Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC: W III kwartale spadek przychodów o 30%

HTC: W III kwartale spadek przychodów o 30%

LuiN 31 Lipca 2013 09:03

1 2

Analitycy z Wall Street przewidywali niewielki wzrost przychodów, Australijczycy z Macquarie Securities spodziewali się 15-20% spadku przychodów HTC. Będzie znacznie gorzej.

HTC wydało oświadczenie, w którym podaje, że w III kwartale przychody tajwańskiego koncernu będą o aż 30% niższe niż w II kwartale tego roku. W II kwartale firma odnotowała przychód na poziomie 2,36 mld dolarów, czyli i tak znacznie mniejszy niż przed rokiem (4,1 mld dolarów).

Średnia z prognoz 22 analityków dla III kwartału to 2,53 mld dolarów, tymczasem jak się okazuje, HTC liczy na zaledwie 1,7-2 mld dolarów.




Według HTC przewidywany spadek przychodów to efekt ostrej konkurencji w kategorii smartfonów z najwyższej półki (HTC One) i na rynku telefonów ze średniej półki (tu HTC zaproponuje niebawem One mini). Dla zwiększenia atrakcyjności swoich produktów, firma liczy się z koniecznością obniżenia marży.

Wartość akcji HTC spadła w ciągu ostatniego roku o 44%, do najniższego poziomu od 2005 roku.

Źródło tekstu: Reuters, GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -1

    1. ~  2013-07-31 09:32:23  host: afnz252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech im się szajsung dołoży za czarny PR.

  • 0

    2. ~Hose  2013-07-31 09:42:00  host: 80.50.142.34

    @1 - Jasne, gdy firma przestaje sobie radzić zawsze trzeba zrzucić na kogoś winę. Mówiąc krótko, przysnęli trochę, a na tym rynku nie można spać, pokazała to Motorola, Nokia i inni.

  • 0

    3. ~  2013-07-31 09:43:31  host: 46.115.54.91

    Wykonczyla ich NOKLA Moim zdaniem powinni pomyśleć o tabletach ale nie takich jak niewypal htc flyer

  • 0

    4. ~roar  2013-07-31 09:46:31  host: 89-69-197-251.dynamic.chello.pl

    szkoda HTC poza applem to najlepszy producent smartfonów. Strasznie wkurza mnie dominująca pozycja samsunga który tak naprawdę nie jest jakiś szczególnie dobry, sgs s4 przy htc one jest zwyczajnie biedny. mam nadzieję że htc się podniesie i ludzie docenią jakość i design

  • -1

    5. ~  2013-07-31 09:53:49  host: afnz252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale szajsung się do tej winy przyznał. Zresztą w innych produktach robią pobobnie. Musicie wiedzieć, że jak sprzedawca poleca szajsunga to nie dlatego, że jest najlepszy, ale sprzedawca dostanie za to najwięcej kasy. Jak na forum ktoś poleca szajsunga to może to być student za umowie śmieciowej z dokładnymi wytycznymi co pisać.

  • -1

    6. ~me  2013-07-31 10:00:35  host: 110-180.echostar.pl

    4 Porównaj chociażby ekran HTC One i SGS4 - Samsung bije go na głowę. Na HTC One ikony jakieś takie płaskie i jałowe. Poza tym HTC One każdy parametr ma gorszy - grubszy, mniejsza bateria, gorszy aparat, słabszy procesor. A do tego jest DROŻSZY.

  • 0

    8. ~Barthez  2013-07-31 11:01:25  host: v30-08.opera-mini.net

    Miałem HTC one x przez weekend i sprzedałem jak najszybciej się dało. Bateria umierała po kilku godzinach gdy telefon praktycznie nie był eksploatowany a wymienić się nie da tylko serwis. albo niech ktoś spróbuję zadzwonić na video przez GSM. Piszą że video rozmowy są szkoda że nie dodają że przez Skype. Ogólnie bardzo mnie zniechęci c chociażby wywiadem gdzie mówią iż wola mieć cienki telefonu niż dobrą baterie

  • 1

    9.  2013-07-31 11:39:41

    Brak wsparcia, brak wyróżniających się modeli (One trochę za późno) lub brak odpowiedniej ceny, czy to kwestia dogadania się z operatorami czy nawet w sklepach ich telefony nie zawsze są atrakcyjne cenowo. Szczególnie w segmentach low i mid, gdzie jest LG oraz ZTE czy Huawei. Przecież robią też telefony z WP, ale tam jakoś słabo się wysilają. Kiedyś HTC było znane z produkcji sprzętu dla innych, wydaje się że ich modele jak SPV były ciekawsze np. z Windows Mobile...Zresztą WP nie daje takich szans na pokazanie własnego konceptu, a w Andku mają bardzo silną rywalizację. Powinni zejść z ceną w tanich modelach, a średnia wyższa i wysoka półka powinny mieć lepsze wsparcie, ich telefony powinno się łatwo modować, może w wersji Windows Phone "9" będzie więcej możliwości... Szkoda, że Nokia (wiem to nudne) nie pojawiła się w ogóle z Androidem. Przecież jak inni mogli mieć WP + Andka...albo WP + MeeGo, nie było środowiska, całej platformy dla MeeGo..to niech będzie Android. Samsung urósł bo walczył...z nikim, a raczej z Apple, ale to była walka korespondencyjna bo Samsung walczył z samym sobą na Androidzie, w Apple w iOS. Nokia mogłaby nie być numerem jeden w Androidzie, ale lepiej być drugim niż w ogóle wypaść z gry. Tak wiem, że WP jest super, ale niech sobie jakiś fan Microsoftu odpowie po pierwsze dlaczego ich ostatnie produkty, szczególnie mobile ponoszą porażkę, dlaczego W8 sprzedaje się słabo, dlaczego po informacjach na temat Xboxa i krytyce się wycofali ? MS popełnia wiele błędów i jeżeli ktoś jest fanem Nokii to nie może być fanem MS bo przez tą firmę Nokia traci ;) Nikt nie kazał Nokii porzucić WP, ale mogli mieć WP i Andka i powalczyć, a przy fajnych produktach i większej swobodzie telefony Nokii mógłby sprzedawać się lepiej niż ZTE, Huawei, Sony czy LG, a głównie podgryzać Samsunga. Za sukces Samsunga odpowiada Elop i MS...bo oddali im Andka, a taka duż

