Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Windows Phone 8X bez aktualizacji do Windowsa 10 Mobile

HTC Windows Phone 8X bez aktualizacji do Windowsa 10 Mobile

LuiN 12 Stycznia 2016 21:43

2 1

htc windows phone 8x Chociaż HTC Windows Phone 8X spełnia wszystkie wymagania systemu Windows 10 Mobile, tajwański smartfon nie otrzyma aktualizacji do najnowszej wersji mobilnego Windowsa.



Koniec wsparcia dla urządzenia potwierdzony został oficjalnie przez brytyjski oddział firmy. Windows Phone 8.1 to ostatnia wersja systemu dla tego cenionego przez wielu użytkowników urządzenia.




Nieco inne podejście do tematu ma Microsoft, który planuje udostępnić aktualizację nawet dla słabszych pod względem specyfikacji Lumii. Warto przy tym jednak dodać, że Microsoft ma wyraźne problemy z Windows 10 Mobile. Trzy pierwsze telefony dostępne na rynku (Lumie 550, 950 i 950 XL) sprawiają wrażenie jakby miały zainstalowane deweloperskie wersje oprogramowania (roi się od błędów), a termin aktualizacji dla starszych urządzeń jest stale przesuwany.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC UK, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | windows 10 mobile

w sumie: 21
  • 0

    2. ~Sk.  2016-01-12 22:37:32  host: d193-205.icpnet.pl

    WP 8.1 tak dobrze działa na Lumiach, że nie bardzo widzę sens jego aktualizacji do 10, a nawet się tego trochę obawiam.

  • 0

    3.  2016-01-12 23:04:20

    Jeśli ktoś pobierze apkę Windows Insider, wówczas jest możliwość uaktualnienia do Windowsa 10 w wersji beta - tak jak wersje kompilacji testowych dla komputerowego W10. Wystarczy pierścień rzadkich aktualizacji, które mają mniej błędów. Przynajmniej lepsza opcja, niż szybsze przestawanie wsparcia dla Androidów.

  • 1

    4. ~jarko  2016-01-13 00:37:49  host: aawb247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Od listopada testuję W10Mobile w wersji beta. Co mogę powiedzieć? Ogólnie system jest bardziej uporządkowany względem 8.1 (np. poukładane ustawienia), ładniejszy (większa możliwość personalizacji). Korzystam z najnowszej wersji, która wyszła w piątek. Końcowy numerek to .63 Telefon działa dosyć płynnie jak na mój sprzęt (Lumia 630) No i na tym kończą się dobre strony. Mimo przywracania ustawień fabrycznych aplikacje potrafią się crashować, szczególnie fb, messenger, telefon lubił się zrestartować podczas wykonywania prozaicznych czynności, a systemowe apki się potrafią też wywalać. Na buildzie piątkowym jest juz trochę lepiej, ale zeby to dzialalo to potrzeba jeszcze kilka aktualizacji. Niestety to jest beta. A taka będzie wypuszczona oficjalnie juz 19.01 podobno... Każdy tez ma inny problem, jednemu nie dziala dźwięk podczas odtwarzania nagranych filmów, drugiemu skrzeczy budzik a trzeciemu dziala wszystko. Loteria... Ciekawe jak oni to zrobią... Czy cos jednak jeszcze poprawia, czy wypuszcza niedorobiony system.

  • 2

    5.  2016-01-13 07:21:35

    Do pełni szczęścia tylko niebieskiego ekranu brakuje ;-)

  • 0

    6.  2016-01-13 07:25:30

    @4 Wydaje mi się że te zawieszanie aplikacji i ich błędy są "zasługą" 512MB RAM. Ja na swojej L930 nie mam takich problemów. Nie wiem jak w przypadku urządzeń z 1GB - bo nie testowałem.

  • -3

    7. ~  2016-01-13 07:35:26  host: gkd115.internetdsl.tpnet.pl

    Nie obchodzi mnie co myślisz. Jeśli chcesz wyrażać swoje własne opinie to pisz bloga, a podając informacje należy po wyczerpaniu tematu zakończyć pisanie.

  • 0

    8. ~ziutasek  2016-01-13 08:05:52  host: bgh13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma pojęcia jakie koszty dla producenta stanowi taka aktualizacja ale wizerunkowo byłoby to dość spektakularne posunięcie ...
    ps. ma stary i8350 (omnia w) świetne urządzenie zgrabne, jakość rozmów kryształowa poza baterią co dzień ledwie wytrzymuje ... i WP 7.5

  • 0

    9.  2016-01-13 08:18:41

    Mnie to nie dziwi. HTC walczy o przetrwanie i skupia się na wysokomarżowych modelach (jeśli jeszcze takowe posiada), a nie na ponoszeniu kosztów aktualizowania starych modeli aby MS mógł zarabiać na nowych aplikacjach zgodnych z WM10. Nie masz swojego systemu - giniesz.

