Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC skupi się na Androidzie. Windows Phone idzie w odstawkę

HTC skupi się na Androidzie. Windows Phone idzie w odstawkę

LuiN 13 Sierpnia 2013 13:34

6 1

HTC ma obecnie poniżej 5% rynku Windows Phone 8. Po próbach odzyskania pozycji lidera tajwański producent dał za wygraną i postanowił mocniej skupić się na Androidzie.

Aż 80% rynku Windows Phone 8 ma obecnie wyspecjalizowana w tej platformie Nokia. Ostatnie dwa modele HTC oparte na Windows Phone 8 nie wpłynęły znacząco na pozycję firmy w tym segmencie, pozostałe 15% zestawienia "domyka" Samsung.




Kondycja HTC słabnie. Firma zapowiedziała, że jej przychody w III kwartale mogą spaść o 30% w stosunku do II kwartału. Wartość akcji HTC spadła w ciągu ostatniego roku o 44%, do najniższego poziomu od 2005 roku.

W świetle tych danych tajwański koncern postanowił skupić się na tym, co od lat wychodzi mu najlepiej, czyli nad smartfonami z Androidem. Również jednak i tutaj HTC ma ostatnio pecha - firma wypadła niedawno z pierwszej piątki największych producentów.

Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 33
  • -3

    15. ~  2013-08-13 17:16:12  host: apn-77-113-82-87.dynamic.gprs.plus.pl

    Wszyscy porzucają WP, a do tego porzucają tez Windows RT na tablety. Windows na urządzenia mobilne to jedna wielka lipa.

  • 1

    16. ~Jacek  2013-08-13 17:30:46  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @5 mowisz tak jakby inni producenci nie mieli takich problemow.Nie ma to jak szerzenie klamstw.Takie same problemy mial i ma Samsung.Ich S-ki tez sie grzeja na potege,o obudowie juz nie wspominam bo to kompletna katastrofa,ekrany nie dosc ze cukierkowe to jeszcze tak samo wadliwe i nieuzywalne w sloncu a o lagach w oprogramowaniu nie bede juz wspominal bo mozna o tym ksiazke napisac.Wymieniac mozna wiele i to w przypadku kazdego producenta.Ja osobiscie posiadam HTC One X i z wymienionych problemow mialem tylko jeden.Grzanie sie urzadzenia ale po aktualizacji do JB wszystko sie ustabilizowalo i nie ma juz takich problemow.Malo tego co do obudowy to nie wiem jak mozna mowic ze cos skrzypi skoro jest zrobione z jednego kawalka i to nie z plastiku tylko poliweglanu.Przeciez tam nie ma klapek aby cos skrzypialo.Chyba jednak nie miales tych telefonow. Wracajac juz do samego HTC ich najwiekszym problemem nie jest jak tu wszyscy wspominaja brak wsparcia itd tylko marketing,marketing i jeszcze raz marketing.Zwykly Kowalski kupujac telefon niestety nie wie co to HTC,BB.Znaja Samsung,Sony,LG bo nie dosc ze pelno reklam tych firma to jeszcze kazdy w domu ma albo tv,lodowke,pralke badz mikrofale itd od w/w firm.Ludzie kupuja wzrokiem i kieruja sie tym co widza w reklamach.Takich zapalencow ktorzy przesiaduja na portalach typu telepolis itp jest naprawde bardzo malo i owszem dla nas priorytety moga byc inne,wiedza inna ale dla zwyklego konsumenta to nie ma znaczenia.Znam ludzi ktorzy maja smartfony a nawet w zyciu nie wlaczyli w nich internetu ze juz o wykonaniu aktualizacji nie wspomne.Na pytanie dlaczego je kupili zawsze odpowiadaja bo taka jest moda,bo ladny,bo mam w domu tv i sprzedawca w sklepie namowil albo ze operator wcisnal.Malo tego zobaczcie przechodza sie po galeriach handlowych czy generalnie miejscach gdzie jest duzo osob ile z nich korzysta z smartfonow?Mniej niz polowa.Reszta to zwykle telefony badz telefony z dotykowym wyswietlaczem ale nie smartfon

  • 1

    17. ~galtom  2013-08-13 20:07:31  host: 77-253-250-84.adsl.inetia.pl

    @6 Applefan: "Co do WP8 - nie załapał i już jest po systemie. Niestety nie ma ekosystemu i nikt tego nie kupuje choćby dali 10 NFC i 100 rdzeniów."Co ty chlopie za brednie opowiadasz. Ekosystem jest, za chwile się okaze, ze 8.1 jeszcze bardziej ułatwi tworzenie aplikacji dla PC i telefonow (choć jednego sklepu raczej nie będzie). Pewnie, ze MS goni... ale systematycznie rosnie i to z dość spora dynamika. Przy obecnym kursie Apple... to ja spokojnie czekam bo za 5 lat sytuacja może być dokładnie odwrotna..

