Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC: tablet i nagrywanie wideo Full HD

HTC: tablet i nagrywanie wideo Full HD

LuiN 19 Kwietnia 2010 13:29

0 0

Podczas konferencji zorganizowanej w RPA koncern HTC uchylił rąbka tajemnicy na temat konstrukcji planowanych na 2011 rok. Spodziewać możemy się zarówno telefonów nagrywających wideo Full HD, jak i odpowiedzi na Apple iPad.

Tablet HTC będzie pracował pod kontrolą systemu Google Android, zaoferuje dźwięk przestrzenny 5.1 w oparciu o układ Yamaha i poradzi sobie z odtwarzaniem wideo Full HD. Podobne możliwości zaoferują nowe telefony HTC. Obsługa dźwięku 5.1 i funkcja nagrywania materiałów wideo w jakości Full HD trafią do smartfonów HTC w drugim kwartale 2011 roku.




Wcześniej, bo już w trzecim kwartale tego roku na rynku pojawią się pierwsze telefony HTC odsługujące standard transmisji danych HSPA+, z maksymalną prędkością pobierania danych wynoszącą 14,4 mb/s.

Źródło tekstu: phonereport, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 2

    3. ~TeTeTka  2010-04-19 13:46:16  host: dti187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN- chodzi właśnie o to żeby zrobili takie telefony, które obsługują 2 karty sim jednocześnie, chociaż 1 z nich na 3G i bateria żeby była tak dobra jak w poczciwej Nokii 6310i...

  • -1

    4.  2010-04-19 13:48:23

    Ja noszę dwa i nie narzekam, jeden dobry, drugi podstawowy. Jestem zadowolony i nie zmienił bym tego na dualsima, bo to padakowe telefony.

  • 1

    5. ~7  2010-04-19 14:30:29  host: dip1-wlan.oracle.co.uk

    Znów konkurencja wypuści lepszy sprzęt a właściciele ogryzków będą uważali co innego.

  • -2

    6.  2010-04-19 14:33:29

    TeTeTka - a jak już taki wyjdzie, to napiszesz, że miał do tego ważyć poniżej 100 gramów i mieć ekran o przekątnej nie 3 tylko 4 cali, przy okazji mieszcząc się w każdej kieszeni i kosztując poniżej 500 zł... Warto czasem zejść na ziemię. Telefon na dwie karty SIM to więcej kompromisów niż korzyści.

  • -1

    7.  2010-04-19 14:35:00

    7 - nim konkurencja zrobi te swoje tablety i telefony z FullHD, na rynek zdążą wyjść 2 generacje iPhone'ów i druga generacja iPad-ów.

  • 2

    8.  2010-04-19 14:57:41

    Luin, nie spodoba Ci się, to nie kupisz. Nie dołączaj do osób, które widzą tylko czubek własnego nosa. Mnie, szczerze mówiąc, nie obchodzi, jakie telefony wychodzą na rynek, bo i tak prawie żadnego z nich nigdy nie będę miał, ale jak będę jakiś kupował, to chciałbym mieć swobodny wybór, a nie tylko kilka najpopularniejszych. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania i nie ma powodu, aby ograniczać różnorodność. Dlatego nie podoba mi się, jak ktoś twierdzi, że nie należy nic zmieniać, wprowadzać nowych modeli/promocji, obniżać cen, itp.

  • 0

    9.  2010-04-19 15:09:07

    guregori - cóż, jestem właścicielem ogryzka w końcu, a że rocznie jeszcze kilkanaście innych modeli testuję, to siłą rzeczy trochę dalej niż czubek własnego nosa patrzę;) W FullHD nie nagrywam filmów nawet swoją kamerą - choć mogę, póki co nie mam wystarczającej mocy obliczeniowej by cokolwiek z takimi filmami potem podziałać. Samo HD wystarcza :)

  • -1

    10.  2010-04-19 15:41:45

    guregori: prawdziwi fanatycy telco wiedzą, że dualsim to lipa.

  • 2

    11. ~hettman  2010-04-19 16:30:54  host: chello089076145184.chello.pl

    LuiN -co cie "ugryzlo",mam nadzieje ze nie to samo co Apple :) (cos takie zgryzliw masz dzisiaj komenty i normalnie nie odpowiadasz na zbyt wielw postow pod "newsami")

  • 2

    12. ~TeTeTka  2010-04-19 17:57:38  host: dti187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN- a czy tak napisałem ? znasz jakiś telefon poza ,,technologicznym szajsem,, typu Nokia N-gage i iPhone 3GS, który nie mieści się do kieszeni jeansów ? nie pisałem też, że powinien kosztować mniej niż 5 stów na wejściu. Ty lubisz nosić 2 telefony, 2 razy ładować baterie, ja oczekuję na telefon chociaż jak SE k800i, ale na 2 karty jednocześnie i baterii trzymającej średnio te 2-3 dni. To wszystko.