  • 3

    10. ~  2016-01-13 08:19:42  host: user-94-254-209-90.play-internet.pl

    @7 odejdz i nie wracaj

  • 0

    11. ~jarko  2016-01-13 08:34:44  host: aawb247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 Tez o tym wlasnie pomyslalem :)

  • 0

    12. ~Ha±  2016-01-13 08:41:06  host: n30-04-05.opera-mini.net

    ale za to w S3 będzie aktualizacja od t-mobile
    :-D :-D :-D

  • 0

    13. ~Calm7  2016-01-13 09:09:24  host: abbe144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za to w S3 będzie aktualizacja od t-mobile
    :-D :-D :-D

  • 2

    14. ~  2016-01-13 09:47:17  host: 80.54.47.145

    A windows phone mialbyc takim super systemem z aktualizacjami niezaleznymi od producenta... nigdy wiecej fona od ludzi co z dnia na dzien porzucili caly potezny system (wm6.5) do tej pory w wielu korpo uzywa sie sprzestarzalego sprzetu bo nowych sluchawek brak, a przenies. Caly system pod andka to duze koszta...

  • 0

    15.  2016-01-13 09:53:54

    Odnośnie problemów z W10M trzeba się zgodzić - występują, ale im lepszy sprzęt tym mniej problemów z aplikacjami. Ja na swojej 830, miałem problemy z buildem .36 - nie mogłem wejść do sms oraz nie było słychać dźwięków powiadomień przy wygaszonym ekranie. Dwukrotne przywrócenie do ustawień fabrycznych pomogło. Na mojej Lumii da się normalnie korzystać z telefonu jak najbardziej. Co do FB, messengera, to raczej wina niedorobionych aplikacji niż samego systemu, chociaż nie korzystam z tych aplikacji, to się nie wypowiem jak chodzi na 1 giga ram'u (czytałem opinie ludzi na innych forach)

  • -1

    16. ~  2016-01-13 10:18:20  host: user-94-254-209-90.play-internet.pl

    Apple ma zawsze dopracowane aktualizacje

  • 0

    17.  2016-01-13 10:48:41

    Ja w mojej Lumi jest mega zadowolony z WP 8.1 i ani mi się myśli zmieniać systemu.

  • 0

    18. ~ty  2016-01-13 11:52:01  host: 5.174.22.238

    Czytałem ze użytkownicy 550 i 950 maja problemy z przegrzewaniem się urządzeń. Penie win 10 inwigiluje na potęgę. Czyści pakiety neta 1 GB w kilka dni się zerują. Pytanie teraz co transferuje telefon jak aplikacje mają wylaczone wszelkie działania w tle.

  • 0

    19.  2016-01-13 13:30:51

    Co to za argument lepszego sprzętu przecież sami fani WP argumentowali, że nie ważne czy masz Lumię z serii 400 czy 700 czy 900 wszystko chodzi tak samo ;) A prawda jest taka, że na WP też odczuwa się różnice np. w RAM'ie i 2GB w 2016 to minimum. Co do samego HTC to przecież większość poza Nokia przejętą przez Microsoft olało ten system. HTC ma problemy, a WP czy WM ma marginalny udział w rynku więc trudno oczekiwać, że będą się interesować 4 letnim telefonem, którego pewnie prawie nikt nie kupił xD

  • 0

    20.  2016-01-13 15:27:49

    @ty
    Z kimś się rozumem pozamieniałeś. Komu i gdzie zużywa tyle danych? Kolejny specjalista od prywatności. Sra nie inwigiluje. To jest system niestety! niedokończony, czyli zawsze będzie wysyłał jakieś raporty do MS, myślisz, że ich obchodzi coś taki zakichany gość jak Ty?! :-) wrzuć na luz na pewno nie jesteś taki ważny.

  • 0

    21.  2016-01-13 15:30:29

    @ pacman
    Tak system WP8.1 chodził tak samo na czym popadło, aplikacje już nie - tu jest problem. W Androidzie jest inny, jak któryś smartfon jest do du... to nawet system nie będzie tam chodził bez przycinek.

Dodaj swoją opinię