  • 0

    18. ~  2013-08-13 20:13:58  host: ip-78-30-100-133.free.aero2.net.pl

    @17 to samo Elop powtarza udziałowcom od 3 lat :)

  • 0

    19. ~besty  2013-08-13 20:32:07  host: 89-70-68-58.dynamic.chello.pl

    Kiedy w końcu nokia pozbędzie się WP i przejdzie na andka bo chciłbym do tej marki wrócić

  • 0

    20. ~cesarz  2013-08-13 20:38:02  host: 89-71-199-175.dynamic.chello.pl

    Szkoda że w WP dominuje Nokia a HTC odchodzi od tego systemu. Brak wyboru odczójemy wszyscy, monopol to najgorsza żecz w każdym wypadku. Android i Apple to zbyt mało do wyboru.

  • -1

    21.  2013-08-13 20:43:51

    @15 Lipa...po prostu Micro$oft się nie przykłada, przecież właśnie HTC na Windows Mobile były ciekawe. Ale to czasy SPV czy Xperia X1 tj. HTC Kovsky. Co dobija HTC ? Popularność Androida wzrosła, ale oni nie rośli równie szybko w tym segmencie, LG np. skoczyło w górę. HTC wczęśniej łączyło sprzedaż pod własną marką i dla innych, trzeba by prześledzić dochody z 10 lat ile to produkty własne, a ile dla kogoś. HTC produkowała na Windows Mobile, a ten system był znacznie bardziej popularny niż Windows Porażka, sorry Windwos Phone. Przejście było bolesne bo z kilkunastu procent zaczynać od zera i do ilu doszli..raptem dzisiaj chyba niecałe 4%, to tak nawet trzy razy mniejszy udział, a to przekładając na telefony miliony sztuk. MS jak widać ma to głęboko w ...gdzieś, a inni mają problem. I ponownie czy TELEPOLIS ma dane ile jakich modeli sprzedało HTC ? Nokia takie podawała, który model był najpopularniejszy, który drugi, który dał największy zysk...Ile HTC zarabia na telefonie z Andkiem, a ile na tym z WP ? Ile płaci za licencje ? Tanie telefony, tzn. te z segmentu do powiedzmy Ace 2, Xperii U to tak mniej więcej - czy HTC sprzedaje się lepiej niż LG ? Czy w tej samej cenie oferuje to samo tzn. ten sam procesor, a różnią się jedynie wyglądem i nakładą ? Bo jeżeli LG czy inna firma zaoferuje coś więcej, a HTC liczy na swoją markę to ...sorry, ale widać po sprzedaży. Ludzie kojarzą, że HTC to telefony, ale część ich naprawdę w ogóle nie zna, może ludzie do 30 roku życia czy ci zainteresowani trochę telefonami, ale to nie jest Nokia w Polsce ;) Samsung to gigant od monitorów, przez telefony po lodówki, LG też ma całą gamę produktów, a jaka jest siła i ilość produktów HTC ? Ceną raczej nie walczą, w tej samej nie dają też więcej, z jednej strony przegrywają z Samsungiem, który ma setki modeli, z drugiej z LG czy ZTE, Huawei. Do tego ich wsparcie wcale nie jest lepsze niż konkure

  • -1

    22.  2013-08-13 20:53:35

    Ceną raczej nie walczą, w tej samej nie dają też więcej, z jednej strony przegrywają z Samsungiem, który ma setki modeli, z drugiej z LG czy ZTE, Huawei. Do tego ich wsparcie wcale nie jest lepsze niż konkurencji...do kogo mają pretensje ? No, ale to zawsze lepiej jak więcej firm produkuje telefony na dany system. @19 Nokia...jak wyrzuci Elopa ;) Nowe Nokie nie są złe, ale czasami też jakiś problem z głośnikiem, a to nie ma slotu na kartę, wymiennej baterii albo jest słaba. Ogólnie Lumie w zależności od modelu są niezłe, ale najważniejszy był okres ostatnich 4-5 lat, a ten Nokia trochę przespała. Najpierw za późno poprawiano Symbiana, potem się z niego wycofano, jednocześnie mając tylko mało udanego WP 7.5...A ludzie chcieli Nokii z Androidem albo czymś o podobnych możliwościach i nie chodzi tylko o ilość aplikacji, ale o ogólne podejście do systemu. http://windows-phone.pl/nokia-lumia-800-jako-zewnetrzny-dysk-twa rdy/ Żeby na głupim telefonie trzeba było się tak bawić ? Biedny Symbian, wyjmujesz telefon podłączasz do komputera i ...działa! :D WP ma swoje appki, ale ten kto wymyślił ten system w takiej wersji był masochistą czy idiotą ? Myśleli, że są Apple ? Symbian, MeeGo, nawet Windows Mobile pod wieloma względami były często bardziej funkcjonalne od WPorażki.

