Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC: W menu telefonów będą reklamy

HTC: W menu telefonów będą reklamy

LuiN 11 Maja 2015 13:51

5 5

HTC miał słaby kwiecień, a najnowszy One M9 nie chce się dobrze sprzedawać. Jednym z rozwiązań problemów mają być reklamy w menu telefonów HTC.



Mowa jest tutaj o panelu BlinkFeed, agregatorze treści z różnych serwisów internetowych i sieci społecznościowych, który domyślnie jest pierwszym z pulpitów w menu smartfonów HTC. Jak donosi @upleaks, wśród różnych wpisów mogą wkrótce znaleźć się treści reklamowe.




Tajwański HTC będzie promował w swoich telefonach rozmaite aplikacje telefoniczne, pojawią się też klasyczne reklamy, prawdopodobnie dopasowane do zainteresowań użytkownika telefonu.

I teraz odpowiedź na cisnące się na usta pytanie - tak, panel BlinkFeed można bez trudu wyłączyć (w widoku zarządzania pulpitami).

Zobacz: Słaby kwiecień HTC

Źródło tekstu: upleaks, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | blinkfeed

w sumie: 31
  • 1

    12. ~maniak reklamowy  2015-05-11 15:06:01  host: user-46-113-117-160.play-internet.pl

    Nie lubisz reklam? Nie kupuj nachalnie reklamowanych produktów. To my konsumenci wybierając znane marki znane bo pokazywane wielokrotnie napędzamy reklamy.

  • 0

    13.  2015-05-11 15:25:01

    W tym momencie mam nadzieję, że ten pomysł upadnie z hukiem, a firma, która na to wpadła, będzie miała z tego powodu problemy. Absolutnie nie akceptuje tego typu rozwiązań. Mam nadzieję, że inne firmy tego nie podchwycą i nie będą tego pomysłu rozwijały. Oczywiście pewnie bardziej zaawansowani użyszkodnicy, szybciutko sobie z tym poradzą... :)

  • 3

    14.  2015-05-11 15:28:42

    applefan_ nigdy z Tobą nie dyskutowałem na temat polityki HTC.

  • 2

    15.  2015-05-11 16:23:11

    Nie wiem kto te telefony jeszcze kupuje, HTC od paru lat idzie jakąś dziwną, krętą górską ścieżką, zamiast iść prostą asfaltową drogą. Jakość już się dawno skończyła, bezawaryjność też, pomysły na nowe sprzęty także, teraz kombinują jak wydoić wszystkich z kasy. A szkoda, bo 8s czy Desire wspominam całkiem miło, ale całą resztę już nie :/

  • 2

    16.  2015-05-11 16:39:03

    Reklamę w kinie przeboleję (choć kupa kasy wydana na bilet - gryzie się z takim rozwiązaniem) ale w smartfonie???
    1. Smartfon sporo kosztuje, to w prezencie reklamy? Nie, nie!
    2. Dodatkowe zamulanie systemu.
    3. Dodatkowe dane mobilne.

  • 1

    17. ~hahahahahah  2015-05-11 16:47:00  host: 178-36-61-84.adsl.inetia.pl

    HTC oficjalnie zdechło, i dobrze. Telefon, w którym w interfejsie będą reklamy będzie moim ostatnim. To oni powinni płacić mi za to żebym je oglądał.

  • 1

    18.  2015-05-11 17:04:53

    Za to BB ożywa :) Powoli ale coś tam się tlić zaczyna w tym przygaśniętym ognisku :)

  • 0

    19. ~Simbas  2015-05-11 17:45:03  host: 163-224-149-91.cpe.marton.net.pl

    To skutek wprowadzania co rok nowego modelu flagowego (zamiast raz na przynajmniej 2 lata). Teraz wszyscy osikają takie urządzenia. Wolę kupić tańsze, słabsze, ale bez reklam. A jak zaczną pakować reklamy do tych tańszych, to kupię sobie najzwyklejsze Vico do dzwonienia i esemesowania. I mam w d.... cała tą cyfrową bandę ;-)

  • 0

    20. ~Misiek  2015-05-11 18:55:06  host: user-94-254-144-43.play-internet.pl

    @19 - Zobacz jakie ceny osiąga obecnie 6310i w naprawdę dobrym stanie (mówię tu o nówce a nie chińskim refurbished plus trojan gratis). Zamiast HTC wolę THC - zamienione dwie literki a różnica kolosalna.

  • 0

    21.  2015-05-11 20:38:01

    Rozumiem, że producent będzie się dzielił zyskami albo dopłacał do telefonów ? :D

  • 0

    22.  2015-05-11 21:08:57

    Mówiąc krótko, ktoś co to wymyślił jest koniem trojańskim w HTC, podobnie jak swojego czasu Elop w Nokii.

  • -2

    23.  2015-05-11 22:22:49

    @18 dobry żart :)

  • 0

    24. ~df  2015-05-12 07:57:30  host: 77-253-47-137.adsl.inetia.pl

    Kuriozalny pomysł - reklamy w sofcie producenta, rozumiem ściągają się korzystając z internetu... na koszt naiwnego użytkownika. Brawa dla HTC!!

  • 0

    25.  2015-05-12 08:24:29

    Program TV - około godziny 17.30 w przerwie między blokami reklamowymi nadamy kolejne 5 minut wiadomości ... Abstrakcja? Sądząc po pomysłach marketingowców (w tym HTC) - NIE :(

  • 0

    26.  2015-05-12 10:14:23

    Co prawda będzie można to wyłączyć, ale i tak brzmi to słabo. Albo aktywny pulpit i reklamy albo brak aktywnego pulpitu.

  • 0

    27.  2015-05-12 10:18:58

    To ma być pomysł na ratowanie, czy ostateczne pogrążenie HTC?

  • 0

    28.  2015-05-12 10:21:03

    Ja nie rozumiem polityki tej firmy. Mają problemy, a cały czas idą jakimś dziwnym torem - słuchawki drogie, brak podstawowych funkcjonalności w niektórych modelach, niewymienne baterie, brak aktualizacji, a teraz jeszcze chcą dorzucić reklamy...

  • 1

    29.  2015-05-12 11:11:40

    @23 dobry troll z Ciebie.

  • 0

    30. ~rr  2015-05-12 13:27:43  host: 89-74-186-119.dynamic.chello.pl

    HTC miało wzloty, teraz ma upadki ;) Kiedyś musiało to się stać.

  • 1

    31. ~f643  2015-05-12 13:34:03  host: 212.160.172.84

    applefan_ to jeden z największych ejplowskich trolli jakich spotkałem, wchodzenie z nim w merytoryczną dyskusje jest praktycznie niemożliwe bo użytkownik ten na każdy argument ma tylko jeden kontrargument: APPLE. Prościej pisząc, nie pogadasz :)

Dodaj swoją opinię