Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC z rodziny Desire - Android 2.3 tak, ale bez Sense UI 3.0

HTC z rodziny Desire - Android 2.3 tak, ale bez Sense UI 3.0

Q! 14 Kwietnia 2011 22:21

0 0

Three UK poinformowała, że już wkrótce udostępni Androida 2.3 dla telefonów HTC z rodziny Desire, sprzedawanych w jej sieci. Z kolei HTC poinformował, że telefony te nie otrzymają aktualizacji nakładki systemowej Sense UI do wersji 3.0.

Aktualizacja Androida dla HTC Desire, Desire HD, Desire Z oraz starszych do wersji 2.3 Gingerbread ma zostać udostępniona pod koniec kwietnia lub na początku maja. Jednak dotyczyć to będzie jedynie urządzeń sprzedawanych przez brytyjską sieć Three (tzw. brandowanych).

Wciąż nie wiadomo, czy niebrandowane egzemplarze otrzymają taką aktualizację. A przydałoby się, gdyż Gingerbread dostępny jest na rynku już od ponad czterech miesięcy, a na przełomie kwietnia i mają oznaczać to już będzie piąty miesiąc.




Bez względu na to kiedy pojawi się Gingerbread dla starszych modeli HTC, już wiadomo, że nie otrzymają one nowej wersji interfejsu Sense UI. Wszystko dlatego, że posiadać ona będzie całkiem spore wymagania sprzętowe.

Jednym słowem można powiedzieć, że będzie ona przeznaczona tylko na najnowsze telefony z dwurdzeniowymi procesorami (Evo 3D i Sensation) oraz tablet Flyer. Ten ostatni co prawda posiadać będzie tylko jeden rdzeń, jednak jego zegar będzie tykać z częstotliwością aż 1,5 GHz.

Wygląda więc na to, że najnowsza odsłona Sense UI posiadać ma ogromne wymagania sprzętowe i aby móc z niej korzystać trzeba będzie posiadać praktycznie najnowsze lub najbardziej wydajne urządzenie ze stajni HTC.

Źródło tekstu: Unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • -2

    1. ~  2011-04-14 22:27:10  host: v09-15.opera-mini.net

    Miałem HTC rowalił się po tygopdniu użytkowania bateria trzyma tylko 6 godzin w użytkowaniu nie polecam tego tajwanskiego badziewia.

  • 0

    2. ~niegowic  2011-04-14 22:46:42  host: 89-76-9-124.dynamic.chello.pl

    Ale jakiego HTC... Ja mam Desire HD i nie narzekam..

  • 0

    3. ~trekkis  2011-04-14 22:58:56  host: z26-12.opera-mini.net

    gratulacje dla inteligenta ktory ocenia sprzet po jednym wadliwym egzemplarzu :) ile to trzeba miec lat, trzy? :)

  • 0

    4.  2011-04-14 23:53:23

    coz... mnie ladowanie desire codziennie tez lekko irytuje, zwlaszcza gdy po nocnym wyjsciu nie pamieta sie o naladowaniu, a za dnia trzeba dalej telefonu uzywac...

  • 0

    5. ~Taka prawda  2011-04-15 00:16:51  host: aajr217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1: bateria w twojej pustej mózgownicy trzyma 6 godzin. A jedyny htc jakiego można rozwalić z ostatnio wydanych to wildfire który jest cały z plastiku z przeznaczeniem dla dresów osiedlowych co ich nie stać na nic lepszego.

  • 0

    6. ~raptus  2011-04-15 00:43:50  host: 89-77-210-27.dynamic.chello.pl

    korzystając ze smartphona zgodnie z jego przeznaczeniem trzeba się liczyć z tym że bateria w żadnym telefonie nie wytrzyma długo... mam ładowarkę w domu, w samochodzie, a w pracy kabel usb... jeszcze nie miałem problemów z wyładowanym telefonem... po zakupie pierwsze ładowania były robione zgodnie z zaleceniami i bateria trzyma całkiem długo.