  • 1

    23. ~Roman Barbarzyńca  2013-08-13 20:57:27  host: acgs65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Posiadam HTC 8S i moje odczucia są podzielone. Wcześniej miałem SE, Nokie, i wiele innych telefonów, jedne droższe inne tańsze. Kiedyś telefony za wysoką cenę od sprawdzonych producentów oferowały na prawdę wiele. Były wytrzymałe i nie odstawały względem czasu. Teraz hm... technika za szybko gna do przodu i coraz mniej uwagi przywiązuję do telefonów... Android, za dużo bajerów, najtańsze telefony też teraz i wykonanie mają słabe i baterią wcale nie przekonują. HTC 8S miał coś co mnie do niego przekonało, prosty system. Zadzwoń, odbierz, nawigacje. Folder "inne" i olanie sprawy przez MS oraz HTC jednak zniechęciło mnie poważnie. Wiele osób miało HTC i chwaliło te telefony, niestety, ja się zawiodłem. Bądźmy szczerzy, telefon do tanich nie należał w 2012/2013. Za taką cenę można było nabyć średniej klasy androida, lub bardzo dobry telefon bez systemu... No cóż, i tak teraz rok, dwa i do wymiany, bo się psuje.

  • 0

    24. ~gimzik  2013-08-13 23:12:20  host: 94-40-46-28.tktelekom.pl

    HTC za zaoszczędzoną kasę niech zajmie się marketingiem, bo to jest ich największą bolączką. Szajsung poszedł w ilość, bo już żygać się chce od kolejnych Galaxy i innych Attivów (skąd inąd te same modele różnią się jedynie systemem). Samsung ma teraz ok 50 różnych modeli, ale w tym grupy po 2-3 telefony nie róznią się od siebie specyfikacją bądź wyglądem. Ale już każdy z tej grupy pozycjonowany jest w innego klienta. Do tego wszechobecne ataki reklamami na prawie każdej stronie w necie. Kto widział reklamę HTC ręka do góry?! Nawet Huawei na elektrodzie się kiedyś reklamował...

  • 0

    25. ~Gumiś  2013-08-14 01:12:38  host: acgs65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HTC ma faktycznie słabą reklamę. Trochę mi to przypomina historie samochodów Saab. Zrobione na wysokim poziomie, lecz nie sprzedawały się za dobrze. HTC dało ciała zarówno w dziedzinie marketingu jak i spełnienia oczekiwań klienta. U operatorów wciskany był 8S, promowany jako świetny telefon. HTC popełniło duży błąd dając 4GB pamięci, i zamiast teraz pomóc klientom wprowadzając czyszczenie folderu "Inne" (Nokia problem rozwiązała, więc się da), olewa sprawę i udostępnia aplikację która nic nie pomaga. Jako potencjalny klient kolejnego HTC rezygnuję i teraz zdecydowanie wybrał bym Nokie. Co więcej, opinia taka się coraz bardziej utrzymuje. Dlaczego? Bo HTC nie interesuje się użytkownikami 8S, których jest dużo w Polsce. Z Androidem teraz to samo się dzieje. Samsung oferuje szeroką gamę telefonów, LG choć nadal u wielu ma opinię (stare czasy) wadliwego zyskuje nowych klientów, Sony także sporo oferuje. A HTC? Stoi w miejscu. Nokia miała gorsze czasy, ale teraz faktycznie modele Lumia i Asha są ciekawą ofertą. Może go nie te czasy kiedy Nokia była uważana za czołowego producenta telefonów, ale jednak sporo mają w swojej ofercie. HTC za mało oferuje na tle konkurencji.

  • -1

    26.  2013-08-14 12:48:53

    @25 SAAB na wysokim poziomie??? Błagam... Toż to był nędzny przestarzały Opel ale za potrójną cenę, klienci nie są kretynami i tego nie kupowali.

