Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Wildfire - Desire w wersji mini

HTC Wildfire - Desire w wersji mini

LuiN 17 Maja 2010 17:26

0 0

htc wildfireHTC Wildfire typowo internetowy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android 2.1 z nakładką HTC Sense. Młodszy i bardziej kompaktowy brat HTC Desire kusi pełną integracją systemu z popularnymi serwisami społecznościowymi.



Każdy kontakt znajdujący się w książce adresowej HTC Wildfire zawiera historię komunikacji z daną osobą, w tym daty rozmów, najnowsze wiadomości tekstowe, e-maile i wpisy serwisów społecznościowych. Gdy zadzwoni osoba znajoma, telefon wyświetli jego zdjęcie umieszczone na Facebooku wraz ze statusem i informacją nt. zbliżających się urodzin.




Telefon ma pojemnościowy ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli). Urządzenie oferuje łączność 3G, WiFi, aparat fotograficzny 5 Mpix, GPS, gniazdo kart microSDHC i rzadkość w przypadku telefonów z Androidem: radio FM z funkcją RDS.

HTC Wildfire będzie dostępny w Europie i Azji w trzecim kwartale 2010 roku, w cenie około 300 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 1

    5. ~kili  2010-05-17 17:49:08  host: 088156002079.olsztyn.vectranet.pl

    #4 nie, nie doczekasz się... n-k fon :) lol...

  • 1

    6.  2010-05-17 18:00:45

    NK fon już powstaje, będzie w kształcie śledzia ;-)

  • 0

    7. ~  2010-05-17 18:32:43  host: t19-15.opera-mini.net

    Dobrze ze nie gąbki;-)

  • 0

    8. ~DNS 89 '  2010-05-17 18:39:16  host: cc.azsoft.pl

    Po cholerę ci kom pod NK !!! wystarczy że masz połączenie z netem i przeglądarke w komie ... i gotowe ...tak tak NkFoN ... ma kształt śledzia .... i ma WiFi.. oraz 18 mega aparat...jest cudeńko czekam na test tego telefonu na telepolis czytałem o nim na gsm ... ma być hitem w Polsce pod koniec roku lol .... wiec Patryk musisz po czekać do końca roku ... i bd miał koma pod NK !!! O Fuck !!! co za ludzie ... Zimny Kraj,Zimna Wódka,Dziwni ludzie ... xD ... koma pod nk chcą Nokia czytaj to i wyciągaj wnioski ... bo cię samsung wyprzedzi .

  • 0

    9.  2010-05-17 18:43:41

    Issa ta Salsa to chyba nic ciekawego - http://www.product-reviews.net/review/20091221/htc-salsa/ . Kurcze dla mnie telefon ideal to jakby nokia dala chocby cos ala E72 z ekranem 2,6cala z hspa+ i video vga 30kl/s. Ciekawe czemu wciaz nie ma telefonow z hspa+ ? Chyba nie mam strasznych wymagan ? ;)

  • 0

    10. ~sen  2010-05-17 19:40:07  host: nat-pr4.aster.pl

    Dalej czekam na coś od HTC z Androidem, ekranem pojemnościowym około 3,2", prockiem 1GHz i wielkościowo trochę mniejszym (cieńszym) niż Hero... Gdyby Legend miał mocniejszy procek, albo Desire byłby mniejszy... Ech:P

  • 0

    11. ~Shiryu  2010-05-17 20:14:40  host: ip-57-148.zax.pl

    3.2" i QVGA? Ich tam chyba naprawdę porąbało...

  • 0

    12.  2010-05-17 20:29:19

    Wg mnie trochę bez sensu ten Wildfire. Desire i tak jest całkiem mały a cofanie się z ekranem do 240x320 mija się z celem. Tak, ktoś może powiedzieć, że jest niepotrzebny, ale jeżeli dają 800x480 to po co brać gorszy? Ceny myślę będzie podobna, a za 2-3 miechy się zrówna. Issa: mi też bardzo brakuje QWERTY sprzętowej. I HD2 i Desire i 3GS - są ok, ale jednak do pełni szczęścia brakuje QWERTY.

