Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Touch HD oficjalnie zaprezentowany

HTC Touch HD oficjalnie zaprezentowany

LuiN 15 Września 2008 17:54

0 0

htc touch hd 15. września HTC Corp. zaprezentowała HTC Touch HD™ - najnowszy telefon komórkowy, wyposażony w duży ekran WVGA o przekątnej 3,8 cala, standardowe wyjście audio 3,5 mm i 5-megapikselowy aparat cyfrowy z automatycznym ustawianiem ostrości.

800 x 480 pikseli to rozdzielczość bardzo rzadko spotykana w telefonach, mimo jej niewątpliwych atutów ograniczeniem zawsze była moc obliczeniowa konieczna przy przetwarzaniu jednocześnie aż pięciokrotnie większej ilości informacji niż ma to miejsce w przypadku standardowych ekranów QVGA (240 x 320 pikseli).

Rozwiązaniem okazało się zamontowanie dodatkowego chipu graficznego odpowiedzialnego za zarządzanie ekranem. Wykorzystuje on 32 MB z 288 MB pamięci RAM urządzenia. Użytkownik otrzymuje także 512 MB pamięci ROM i czytnik kart microSDHC.

Komplet standardów transmisji (w tym HSDPA do 7,2 Mb/s i WiFi) oraz wydajna przeglądarka internetowa Opera Mobile 9.5 gwarantują niespotykany komfort przeglądania Internetu na wielkim 3,8-calowym ekranie dotykowym.




Trójwymiarowa nakładka systemowa daje użytkownikowi obsługiwany za pomocą palców szybki i wyjątkowo atrakcyjny interfejs użytkownika, znany z urządzeń rodziny Diamond. Co zaskakuje, w obudowie o grubości zaledwie 12 mm producentowi udało się zmieścić baterię oferującą do 390 minut rozmowy, lub do 450 h czuwania (1350 mAh).

HTC Touch HD dostępny będzie u wszystkich ważniejszych operatorów europejskich oraz sklepach detalicznych w czwartym kwartale 2008. Sugerowana cena na rynku polskim to 2,279 zł (brutto).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~mateo  2008-09-15 22:57:30  host: acjq67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN: no właśnie o tym mówię, ale kolega Veriatron o tym nie wiedział i dlatego mu o tym nadmieniłem.

  • 0

    15.  2008-09-15 23:57:26

    ok, mateo, ok - inaczej to zrozumiałem:)

  • 0

    16. ~jarekt  2008-09-16 07:56:48  host: ebj78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Urzadzenia z gorsza specyfikacja radza sobie z ta rozdzialka (vide G900 toshiby) i mimo, ze zmiana orientacji nie jest natychmiastowa da sie to przezyc. Tutaj jednak jest dodatkowa akceleracja graficzna co daje nadzieje na rownie komfortowa prace co z urzadzeniami QVGA. Tego niestety nie ma Xperia... WVGA to 5 razy wiecej niz QVGA ale bardzo niewiele wiecej niz VGA a takie sprzety sa od lat na rynku i nikt nie narzeka. Genialna jest wielkosc LCD - mam VGA na 3,5 cala i najchetniej widzialbym WVGA na 4 calach bo mniejszy piksel radykalnie ogranicza uzytecznosc tej wysokiej rozdzielczosci. WVGA na 3 calach (jak w Xperii) to tylko ladniejszy obraz, nikt tu nie odpali realVGA a nawet w PIE trzeba bedzie mocno zwiekszyc fotna zeby cokolwiek przeczytac...

  • 0

    17. ~ed  2008-09-16 09:13:28  host: chello087207138249.chello.pl

    przydała by się jeszcze klawiatura sprzętowa i było by git !

  • 0

    18. ~get  2008-09-16 10:10:53  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    ed - gdyby do tego telefonu wepchnęli wysuwaną klawiaturę, to u mnie jest natychmiast przekreślony, tak jak każdy telefon z klawiaturą qwert, w końcu to zrozumieli w HTC, że jest to prawie nikomu nie potrzebne...

  • 0

    19. ~K.D.  2008-09-16 11:55:57  host: host-89-230-64-251.rzeszow.mm.pl

    NOKIA ! S P A D A M Y !!!