  • 0

    13. ~kili  2010-04-19 18:10:06  host: 188.33.141.33

    Zastanawiam sie jak zrobia te 5.1... xD

  • -2

    14.  2010-04-19 18:11:32

    @12 po co mają robić telefony dualsim , przecież tracą na tym :) zresztą jak chcesz dualsim to kup sobie adapter i wsadź sobie w k800 czy inny telefon

  • 2

    15. ~HD  2010-04-19 18:52:57  host: 109.243.166.26

    Luin jest zakochany w jabłku i mimo iż są lepsze telefony to i tak widzę zawsze znajdzie się wymówka i obrona własnego sprzętu. Ktoś tu pisał o zejściu na ziemię ?? ...

  • -1

    16.  2010-04-19 19:00:29

    11, hettman - a jakaś taka chwilowa słabość:) Odezwała się ciemna strona mocy. 12, TeTeTka - chodzi mi o to, że chcesz za wiele. Producenci boją się wychodzić poza pewne wytyczone szlaki. Chcesz wypaśnego dual-sima od strasznie konserwatywnej Nokii... no a to po prostu nie przejdzie. Nokia gra od kilku lat bardzo zachowawczo. Prędzej spodziewałbym się 2x2G w jakimś low-endzie lub w serii C (najlepiej z klawiaturą QWERTY jak w E71), a do tego 1320 - 1500 mAh - o ile Nokia nie spapra tematu baterii. Na 2G będzie to pracować ze 2-3 dni, a na 3G nie liczyłbym, przynajmniej nie na start.

  • 0

    17.  2010-04-19 19:08:16

    15, HD - miłość to nawet odwzajemniona, ale nie zaraz jakiś tam fanatyzm. W moich zastosowaniach się sprawdza - do nawigacji satelitarnej, nauki języków obcych, obsługi serwisów społecznościowych, obsługi kilku kont email i przeglądania sieci - tyle w temacie.

  • 0

    18.  2010-04-19 20:50:51

    @LuiN: jeśli szukasz telefonu na dwie karty SIM to polecam myPhone 9015. Nie ma 3G ale bateria spokojnie działa przez 3-4 dni przy intensywnym używaniu.

  • 0

    19.  2010-04-19 23:38:09

    @ brzezinski - no to akurat nie ja szukam. Testowałem biedronkowego dualsima i coś mnie nie przekonują zastosowane materiały. Mówisz, że zmieniło się coś na lepsze?

  • 0

    20. ~atomfx  2010-04-20 09:21:38  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    LuiN ja też czekam na dual sima. Powód dużo operatorów oddziela karty do neta i do dzwonienia(nawet plus). Nie musi odtwarzać dźwięku 5.1, choć to miły dodatek. Ja osobiście parametrami wybrałbym(na dzień dzisiejszy) HTC HD2 oprócz wspomnianego dual sima brakuje mi: kamery do wideo rozmów, i klawiaturka fizyczna .

  • 0

    21.  2010-04-20 11:15:48

    @6 LuiN Dualsimy jedźcie na ziemie. Nawet jak technologia pójdzie tak do przodu, że zrobią telefon jak w post @6 LuiN, to bateria będzie taka nagrzana, że będzie Wam parzyło pośladki i przyrodzenie i nikt z Was nie będzie chciał go nosić. Zalekkie aby wyposażyć go w ścianki termoizolacyjne.

  • 0

    22.  2010-04-20 12:51:07

    Samsung D980 Duos - bateria spokojnie trzyma 3dni, jakosc materialow bardzo dobra. Jedynie brakuje 3G. Nie widze tutaj jednak jakis wielkich kompromisow a dzialanie 2 kart w pelni w EDGE bezcenne w 115 gramach. Bardzo meski telefon, a druga bateria w komplecie laduje sie w miedzyczasie. Zmieniasz baterie co 3 dni i jedziesz dalej. Ciezko jest go zakatowac w jeden dzien, no ale nawet gdyby to zmieniasz baterie, bo druga jest w zestawie z dodatkowa ladowaka.

Dodaj swoją opinię