  • 0

    27. ~zdzich  2013-08-14 13:24:22  host: gl135-12.master.pl

    Jak tak dalej będą wszystko olewać jak do tej pory to niech kończą swą działalność i tyle. Wypuszczają nowe modele a o poprzednich zapominają. Kupiłem pierwszy tel. HTC Desire X i jestem strasznie zawiedziony z powodu postępowania firmy ze swoim wcale nie najstarszym przecież telefonem. Początek był super bo komóreczka była naprawdę extra. Wszystko rozpoczęło się po trzech miesiącach użytkowania. Firma postanowiła po prostu zepsuć to co sama produkuje i sprzedaje, aktualizując soft w tym naprawdę dobrym telefonie. Dodam że początkowo po aktualizacji, to zresztą chyba wszyscy urzytkownicy stwierdzili że komóreczka nie nadaje się do odtwarzania dźwięku. Tutaj nastąpiła szybka reakcja HTC i popraweczka się pojawiła. I to było wszystko jeżeli chodzi o ten smartfonik. W niedługim czasie pojawiło się wiele błędów w tym oprogramowaniu i do dzisiaj nic nie zrobiono i zapomniano bo nowe modele ijuż się pchają z linii produkcyjnej na półki sklepowe. Wszyscy użytkownicy tego telefonu znają zapewne problemy z tym związane bo opisują tu i tam różne przypadłości wieku "starczego" Desire X a firma milczy i reklamuje następny z tej półeczki świeżutki Desire 500. Gratulacje dla firmy. Powodzenia i ja już DZIĘKujĘ. Super sprzęcik będzie sami zobaczycie i pamiętajcie NIE aktualizujcie bo fonik do kosza pójdzie albo do serwisu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  • 0

    28.  2013-08-14 14:34:35

    @pacman piszesz o WP 7,5 a tym czasem mamy już WP 7,8 i WP 8 które wyeliminowało błędy o których piszesz. Szkoda że nie wytykasz błędów Androida 1,5

  • 0

    29. ~Frank  2013-08-14 20:40:42  host: cjn34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oj coś mi się wydaje że ktoś nigdy Saabem nie jeździł porównując go do Opla. Drogie samochody były, fakt. Ale oferowały zarówno bezpieczeństwo jak i wygodę. Samochody bardzo bezpieczne, szczególnie stare wersje. No ale jak widać, pewne osoby się znają lepiej :D

  • 0

    30.  2013-08-19 08:34:24

    @27: Dokładnie identycznie zachowała się Nokia z modelem E55. Kupiłem bo fajna hybrydowa klawiaturka, a reszta 'bebechów' identyczna jak w E52. I co? E52 dostał mnóstwo aktualizacji, a do E55 chyba przez 1,5 roku nie było nic, a było w nim sporo 'bugów', m.in. z alarmem, jak przespałeś, nie zareagowałeś na pierwsze budzenie to telefon aktywował drzemkę, ale następny alarm, po np. 5 minutach, to było tylko miganie wyświetlacza. Kilka razy zaspałem do pracy, masakra jakaś. Dlatego rozstałem się 2 lata temu (po co najmniej 7 wspólnych latach) z Nokią, przesiadłem się na HTC (najpierw Desire Z, teraz HTC Evo 3D) i jak na razie nie żałuję. Trochę niepokoi mnie ostatnio obrany kierunek przez HTC - niewymienialna bateria i brak slotu na kartę SD, mam nadzieję, że nie zostanie już tak na dobre, bo nie lubię być ograniczany.

  • 0

    31. ~Krytyk  2013-08-19 20:21:16  host: 120.92.rev.vline.pl

    Jeden wielki bullshit i g...no prawda cała ta wiadomość. Proszę : http://wmpoweruser.com/htc-working-on-a-windows-phone-variant-of -its-flagship-device-htc-one/

  • 0

    32.  2013-08-19 20:39:28

    Krytyk: siedzisz w środku HTC, że używasz tak stanowczych stwierdzeń jak "bullshit"?

  • 1

    33.  2013-08-23 13:26:49

    @26 - widziałeś, Ty dziecko kiedykolwiek SAABa? Kurde, trzeba być idiotą, żeby powiedzieć, że to nędzny Opel... Jest to firma, która jak żadna inna przyczyniła się do bezpieczeństwa w samochodach (projektowanie maski, słupków, patent pasów bezpieczeństwa, popularyzacja poduszek powietrznych, stacyjka bezkolizyjna z nogą kierowcy), komfortu (night panel, podgrzewane fotele) jak i szybkości (wystarczy jedno słowo: "TURBO").

  • 0

    34. ~blag  2013-12-10 00:03:32  host: host-81-190-60-231.lublin.mm.pl

    Należy wspomnieć że to HTC rozpoczął rynek Androida. Pewnie wiele osób nie pamięta ale pierwszym smartphonem z Androidem była Era G1, która była przykrywką od HTC Dream.Sam nawet posiadam ten telefon i po wielu kombinacjach z romami nadal się sprawdza. I jedyny powód dlaczego HTC nie jest popularne to właśnie marketing, prawie że nie ma jego reklam, co wychodzi na plus bo prawdopodobnie HTC zostanie niszową marką na zawsze. Ten G1 ma z 5 lat i nadal działa co lepiej działa dobrze, jedynym co mu się stało to pękła wierzchnia szybka nad ekranem od upadku z 4m.I nie tworzy to problemów przy korzystaniu z telefonu.

Dodaj swoją opinię