Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC sklonował reklamę Apple'a z 1984 roku

HTC sklonował reklamę Apple'a z 1984 roku

LuiN 6 Listopada 2015 00:32

9 4

HTC zaczyna igrać z ogniem. Nowa reklama ekstremalnie podobnego do iPhone'ów One'a A9, wyraźnie nawiązuje do ikonicznej reklamy Apple'a.



a9 comp

Reklamę komputerów Macintosh z 1984 roku widział chyba każdy zainteresowany tematyką nowych technologii. Ba, to jeden z tych spotów, które na zawsze zapisały się w historii reklamy i rzecz jasna bezpośrednie nawiązanie do Roku 1984 George'a Orwella.




O ile jednak Apple rzeczywiście promował wtedy ucieczkę od jednakowości i schematów, o tyle już HTC przekonuje do wyjścia poza schemat urządzeniem podlegającym temu schematowi. Bo w końcu jak wyróżnić się telefonem, który i tak będzie przez wszystkich mylony z iPhone'em?

Zobacz: HTC: To Apple skopiował nasz design

Warto też przypomnieć, że niedawno HTC przekonywał, że to Apple skopiował design urządzeń tajwańskiej firmy. Wracając jeszcze do reklamy HTC One A9 - oglądajcie, póki Apple jej nie zablokuje :-).

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: 9TO5MAC, wł     
Źródło zdjęć: nullnull

Dodaj do:

Tagi: apple | htc | htc one a9

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-11-06 01:10:18

    Ekhm... Cienizna.

  • 0

    3.  2015-11-06 01:12:59

    Hmm zacznę od czegoś innego, dlaczego tak późno ? Ta aktywność HTC np. Robertem Downey jr też taka nijaka. HTC w czasach produkcji dla innych i kiedy takie telefony były mniejszością na rynku (np. w czasach HTC i WM), bardziej aktywnej, poszukującej grupy, a nie jak dzisiaj masówki. Ok, Apple czy Samsung to inna skala, ale HTC czy Sony powinni być razem np. z LG zawsze w pierwszej piątce producentów licząc sprzedaż, która nie uwzględnia Chin. Wiadomo, że rodzime marki na wyłącznie lokalnym rynku są w stanie przebić globalną sprzedaż innej firmy. Tylko, że oni nie potrafili nawet tego. Co gorsza nie kogoś dogonić, tylko nie pozwolić sobie właśnie na utratę tego co mieli.
    Tak samo BlackBerry, dlaczego po tak długim czasie nagle telefon z Andkiem, nie lepiej, prościej było to zrobić parę lat temu ? Dzisiaj rynek jest prawie podzielony. Tak samo Nokia i MS - na siłę pchali WPorazkę, to już lepiej było nie przerywać poprawiania Symbiana czy dać Andka i potem podmienić na gotowy i naprawdę dobry system, a nie ułomny produkt, który tylko zraził ludzi, a już na pewno starych fanów Symbiana, którzy do WP mają wersję. Wygląda to tak jakby ostentacyjnie chcieli coś udowodnić, a potem i tak robili coś innego - strata czasu i kasy, czasami nie do odrobienia.

  • 6

    4. ~  2015-11-06 01:14:57  host: user-94-254-132-11.play-internet.pl

    Może ja jestem głupi, ale kopia to kopia. A tutaj ledwo jest widoczne podobieństwo. Grubymi nićmi szyty ten news.

  • 0

    5.  2015-11-06 01:15:22

    Reklama - taka sobie, nie jest zła, ale wykonanie nie ma tego czegoś, niby przesłanie jasne, ale mogli dodać to "coś". To jak niezły, ale jednak nie zapadający w pamięć kolejny film sensacyjny. Szczególnie, że i produkt czyli A9 nie jest (nawet tylko z założenia) czymś co ma stanąć na serio do rywalizacji z topowymi produktami od innych firm. Reklama średnio adekwatna w kontekście produktu.

  • -2

    6.  2015-11-06 01:29:03

    1, Lizak - nie mierz wszystkich swoją miarą.

  • 5

    7. ~Lizak  2015-11-06 01:39:13  host: agpb124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6, Ja nie pije alkoholu. Wiec jesli to bylo pisane na trzezwo, to wspolczuje autorowi problemow z realnym ocenianiem roznic i podobienstw. Po dotychczasowych opiniach na temat tego newsa, moge powiedziec, ze nie tylko ja widze "problematyczna logike myslenia" autora.