  • 0

    20.  2008-09-16 12:54:06

    Taki "mały" wymiatacz;)

  • 0

    21. ~get  2008-09-16 12:59:21  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    12, 19 - a żebyście wiedzieli... ja bardzo lubię nokie z serii N i nie mam tej firmie wiele do zarzucenia (raczej jestem "pro" niż "anty", nie jestem jednym z tych którzy wróżą - nieskutecznie - od 10 lat upadek nokii ;D) ale nawet ja muszę powiedzieć że jestem ZSZOKOWANY I ZNIESMACZONY brakiem reakcji nokii na rewolucję jaką jest iphone, inne firmy odpowiedziały: HTC, LG, Samsung (który zrobił o wiele lepszy telefon od iphona - i900 omnia) nawet wieśniacki i upadający SE coś tam wypuścił, więc jak NAJWIĘKSZA TEGO TYPU FIRMA NA ŚWIECIE MOŻE TAK LEKCEWAŻYĆ POTRZEBY KONSUMENTÓW, jak można przespać coś takiego ?!?!? czekałem na "iphona" nokii, ale teraz to mogą mnie pocałować, bo ile można czekać ;] jak lada dzień nie wypuszczą czegoś co powali całą konkurencję w tym segmencie na kolana, to naprawdę się pogniewam na nokie, bardzo duży minus dla tej firmy !

  • 0

    22.  2008-09-16 13:13:17

    Brak HSUPA ? Czy znowu aktualizacja danych przez HTC potrwa troche (jakby bylo w przypadku Diamonda i Touch Pro) ? Poza tym, brak loudspeakera ? Az to troche dziwi... Poza tym coz... MIAZGA (iPhone killer to malo powiedzane :), gdyby jeszcze dali QWERTY. Ach, pomarzyc mozna, ale moze doczekam i TAKIEGO modelu :) Oby tylko predkosc dzialania byla lepsza, niz w przypadku Xperii ;)

  • 0

    23.  2008-09-16 13:35:05

    @get: Diamond muli ? Brak duzego cache'a 2D nie sprawia, ze dziala az tak wolno, zeby "mulil". Xperia to jakby i tak bebechy HTC, tylko SE mogl go 'zepsuc' softem, sterami etc. ;) ... a poza tym, co do QWERTY - przestan wacpan pierdolic, mowiac wprost - to, ze ty nie potrzebujesz pelnej klawiatury nie oznacza, ze NIKT nie potrzebuje. Tak mysli tylko skonczony idiota... A co do Nokii - nie czekasz przypadkiem na ich dotykowca ? Ma byc 'lada chwila' ;) Ja w kazdym razie czekam, w Batmanie juz byl pokazany ;) @jarekt: nie moglbym sie bardziej zgodzic z tym, co piszesz, oprocz tego, ze SE ponoc jednak MA akcelke 3D, tylko po prostu - slaba.

  • 0

    24. ~get  2008-09-16 13:45:00  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    sam pierdolisz planet (skoro już w taki sposób dyskutujemy) powiem tak - to że ty potrzebujesz to nie znaczy że każdy potrzebuje, a ja nie powiedziałem że nikt nie potrzebuje, tylko że tego potrzebuje ZDECYDOWANA mniejszość i dla tej mniejszości (marginesu wręcz) istnieją telefony z qwert ! tylko idiota może używać słów "wszyscy" albo "nikt" to się zgadza, tylko nie wiem dlaczego twierdzisz że ja powiedziałem: nikt tego nie potrzebuje ?! powiedziałem "prawie nikt" a to wg. mnie oznacza że 90% NIE JEST to potrzebne... co do nokii to nie ma żadnych zapowiedzi, filmiki które krążą po YT okazało się że nie są zapowiedzią TELEFONU, tylko nowego interface-u... a w batmanie pokazali właśnie telefon który widać na filmach z YT, także nie zapowiada się na touch screen ze strony nokii, no chyba że jednak wszystkich zaskoczą... ;D

  • 0

    25. ~get  2008-09-16 13:46:59  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    a swoją drogą ostatni batman był naprawdę rewelacyjny, w końcu powrót do korzeni, po takich żenadach jak batman i robin, czy batman vs gubernator californii ;D

  • 0

    26.  2008-09-16 17:18:30

    Zawsze wszystko to, co czytasz rozumiesz doslownie ? :)