  • 0

    13.  2010-05-17 23:02:34

    Szalony , jak dla mnie Salsa to ideal. Musialem sie pomylic z tymi 3.2 calaowym ekranem bo na stronie ktorej podales jest 2.6 , ale sam Android jest miodzio a jesli Salsa bedzie miala 2.1 + Sense to juz niczego wiecej do szczescia nie trzeba wiecej a i o zaletach jednobrylowego , megawygodnego stylu Blackberry nikogo przekonywac nie trzeba. Mam G1 i jestem bardzo zadowolony , kupilem Nokie e72 i szybko sprzedalem przerazony niedopracowaniem FP2 na tym telefonie , to zgroza co dzieje sie z Nokia , wracajac szybko do starej , dobrej e71. Ale Nokia raczej teraz u mnie lezy sobie i czeka na lepsze chwile jako telefon dosc mocno rezerwowy. Wiem , ze dotykowce , nawet te z qwerty to nie jest moze naturalny rywal Blackberry , Sasmunga i600 czy wspomnianych e71/e72 , ale funkcjonalnie Androida i Symbiana zaczyna dzielic przepasc. Moze e5 cos zmieni , ale pod doswiadczeniach z 5800 z e72 nieszybko zostane betatesterem kolejnych bubli od Nokii. Nigdy bym nie przypuszczal , ze skoncze na jakims HTC ale Android wywrocil wszystko do gory nogami , nie liczy sie producent , liczy sie moc i potencjal systemu. Bardzo licze na Salse w Play i na 99% ja wezme , a ma sie pojawic w III kwartale. Ciekawy moze byc tez My-touch od HTC , pod ta nazwa ma byc sprzedawany Android z qwerty i pewnie sense w T-mobile , wiec moze i trafi do Ery , chetnie go wtedy kupie na aukcji jak i nowke G1 kiedys.

  • 0

    14.  2010-05-17 23:05:37

    Matteo , czytalem , ze Desire cieszy sie generalnie doskonala opinia , jego ekran i wirtualna klawiatura jest ponoc fantastyczna , ale przyznaje , ze to co daje G1 ze swoja qwerty i na przyklad skrotami klawiaturowymi na Mini , G+U , G+X itp, winduje funkcjonalnosc tego typu telefonow z Androidem i prawdziwa qwerty na bardzo wysoki poziom.

  • 0

    15.  2010-05-18 00:20:09

    *issa: mógłbyś szerzej napisać o Twoich problemach z E72 i rozwinąć kwestię niedopracowania FP2 w tym modelu? Akurat to mnie interesuje...

  • 0

    16.  2010-05-18 01:32:16

    tymis , dlugo sie zastanawialem nad kupnem e72 zastanawiajac sie na ile nowego wniesie ona do posiadanych e63 i e61i. W koncu sprzedalem e61i i wzialem e72. Telefon robi doskonale wrazenie , poza bardzo niepewnymi , dajacymi bardzo niemile wrazenie mocnego zuzycia i zbytniej miekkosci klawiszami funkcyjnymi i klawiszem potwierdzenia , nie wzbudzaja one w zaden sposob zaufania. Aparat 5mpx wnosi tyle do 3.2 znanego z e71 co nic , tym aspektem telefonu wogole nie ma co sobie glowy zawracac. System chodzi a przynajmniej chodzil wolniej (widoczne chocby na przelaczaniu wielozadaniowosci) niz FP1 na e71. Koszmarny pomysl z brakiem mozliwosci wyboru mms , jest tylko sms konwertowany do mms , ale na te dziwna przypadlosc cierpi tez Android. No i rzecz najwazniejsza - smartfon dedykowany do tworzenia wszelakich wiadomosci ma tnacy sie , znaczy gubiacy litery edytor sms czy email. Jest to wada dyskwalifikujaca ten telefon. System cial sie takze przy przewijaniu kontaktow , przewijaniu w OperzeMini. Byc moze najnowsza wersja software usunela ten problem , ale mimo iz oficjalnie sie pojawila , nie moglem zmienic bo z niezrozumialych dla mnie przyczyn Nokia daje update dla klientow ktorzy kupili telefon z pominieciem operatora , jakby ci kupujacy go od operatora byli klientami drugiej kategorii. Tego bylo za wiele , nawet jak na dosyc przystepna cene tego modelu. Nie ma sie co ludzic , ze e71 mimo swojego nienajmlodszego wieku czyms istotnym ustepuje "nowej" e72. Na zakonczenie dodam , ze PC Suite , nawet najnowszy zle wykrywal ten telefon i byly duze problemy z konfiguracja polaczenia internetowego. Po sprzedazy e72 szybko kupilem absolutna nowke e71 od sprzedawcy ktory dostal ja na wymiane w Erze i odczulem niewyslowiona ulge. e72 to jakis zly sen i zdania nie zmienie.