  • 0

    10. ~Adam  2015-11-06 07:21:00  host: 188.146.3.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ta reklama (HTC, of course) i tak nie przejdzie do historii, jak spot promujący Warszawę przed Euro 2012 ;-) Skoro dopatrujemy się kopii to ja uważam że to również musi się kwalifikować. Nie mam racji? ;-)

  • -2

    11. ~user_delete27  2015-11-06 08:19:55  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    BE FREE i chwilę później Android Marshmallow by Google - no przecież to się wzajemnie wyklucza!

  • -2

    12.  2015-11-06 08:26:12

    I to kopanie jabłek - któż nie próbował tego wcześniej robić... Zawsze się to źle dla kopiącego kończy. BTW widać mega laga 0:54. HTC = RIP jak pisałem jakiś czas temu i ta przepowiednia przyspiesza.

  • 1

    13. ~klimass  2015-11-06 08:33:04  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Nijak nie podobne te reklamy, nie widze w ogole zwiazku z Apple

  • 5

    14. ~leming łykający wszystko  2015-11-06 08:49:29  host: secured-by.zenmate.com

    Faktycznie, filmy nie do odróżnienia!

  • 1

    15.  2015-11-06 09:16:28

    tonący Apple się chwyta :)

  • 0

    16. ~  2015-11-06 09:57:42  host: 212.160.172.84

    moze nie klon ale podobienstwo jest :) w sumie nie dziwie im sie Apple wyglad zerznal HTC reklamy :)

  • 2

    17. ~  2015-11-06 10:05:11  host: 37-128-16-245.adsl.inetia.pl

    Z ogniem? Rany - toz Apple, jak i cale USA, to dzis co najwyzej ognisko, a kto wie czy niedlugo nie swieczka.

  • -2

    18. ~DeLorean  2015-11-06 10:42:21  host: user-31-175-224-115.play-internet.pl

    W Apple ponoć pękli ze ... śmiechu. O ile reklama Apple to majstersztyk (nota bene dzieło Ridley'a Scott'a!) jak wszystko co dotychczas zrobili i czego się dotknął Steve śp Jobs o tyle imitatorzy tacy jak badziew HTC to wciąż "PRAWIE" ... reklama, smartfon, itp. (erzatz to nigdy nie będzie tym czym jest ORYGINAŁ) ... miałem przez ok 3 dni flagowce HTC i ... NIE UMYWAŁY SIĘ do poprzednich modeli choćby iPhone 3GS czy 4 ... to są zabawki dla NIEDOROZWINIĘTYCH albo biedoty

  • 1

    19.  2015-11-06 10:47:27

    12). a nie zapomniałeś, że i szefa apple - apple (zarząd) wykopał..?

  • 1

    20. ~  2015-11-06 10:49:25  host: host-176-221-123-49.dynamic.mm.pl

    @6, nawiązanie jest ledwo widoczne i bez Twojego skojarzenia zupełnie bym nie powiązał ani nawet nie obejrzał tych dwóch filmów, bo oba są nudne jak flaki z olejem. Reklama HTC jest przeładowana nudną akcją i patetyczną muzyką, a reklama Appla niesmaczna ze względu na nawiązanie do Orwella. Śmieszne jest tylko to, że pokazuje czym są użytkownicy jabłka :)

  • -1

    21. ~Adam  2015-11-06 14:18:37  host: user-94-254-198-153.play-internet.pl

    Nie widze nic podobnego w tych reklamach.

  • 1

    22. ~Vegoo  2015-11-06 16:50:53  host: staticline-31-183-137-46.toya.net.pl

    Mam iP6+ i jestem zdania ze to jednak apple "zzezowalo" stylistyke od htc. Zobaczcie sobie relefon wspomniany w tym cytacie: "Jack Tong - dyrektor HTC - twierdzi, że to jego firma w 2013 roku po raz pierwszy pokazała smartfona z aluminiową obudową unibody. Chodzi tutaj zapewne o model One M7. Co więcej, Tong oskarża Apple o skopiowanie rozwiązania dotyczącego charakterystycznych fug antenowych, których estetyka budzi wiele kontrowersji wśród użytkowników." (Za myapple.pl)

  • 0

    23.  2015-11-06 22:38:20

    z ktoreym filmikeim porównywać bo ten wstawiony to zupelnie róźny

Dodaj swoją opinię