  • 0

    7.  2011-04-15 00:54:59

    @3 +1 :) , @1 miałem już 4 różne słuchawki od HTC i na lepsze telefony jeżeli chodzi o jakość wykonania jeszcze nie trafiłem ( a przerabiałem Motorole SE siemens'y nokie hehe nawet Alcatel'a :) ), są naprawde solidne i dobrze wykonane chociaż fakt bateria to słaby element tego producenta

  • 0

    8.  2011-04-15 01:05:29

    @6 jakos e71 czy e66 oraz e72 trzyma po 2-3 dni i smartphone'm tez jest. malo tego wysmiewany przez kolege spod #5 wildfire potrafi trzymac jakos 2 dni. sa w produkcji ogniwa 1500mAh (taka jest w w/w nokiach), a nawet 1600mAh... dlaczego do topowych modeli HTC nie wstawia pojemniejszych ogniw tylko "raptem" 1300mAh? a co do jakosci wykonania - znow polece serie e71 i e72. tej pierwszej uzywalem 2,5 roku i nadal nic w niej nie skrzypi, trzeszczy i wszystko jest dobrze spasowane. w desire juz sie boje o dolne rogi telefonu...

  • 0

    11. ~ramar  2011-04-15 11:39:07  host: b8-me.krak.tke.pl

    @5 Twoja mózgownica jest tak samo pojemna jak 1... @8 jak możesz porównywać telefony z ponad 3 calowymi ekranami do Nokii serii E...? Wildfire dziła dłużej na baterii, bo ma 3.2 cala, a Desire już ma 3.7, więc jest spora różnica. Taki SE X10 mini będzie pewnie trzymał jeszcze dłużej, ale porównaj sobie wygodę korzystania z funkcji takiego telefonu, który ma 2.5'' do Desire, który ma 3.7''? Coś za coś niestety... Wszyscy chcieliby mieć pewnie 4.5'' ekran i żeby bateria trzymała najlepiej 4 dni min., jak będzie leżał na półce to tyle wytrzyma, ale nie w tym celu kupuje się taki kombajn...

  • 0

    12. ~ramar  2011-04-15 11:45:34  host: b8-me.krak.tke.pl

    Wracając do tematu, to jeśli nowy Sense ma mieć takie wymagania, to lepiej, że Desire go nie dostanie, bo stracił by dużo ze szybkości działania. Z drugiej strony jednak mogli go zoptymalizować również dla procków 1 ghz.

  • 0

    13. ~M  2011-04-15 13:38:00  host: blp127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat desire HD/Z dostanie sense UI 3.0 w późniejszym terminie. Czytałem na forum dotyczącym androida

  • 0

    14. ~M  2011-04-15 16:28:58  host: 62.244.130.122

    Widzę ze admin usunął mój link do tego forum. Jutro będzie miał nowego newsa

  • 0

    16. ~M  2011-04-15 16:51:35  host: 62.244.130.122

    "ROM z HTC Sense UI 3.0 został już przeportowany na HTC Desire HD Znane do tej pory problemy: Aparat Kamera Friendstream Grafiki potrzebują zmiany rozmiarów Efekty dźwiękowe (srs) w muzyce pewnie jeszcze coś więcej Ponoć nowe Sense UI 3.0 działa szybciej niż 2.1, a rozdzielczość qHD nie będzie barierą nie do przeskoczenia przygotowaniu ROM'ów - HTC wstydź się. Na naszych oczach HTC Desire HD właśnie zyskuje drugie życie, przykro jest jednak to mówić w kontekście smartfonu, który przecież dopiero co miał swoją premierę..." Takie coś znalazłem jeszcze. Jest juz na XDA czyli jak zwykle HTC leci w kulki

  • 0

    17. ~Th0mas  2011-04-23 11:33:19  host: public1504.xdsl.centertel.pl

    Nie mogę się już doczekać. Kwicień zbliża się ku końcowi, a oficjalnej daty aktualizacji jak nie było, tak nie ma.

  • 0

    18. ~htc desire najlepszy  2011-07-15 17:15:13  host: 178-37-95-71.adsl.inetia.pl

    posiadam desire i go uwielbiam bateria moglaby dluzej ale wytrzymuje dwa dni zarabisty tel nie moge sie doczekac 2.3 :D:D

Dodaj swoją opinię