  • 0

    17.  2010-05-18 01:34:02

    Nokia daje najpierw*

  • 0

    18.  2010-05-18 10:05:44

    *issa: dzieki, po raz kolejny potwierdza sie, ze wczesna wesja softu (jakby nie mozna tego dopracowac) i brandowany telefon (czyzby od Orange) to pewne problemy. No, chyba, ze to nowy standard Nokii. Pozostaje kwestia czy to w koncu poprawili czy nie. Moze ktos inny na to odpowie...

  • 0

    19.  2010-05-18 11:00:05

    Mialem telefon z Plusa. Mial dodatkowy blad w postaci niemoznosci wyboru pasma sieci. Dziwne , bo mialem tez krotka przygode z Nokia e75 i nie doswiadczylem tam tego typu przypadlosci o ktorych pisalem wczesniej , liczylem na to , ze e72 bedzie godnym nastepca e71 , ale niestety to nieporozumienie , ktokolwiek przebiera nogami na zmiane e71 na e72 powinien sie albo wstrzymac albo poczekac na jakis inny nowy model. Do ulomnosci e72 mozna dodac jeszcze fatalne nagrywanie filmow w najwyzszej rozdzielczosci , nie mozna tego nawet nazwac nagrywaniem , bo obraz co kilka sekund zastygal na 2-3 sekundy , pozbawiajac nagrywanie jakiegokolwiek sensu.

  • 0

    20.  2010-05-18 11:25:51

    Wyglada, ze nastepny w kolejce model to E5. Niestety, moze okazac sie, ze Nokia bardziej skupi sie na integracji telefonu z serwisami spolecznosciowymi co zapowiadala a co mnie kompletnie nie interesuje niz na dopracowaniu softu.

  • 0

    21. ~T Mobile  2010-05-20 18:08:49  host: 51.v47.interkam.pl

    QVGA?

  • 0

    22. ~krzysztof  2010-05-27 13:29:04  host: 81.ttk209.sta.nsm.pl

    Na co komu android z taką rozdzielczością ekranu?

  • 0

    23. ~Chris  2010-06-11 19:24:41  host: net.security.pl

    @issa a w zasadzie, w jaki masz problem, żeby wgrać od E72 firmware PL wprost od Noki? Ja też mam E72 od Plusa, w pierwszym dniu zmieniłem kod, SU mi automagicznie zaktualizowało do najnowszej, normalnej wersji softu i po problemie. Nic się nie tnie, fonik chodzi jak złoto (jeszcze jeden HINT: nie używaj tej karty pamięci, którą daje Nokia - to jakiś odpad, bardzo wolny, nie pozwala nawet na nagrywanie video z pełną jakością! Podskoczyłem do MM i wymieniłem sobie kartę na 16GB i szybką). Co do E71. Wczoraj robiliśmy z kolegą, który ma E71 jeszcze porównanie head2head. Pierwsze co się rzuca w oczy - niestety E72 jest bardzo wyraźnie szybsza (czas startu jak i płynność pracy aplikacji - np. NaviExpert, OperaMini itd.) są po prostu zupełnie inne. Dalej, szybkość pracy połączeń sieciowych po 3.5G jest o wiele lepsza i to też widać bez dwóch zdań. Aparat nie jest zły. Generalnie nie rozumiem ludzi, którzy myślą, że jakikolwiek telefon może być dobrym aparatem cyfrowym - zapomnij! Przy tak małym obiektywie, nie ma szans. Od dobrych zdjęć, to ja mam Eosa 50-tkę. A aparat w telefonie to wiesz... nadaje się do "zanotowania" danych z plakatu czy np. do zrobienia szybkiej fotki na Blipa czy Facebooka. I tyle.

  • 0

    24. ~pifffffko  2010-06-27 13:06:12  host: chello089078203045.chello.pl

    to brac czy nie tego wildfire? od desire rozni sie ekranem i w play w abonamencie 59zl kosztuje stowke. co byscie wybrali? starego i5700 ?

Dodaj swoją opinię