung nie aktualizowal S2 (4.0.4 wychodzi, zapowiedziany wstepnie 4.1) czy nawet wczesniejszych modeli z wysokiej polki. Wsparcie okolo dwoch lat - tyle ile trwa gwarancja. Pozniej user ma wolna reke i moze wgrac dowolny ROM, bez problemu 4.1 na S1 takze - w przypadku iOS user ma zwiazane rece, bo czesto nawet po JB nie mozna wgrac nowego softu. Jak to sie nazywa? Aha, sam napisales.. wymuszanie kupowania nowych urzadzen. KAZDA firma tak robi, jesli nie widzisz tego u Apple jestes po prostu slepy.. Ale to juz pare osob widzi nie od dzisiaj :) Poza tym menu to przewija takze plynnie S1, a wydajnosc, a wlasciwie brak wydajnosci iP4 w porownaniu do S2 widac przy odpaleniu dowolnej bardziej wymagajacej gry - glupi Shadowgun pokazuje roznice, mocniejsze tytuly tymbardziej. W przypadku np. Asphalt 6 czy 7 roznica jest tak gigantyczna, ze naprawde - szkoda gadac. Na iP4 srednio sie gra takze we flagowy tytul platformy, ktory mial chodzic ponoc plynnie na 4ce, czyli Infinity Blade 1 - nawet bez upgrade packow juz bylo nie do konca plynnie, potem tylko sie pogorszylo ; dwojka chodzi tak tragicznie, ze szkoda gadac. To, ze Samsung sprzedaje quad core, 2 GB RAMu i LTE (nie ma zakresow na Europe, u nas tylko Plus zreszta i tez tylko na dedykowany SIM) na innym rynku nie jest taka roznica, jak przedstawiasz. Wystarczy zobaczyc porownanie dzialania oraz benchmarki :) Ale oczywiscie wolisz pierdzielic smuty bo Samsung zla firma jest ;)

  • 0

    19.  2012-07-30 14:07:11

    #17: przeciez napisalem to wyraznie, ze rozrozniam - wiec jesli ktos tu ma problemy z mysleniem, to ty. HTC moim zdaniem dal naprawde dobry model SPRZETOWO w postaci HD2. Ja nie bylem nim nigdy zainteresowany na powaznie, bo wiedzialem, jakim gniotem jest WM 6.5, swoje lata spedzilem na WM (od 2003 FE do 6.1) i widzialem, jak M$ skopal ten produkt. Jak jestes dumb-userem, to kupuj dumbphone'y.. nie bedziesz rozczarowany przynajmniej. HTC nie wychwalam - generalnie jak dla mnie to sie powoli staczaja.

  • 0

    20.  2012-07-30 14:10:46

    #15: aha, zapomnialem.. Wspanialy Apple daje (zreszta niezgodna z prawem unijnym) gwarancje ROCZNA, a jak dajmy na to lekko stluczesz szybke, to oficjalnie CALY telefon jest do wymiany. Koszt tez oczywiscie - CALKOWITY. Nieoficjalnie, tracac reszte (o ile cos zostalo z tej rocznej gwarki), mozna pojsc i zrobic LCD+digitizer+szybke za okolo 350-400 zl. W przypadku Samsunga jakos mozna inaczej... ciekawe.

  • 0

    21. ~ofnk  2012-07-30 14:20:13  host: public-gprs308259.centertel.pl

    planet - jestes z innej planety??? pisza ci konkretnie a ty swoje. PS. w każdej trudnej czy nie sprawie wyrocznia. podziwiam

  • 0

    22.  2012-07-30 14:30:51

    ofnk: applefap i hotelarz to sa dwa najwieksze trolle na Telepolis, wiec sorry, sprawdz fakty zanim cos napiszesz, "konkretnie" AHA ;)

  • 0

    23.  2012-07-30 14:32:03

    @18 powiadasz lagi: http://m.youtube.com/watch?v=qybdVPYeqr4 @20 uzytkownicy sie nie skarza na roczna gwarancje. Apple ma najwyzszy z producentow elektroniki poziom sadysfakcji z serwisu. Sam sie juz do tego przyzwyczailem ze iPhone dziala zawsze niezawodnie i dla mnie jest to normalne. Zabawne to jest jak czasem widac jak wlasciciel innego fona wyciaga baterie zeby reset zrobic po zwisie - sam nigdy nie mialem potrzeby wyciagac z iPhona baterii. Co do tlukacych sie szybek i kosztow napraw. W mercedesie/bmw/audi szyby tluka sie tak samo jak np w ladzie czy dacii ale koszt ich wymiany jest wielokrotnie wiekszy. Taaaak... Te 3 marki sa przez to naprawde beznadziejne, a ich klienci to prawdziwe owce. Gratuluje rozumowania PLANET.