  • 0

    27. ~get  2008-09-16 18:16:21  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    nie, ale ten "telefon" przez jakiś czas budził wątpliwości i wielu ludzi to brało poważnie, a okazało się że nokia z nich zakpiła

  • 0

    28. ~margines wręcz  2008-09-16 18:42:06  host: mail26.anonymouse.org

    Ja tam uwielbiam moją klawiaturę QWERTY i mojego P1, fajnie i szybko się pisze i standardowy układ już nie dla mnie :p

  • 0

    29. ~jarekt  2008-09-16 23:48:16  host: eck248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do laudspikera to z pewnoscia jest jak w kazdym PPC. Co do szybkiej transmisji danych to na pewno nie bedzie odbiegac od innych PDA tego producenta chyba ze dadza inny procesor (nawet jesli to na pewno nie gorszy niz quallcoma) bo wiekszosc funkcji zaszyte jest wlasnie w procesorze. W sumie nie ma co spekulowac ale zapowiada sie pierwszy sprzet z WVGA ktory bedzie potrafil wykorzystac ta rozdzielczosc. O sprzetowej klawiaturze nie pisze bo to podstawa - znam posiadaczy PDA ktorzy twierdza, ze moga sie bez niej obyc ale lokalny troll jest pierwsza osoba od ktorej slysze ze jest niepotrzebna :). Mialem 2 PPC bez klawiatury a teraz 2 z klawka i bardzo byloby szkoda gdybym musial z niej zrezygnowac...

  • 0

    30.  2008-09-17 11:25:44

    get: chodzilo mi o pierwsza czesc twojego komentarza (przed Nokia) :> A co do Nokii - pozyjemy, zobaczymy...

  • 0

    31. ~get  2008-09-17 18:06:19  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    planet - ok, ok ;] ale mam wrażenie że nie ja jeden pewne rzeczy biorę zbyt dosłownie ;]

  • 0

    32. ~mega  2008-11-13 11:08:47  host: host-92-11-122-166.as43234.net

    na polskim rynku nie ma ale se luknijcie na n810 Product Features and Technical Details Product Features * Internet calling with webcam * Instant Messaging * Email * Mozilla based browser with Flash 9 * Map with navigation option * RSS feed reader Technical Details Dimensions: 128x72x14 mm Volume 128 cc Weight: 225g Integrated QWERTY Keyboard Integrated web camera Integrated GPS receiver Integrated desk stand Stereo speakers and microphone High-resolution 4.13-inch touch screen, 800x480, 65 536 colours WLAN 802.11b/g Bluetooth specification 2.0 Memory:DDR RAM 128MB, Flash 256MB, Storage: In-built 2 GB Support for miniSD and microSD up to 8 GB Key applications Supported file formats:Video: 3GP, AVI, H.263, MPEG-1, MPEG-4, RV (RealVideo), WMV, H.264 - Image: BMP, GIF, ICO, JPE, JPEG, PNG, TIF/TIFF, SVG, Tiny, WBMP - Audio: AAC, AMR, AWB, M4A, MP2, MP3, RA (RealAudio), WAV, WMA (streaming)

  • 0

    33. ~Mosicki  2008-11-15 10:47:37  host: w3cache5.punkt.pl

    Zależy mi na dobrej nawigacji, aparacie w miare dobrym, dużej ilości darmowych aplikacji i skąd je pobierać. Który do smartfon do tych celów byłby lepszy? iPhone 3g, HTC Touch Diamond, HTC Touch HD, czy nokia n95 8gb?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-136-56.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Cham spod Radomia | 2017-12-16 17:48:55

Lata mi to kolo ch.u.j.a.2: to sr.aj w nachy


~Tłuk | 2017-12-16 17:13:32

To było do @2


~Tłuk | 2017-12-16 17:12:35

@3 to narżnij w kosz koło biurka


frasag | 2017-12-16 17:11:11

@2: to wsadź główeczkę do muszli i ogladaj


~nie mow ze | 2017-12-16 17:02:00

chce mi sie kupe a w kiblu nie mam neta :/

Ankieta

Czy ubezpieczasz wyświetlacz w swoim telefonie?

Play: Zmiany w usłudze Ochrona wyświetlacza

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet