Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Sensations vs. Samsung Galaxy S II [wideo]

HTC Sensations vs. Samsung Galaxy S II [wideo]

Q! 23 Maja 2011 15:31

0 0

Serwis Slashgear porównał dwa najbardziej gorące smartfony ostatnich dni - HTC Sensation oraz Samsunga Galaxy S II. Oprócz zestawienia cech i wyglądu zewnętrznego, wzięto również pod uwagę wydajność obydwu urządzeń.

Do mierzenia wydajności wykorzystano aplikację Quadrant Advanced, która sprawdza wydajność kilku podzespołów smartfonu - m.in. procesora, grafiki dwu- oraz trójwymiarowej, a także ogólną wydajność telefonu.

Obydwa smartfony wyposażone są w dwurdzeniowe procesory z akceleratorem graficznym. W przypadku Samsunga jest to układ ARM Cortex A9, natomiast HTC posiada we wnętrzu chip Qualcomm Snapdragon.

Z pojedynku na wydajność zwycięsko wyszedł najgorętszy smartfon tego sezonu, czyli Samsung Galaxy S II. W teście ogólnym uzyskał on 3844, natomiast jego procesor - 8780 punktów. HTC z kolei zanotował wyniki na poziomie, odpowiednio, 2278 oraz 5250 punktów.




Cały materiał wideo z przeprowadzonego testu można zobaczyć poniżej.



Źródło tekstu: Slashgear, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2011-05-23 16:57:24

    Htc ma mniejszy wynik, gdyż ma taki sam procesor, a większą rozdzielczość (SGS II - WVGA, HTC - qHD). Ja wolę HTC :D

  • 0

    5.  2011-05-23 17:09:41

    issa kupiłeś SGSII.. w jakiej sieci i jaka oferta.. jesteś zadowolony z tego telefonu bo waham się czy lepszy niz iPhone 4..a Ty jestes prawdziwy gadzeciarz

  • 0

    6. ~issa  2011-05-23 17:43:12  host: user-46-112-92-130.play-internet.pl

    Maniu, to raczej nie kwestia takiego czy innego gadżetu , na zakupie zaważyło to, że akurat wypadało przedłużenie umowy w Plusie, ale telefonu nie wziąłem dla siebie, choć im bardziej mam z nim styk, tym jestem pod większym jego wrażeniem. To była oferta dla firm w abonamencie za 60zł, całkiem spora fura minut. Telefon jest jak pisałem MEGA dopieszczony, czy lepszy od iP, sprawa pozostaje otwarta, jeśli tylko kogoś nie irytują w/w ograniczenia, to iP4 na pewno nie jest złym wyborem czy gorszą alternatywą bo to też telefon najwyższej klasy. Jako podsumowanie dla SGS II niech służy opis z testu z jednego portalu "Plusy" same plusy". Ten telefon nie ma słabych punktów.

  • 0

    7.  2011-05-23 18:54:46

    Chcialem jeszcze dodac, ze tutaj nalezy oddzielic od siebie dwie rzeczy, bardzo cieple czy wrecz entuzjastyczne przyjecie S II przez strony zajmujace sie telekomunikacja i caly bardzo pozytywny buzz jaki pojawil sie wokol tego telefonu na forach, od moze nie na wyrost, ale chyba jednak zbyt rozbuchanych oczekiwan jego potencjalnych uzytkownikow. To nie tak, ze po jego zakupie doswiadczy sie wiekuistej szczesliwosci, nastanie Zlota Era a zycie stanie sie szczesliwsze dla wszystkich, ma sie po prostu wrazenie, ze ten telefon jest w pelni satysfakcjonujacy, dopracowany i dograny w najdrobniejszych detalach, pozbawiony wad, cukierowo interfejsowy, pozytywny i jednym slowem taki jak powinien byc w 100% topowy smartfon i chyba w pelni uzasadnione jest to, ze stal sie obiektem pozadania, a zdaje sie zawrocil w glowie czytelnikow forow jak iPhone na swoje jak zawsze przebojowe marketingowo wejscia, nie mi jednak oceniac czy to tylko tyle czy az tyle i dawac pewnosc, ze kazdy odbierze go tak samo. Nie jest to jakas absolutnie pewna rekomendacja do zakupu, ale wyrazny sygnal, ze Samsung ewoluuje z linia Galaxy w top smartfonach w jak najbardziej pozadanym kierunku.