  • 0

    24. ~fan  2012-07-30 14:46:54  host: ip-78-30-110-14.free.aero2.net.pl

    mylisz się nazywając mnie trolem i wieśniakiem nie mówiąc o hotelarzu??? coś nie tak z poziomem. ???????????????????????????????

  • 0

    25. ~fan  2012-07-30 14:48:33  host: ip-78-30-110-14.free.aero2.net.pl

    ps. nie usuwajcie postów niewygodnych dla - planet. co to za cenzura

  • 0

    26.  2012-07-30 15:29:18

    #23: Tak, nie ma minimalnych 24 fps. Moze SREDNIA jest powyzej, ale na pewno nie wartosc minimalna, rendering po prostu jest nieplynny i szarpie. Nikt nie mowi o LAGACH, gdzie Ty widzisz Internet w IB 1/2 :D Co do gwarancji - po prostu stwierdzam fakty. Roczna gwarancja jest BARDZO realna :> Szczegolnie realna w przypadku uszkodzenia, jeszcze bardziej smieszny jest jej zakres i odpowiedz serwisu. Masz gwarancje, ale jej nie masz - kup nowy telefon. Pozdrawiam i gratuluje rozumowania :) Co do wyciagania baterii - no widzisz... moze Ty nie miales. Rzeczywiscie, na upartego nie trzeba. W moim przypadku najgorsze bylo (i jest, bo dalej epizodycznie korzystam) zacinanie sie POLACZEN GLOSOWYCH. Moze to wina sieci (czy jej wspolpracy z telefonem), ale dlaczego akurat tylko na iP4 mialem sytuacje, ze nie moglem zakonczyc polaczenia i telefon wisial , czesto do usranej smierci na ekranie zakonczenia polaczenia? Bardzo rzadko - zwieszka po wybraniu numeru. Ale przy zakonczeniu polaczen to mnie juz cholera ciskala i TRZEBA bylo wylaczyc i wlaczyc telefon. Minuta jak nie poltorej z glowy - tutaj tez konkurencja jakos potrafi sie wlaczyc i zinicjalizowac duzo szybciej (oczywiscie, jest niecale 300 programow, ale to juz inna sprawa, bo na Samsungu tez jest). To jest o tyle dziwne, ze juz na logike powinien sie zawiesic 3rd party app (co sie czasem zdarza, mniej-wiecej po rowno na iOS i Androidzie z tego co widze), a nie systemowy.. Co do porownania samochodowego - kula w plot, bo Apple to nie BMW/Merc/Audi, a Samsung to nie Dacia ani Łada :D A co do Apple, trzeba byc owca taka jak ty, zeby bronic zaciekle kompromitujac sie co chwile... naprawde, zaslepienie w czystej postaci.

  • 0

    27. ~Riko  2012-07-31 15:52:12  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefun Ależ Ty pocieszny jesteś. Użytkownicy nie narzekają na roczną gwarancję Apple, dlatego na frazę "apple dlaczego tylko rok gwarancji" Google wyświetla ponad 100tys. wyników. Masz zapewnioną odsprzedaż iPhona? Chyba jak wystawisz na alledrogo BCM od złotówki. Samsung sprzedaje 4 rdzenie na jednym rynku, a Apple nie sprzedaje 4 rdzeni w ogóle. Dopiero wynaleźli USB 3.0, wynalezione przez resztę świata w 2009 roku, więc za spokojnie applefuni - za trzy lata również będziesz mógł się cieszyć pierdami w 3D i z dźwiękiem 7.1 na swoim nowym czterordzeniowym iPhone 17.

  • 0

    28. ~seven77  2012-07-31 18:17:03  host: dynamic-78-8-186-234.ssp.dialog.net.pl

    Kupiłem HD2 i strasznie żałuję tej decyzji. Mogłem się wstrzymać chwilę i kupić samsunga a nie syf, do którego od razu trzeba było wgrać roma ugotowanego przez ludków z XDA, bo inaczej telefon był bezużyteczny. A wsparcie htc polegało na wypuszczeniu może 3 aktualizacji rozwiązujących dość głupawe problemy. Co mnie z resztą nie dziwi, bo deweloperzy htc musieli się nieźle napracować żeby napisać soft zarzynający tak mocny telefon. Ja już więcej nie kupię aparatu firmy htc i każdemu znajomemu odradzam kupowanie drogich gniotów.