  • 0

    12. ~...  2013-07-31 12:04:13  host: 178-37-136-142.adsl.inetia.pl

    Niedługo - kwestia kilku lat - takie nagłówki bedą o MS, Intelu, Samsungu itd itp.

  • 1

    13. ~allan  2013-07-31 12:16:03  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    HTC niech bada potrzeby klientów. Bateria ma być wymienna, telefon ma mieć slot na kartę pamięci, należy wyeliminować przegrzewanie się słuchawki, cena słuchawki ma być wyraźnie konkurencyjna w stosunku do flagowców Samsunga i Sony, taka jaką ma flagowiec np. LG. Inaczej nie mają czego szukać na rynku!

  • 1

    14. ~allan  2013-07-31 12:20:38  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Obecnie od roku mam Galaxy S3. Jego bateria (2100 mAh) nie trzyma długo-jeden dzień. Ale zawsze mogę sobie dokupić oryginalną baterię Samsunga na Allegro o pojemności 3000 mAh! Aktualizacji już miałem dwie! To pokazuje jak producent dba o mnie jako klienta!

  • 0

    15. ~Ov3rassh  2013-07-31 12:34:54  host: 81.219.84.18

    Nie ma co się dziwić, że tak się dzieje. Co prawda HTC wypuściło kilka fajnych modeli ale marketing był słaby no i większość modeli faktycznie się nie sprawdzała. Samsung (nic mi nie płacą...) poza dobrym (świetnym?) marketingiem jednak daje coś w zamian. Kilka modeli, które były wstanie pociągnąć to wszystko, a HTC ? Niestety rynek jest twardy i takie są skutki, jednak HTC się podniesie na pewno... ta firma już tak ma, że często ma wzloty i upadki.

  • 0

    16. ~  2013-07-31 12:54:31  host: proxy.sgh.waw.pl

    Dzieciaki Galaxy S2 nawet dziś wieeele miesięcy po premierze może prawie wszystko płynnie pociągnąć. Ciekawe który inny flagowiec miał tak długie życie? HTC Desire który był rewelacją ale na krótko?

  • -1

    17.  2013-07-31 13:40:36

    Więcej telefonów na Androidzie oraz WP. Nabijać kasę googlowi i MS. HTC 10 lat temu nie zrozumiało, że nie da się zarabiać na cudzych systemach jeśli nie jest się monopolistą jak Samsung. Za brak wizji i nie zrozumienie rynku płaci się zawsze taką samą cenę: bankrut (patrz: Nokia, BB, Motorola).

  • 1

    18.  2013-07-31 14:11:22

    @17 Jakie bankruty? Któraś z tych firm ogłosiła bankructwo? Oj applefan, ale z Ciebie dzieciak. No chyba że jako bankructwo rozumiesz spadek cen akcji na ryj jak w przypadku Apple z 700$, do 400$ za akcję, no to tak - te wszystkie firmy są bankrutami łącznie z Apple.

  • 1

    19.  2013-07-31 14:52:45

    HTC One to fajny sprzęt (chociaż i tak bardziej pasuje mi S4), ale firma miała kilka naprawdę poważnych wpadek w przeszłości. Pamiętacie One S z 2 rodzajami procesora (z tą słabszą wersją wprowadzoną "po cichu"?), aktualizacje dla topowych modeli opóźniane latami, a często anulowane? Brak slotu na kartę SD, wymiennego akumulatora, czy od wieków bardzo słabe aparaty (w tym ostatni w ONE). Jedyne co poprawili ostatnio to tragicznie spowalniająca nakładka sense - po odchudzeniu wreszcie nie powoduje że przyzwoite sprzętowo telefony działają jak z półki niżej. Do tego nietrafione inwestycje - właściciele HTC naprawdę potrzebowali Beats Audio? Co mają zrobić? Wypuścić wariant ONE ze Snapdragonem 800, zapewnić aktualizację dla średniej i wysokiej półki, odblokować bootloadery, dodać slot na SIM, wypuścić coś sensownego w średniej i niskiej półce - obecnie poza ONE S z kichowatym procem nie mają nic wartego uwagi. I bić się w piersi i przepraszać klientów za arogancję i błędy. Sony już to zrobiło, i chyba wyjdą na prostą.

  • 0

    20.  2013-08-01 01:51:59

    18 gsmpro ale co ty bredzisz !!! nie trawie apple ale se zobacz jaki oni mieli zysk~ 7- 8Mld, to ze mniej to już nie wiele znaczy

Dodaj swoją opinię