  • 0

    8. ~franco baresi  2011-05-23 18:59:13  host: public91821.xdsl.centertel.pl

    dla mnie Wave S8500 z którego korzystam obecnie, jest za duży i nie mogę go swobodnie włożyć do kieszeni spodni, bo czuję się jakbym chodził z przyspawaną tabliczką czekolady, a co dopiero taszczenie ze sobą takiego monstrum jak Galaxy S II czy tenże HTC. Ludzie, gdzie Wy upychacie te patelnie, zdradźcie mi proszę i w imię czego nosicie coś takiego ze sobą ? Ja noszę raczej luźne rzeczy żeby nie napisać wprost że ubieram się na sportowo ale za Chiny ludowe nie chciałbym się unieszczęśliwić tymi dechami.

  • 0

    9.  2011-05-23 19:21:37

    Franco, ale nikt nie powiedzial, ze 4.3 cala jest kazdemu potrzebne czy, ze sie sprawdzi. Tylko wyscig top smartfonow, czyli wyscig o portfele najzamozniejszych klientow i poniekad prestiz rzadzi sie swoimi regulami, tu wszystko musi byc, jesli jakis producent aspiruje swoim produktem do tej ligii, po prostu naj. Czy to ekran, aparat, klasa BT, moduly transmisji danych itp., w klasie Premium nie ma miejsca na ustepstwa i kompromisy. Zobacz na mistrza marketingu. "Jeszcze cienszy, jeszcze lzejszy, jeszcze szybszy" - klient musi miec pewnosc, ze to wyrob najwyzszej klasy.

  • 0

    10. ~franco baresi  2011-05-23 19:31:12  host: public91821.xdsl.centertel.pl

    issa zapomniałeś chyba dodać najistotniejszego przymiotnika .. "jeszcze większy" :)

  • 0

    11.  2011-05-23 19:46:32

    Franco, no nie da sie zaprzeczyc, spektakularne zwiekszenie wielkosci w porownaniu do S I to nie jest na pierwszy rzut oka, ale jednak jest. Jednak jest w pelni akceptowalne. Kiedys 4 cale wydawalo mi sie monstrualnymi rozmiarami, po zabawie Tabem jestem pewny, ze spokojnie przelknalbym 5 cali jesli tylko zdecydowalbym sie na taki telefon. Zreszta to pewne, ze Samsung juz pracuje nad modelem S III z 4.5 czy moze 4.7 cala, jeszcze lepszym aparatem i zapewne wieloma innymi dodatkami ktorymi bedzie chcial za rok zachecic klientow do kolejnej wymiany smartfonu. A pisze to grzecznie z telefonu o wyswietlaczu niecale 2.4 cala:) Jednak SGS II to najwyzsza klasa, aktualny krol top smartfonow, tylko jak to slusznie zauwazono w tej lidze trudno byc dlugo na szczycie, szczegolnie posrod producentow sprzetu z Androidem.

  • 0

    12. ~Kili  2011-05-23 21:51:31  host: user-46-113-0-102.play-internet.pl

    Może moją opinię macie w poważaniu, ale HTC uwielbiam za Sense - to jest to, czego Samsung nie skopiuje, a ze swoim TouchWizem może się schować (i wg mnie przez to też są słabsze wyniki)... I nie mówcie mi, że nie mam z tym do czynienia, bo korzystam z SGT i Hero - różnica w ergonomii użytkowania i estetyce (pomimo o wiele słabszego procka) jest niesamowita...

  • 0

    14.  2011-05-24 09:24:03

    Issa - napisz coś o baterii, jaka jest jej żywotność? Jaką masz w telefonie nawigację? Działa bez problemu? Mam w tej chwili E72, z której zresztą jestem bardzo zadowolony, ale... od pewnego czasu choruję na tel. z duuuużym wyświetlaczem i szukam godnego następcy mojej Nokii.

  • 0

    15.  2011-05-24 09:26:14

    Aha, a jak sprawa zdjęć i muzyki? Nawigacja, zdjęcia i słuchanie przez słuchawki bluetooth muzyki podczas treningów to moje podstawowe priorytety... Ten model telefonu ma coś takiego, jak transmiter?

  • 0

    16.  2011-05-24 10:39:28

    issa - on jednak ma wadę - wygląd :/ prawdopodobnie będę miał go w przyszłym tygodniu z plusa i wtedy ocenie ale w tym porównaniu htc jest dużo ładniejszy. Telefon jest teraz na topie także czy mi się spodoba czy nie to i tak nie stracę ;)

  • 0

    17.  2011-05-24 11:24:16

    Lenox, a wiec po kolei. Praktycznie wszystkie pytania ktore poruszyles, to juz indywidualna sprawa i rzecz gustu. Tak jest wlasnie z wygladem, a ja wiadomo gusta nie podlegaja dyskusji. Co do baterii to oczywiscie zalezy od konkretnego uzytkownika czyli intensywnosci korzystania z telefonu, o ile sie nie myle S II ma baterie 1650mAh i o ile bylbym ostrozny z uzyciem slowa "zdecydowanie" to moje spostrzezenia wskazuja, ze jest lepiej niz w SGS, przyjmujac go za punkt odniesienia. Podobnie nie za bardzo pomoge w kwestii zdjec - nie jestem koneserem fotografii, wydaje mi sie, ze 8 mpx i nagrywanie full HD to jest az nadto dla zwyklego uzytkownika, zona jest zadowolona a i recenzje jakie czytalem rownie entuzjastyczne. Transmitera do uruchamiania mp3 na okreslonej czestotliwosci na polaczonym sprzecie o ile dobrze zrozumialem, raczej nie ma. Nawigacji nie testowalem, z programow opierajacych sie na gps juz w SGS stosowalismy Endomondo do treningow, swietny program, polecam, choc pewnie go znasz.

  • 0

    18.  2011-05-24 11:28:52

    A HTC mi sie tez bardzo podobaja, szczegolnie ta szeroka szczelina glosniczka w Desire HD, nie wiem czemu, ale wyglada to moim zdaniem niesamowicie. Na plus HTC nalezy zaliczyc doskonale dzialajace aktualizacje, niestety Samsung ze swoim Kies wypada na tym tle BARDZO zle, juz pierwsze podlaczenie S II skutkowalo bledem "no sim card inserted" z Kies, wczesniejsze doswiadczenia byly tez bardzo, ale to bardzo zniechecajace w tym wzgledzie. Mnie interesuje Cha Cha, ogladnalem "hands on" na blogu HTC i jakos nie wzbudzil mojego entuzjazmu, swego czasu bylem zafascynowany Sense, teraz jakos mnie znuzyla ta nakladka, bardziej pasuje mi ascetyczny, "iPhonowy" TouchWiz4, polecam ogladnac jakies wideo z prezentacja tej wersji nakladki na YouTube, jest naprawde udana.

  • 0

    19. ~gosc  2011-05-24 14:36:47  host: abfr154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żaden z tych dwóch nie jest najlepszy. Oba są niesamowite!

  • 0

    20.  2011-05-24 16:08:06

    Mam pewne doświadcznie w telefonach i wiem czego mogłem się spodziewać kupując Galaxy S2. Jednak to co zobaczyłem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania jako specjalisty od telefonów. Nie znalazłem w tym telefonie słabych punktów! @ franco Noszę ten telefon w tylnej kieszeni spodni lub przedniej kieszonce koszuli i ledwo go czuje. Dodam, że należę do raczej szczupłych osób.

  • 0

    21. ~słaby zasięg  2011-05-26 02:19:49  host: ip42w1.clubnet.pl

    Proszę, zwrócić uwagę na zasięg. HTC, przez cały materiał ma zasięg, a Galaxy tylko chwilami. Mam Galaxy S II od kilku dni, i również mam z tym problem. W wielu miejscach gdzie inne modele pozwalały mi rozmawiać Galaxy gubi zasięg.

  • 0

    22. ~Radek  2011-06-18 10:55:39  host: 92.251.255.13.threembb.ie

    Ja rowniez mam problemy z zasiegiem. A mianowicie mieszkam w irlandii i uzywam sieci 3. Do internetu domowego uzywam tejże sieci w modemie huawei i zasieg jest super i net smiga az milo. Kupilem wiec sgs2 w tej samej sieci a zasieg w telefonie jest strasznie niestabilny. Przykladowo telefon lezy w jednym miejscu i zasieg skacze z 3g na 2g. Mam nadzieje ze to tylko wersja softu ale poki co mam najnowszy soft i nie zaobserwowalem poprawy.

  • 0

    23.  2011-06-29 19:38:00

    bardzo dobrą opcją w HTC jest dostęp do HTC Watch.

  • 0

    24.  2011-07-10 14:31:37

    Super ma sense 3.0.. Szkoda, że wszystkie nowe modele takiego nie mają.. Szczególnie ta opcja w blokadą jest fajna!!

Dodaj swoją opinię