Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Sensation XE - nowy lider prędkości

HTC Sensation XE - nowy lider prędkości

LuiN 14 Września 2011 13:24

0 0

htc sensation xePodobnie jak uczyniły to koncerny Samsung i Sony Ericsson, tajwański HTC postanowił podrasować swój topowy smartfon prostym trikiem - podkręcając jego procesor. W ten sposób powstał HTC Sensation XE z procesorem taktowanym zegarem 1,5 GHz zamiast dotychczasowego 1,2 GHz.

Nieco zmieniona kolorystyka obudowy, podkręcony procesor i właściwie na tym kończą się zmiany jakie wprowadza HTC w nowym modelu. Nowa wersja Sensation korzysta z tego samego procesora (Qualcomm MSM 8260 Snapdragon)i układu graficznego (Adreno 220), co wersja pierwotna.

Wprawione oko od razu dostrzeże nowe logo na obudowie telefonu: Beats Audio. Sensation XE to pierwszy ze smartfonów tajwańskiego producenta, w zestawie z którym otrzymamy zestaw słuchawkowy marki Beats i kilka modyfikacji w oprogramowaniu podnoszących końcową jakość dźwięku.




W dalszym ciągu dostajemy tylko (?) 768 MB pamięci RAM i 1 GB dostępnej dla użytkownika pamięci wewnętrznej. Wymiary telefonu są identyczne z tymi z pierwszej wersji (126,1 x 65,4 x 11,3 mm), ale urządzeniu przytyło się całe 3 gramy i ma teraz masę 151 gramów.

Polska cena telefonu wynosi w sklepie internetowym HTC 2399 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~vonski  2011-09-14 13:49:32  host: 178.182.103.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekae jestem jak to naprawde bedzie z ta jakoscia dzwieku od Beats. HTC i Dre je zachwalaja, ale audiofile to raczej zbyt pochlebnej opinii o sprzecie Beats nie maja....

  • 2

    2. ~  2011-09-14 13:57:21  host: public-gprs47952.centertel.pl

    Ciekawe czy sense nadal się tnie

  • 0

    3.  2011-09-14 14:02:34

    @1 Dokładnie, za dużo dobrego od ludzi siedzących w dźwięku nie słyszałem o słuchawkach Dre. Ale stylistyka telefonu bardzo ładna, a poza tym każda poprawa jakości dźwięku w HTC na pewno idzie mocno na plus ;) .

  • 0

    4.  2011-09-14 14:10:26

    Samsung Galaxy S + voodoo control zapewne zje jakością dźwięku i możliwościami tego HTC na śniadanie ;)

  • 0

    5.  2011-09-14 14:16:55

    Jakby dali tego RAMu i ROMu więcej to bym porzucił HD2 na rzecz tej zabawki. Tak trzeba czekać na kolejne Telefony :P

  • 0

    6. ~Mariano  2011-09-14 14:40:10  host: cfn114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://htc-sklep.pl/platforma-android/391-htc-sensation-xe.html lol

  • -2

    8. ~HD  2011-09-14 15:41:45  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    NIECH LEPIEJ POPRAWIĄ WYŚWIETLACZ BO JEST ZAŁOSNY

  • 0

    9. ~Kili  2011-09-14 16:00:36  host: 088156047101.olsztyn.vectranet.pl

    Wiadomo, że najszybszy, ma najlepsze słuchawki w zestawie itp, ale wypadałoby też rozbudować (i to najlepiej do jakości PowerAMPa) preinstalowany odtwarzacz muzyczny...

  • -2

    10. ~okon  2011-09-14 19:34:19  host: 77-45-84-82.sta.asta-net.com.pl

    Nie wiecie czy gdzieś można kupić takie słuchawki z pilotem?? Bo chętnie bym sobie kupił do mojego SGS II:)

  • 1

    11.  2011-09-14 19:44:49

    Teraz w naszym pięknym kraju tylu audiofili że nie kupią takich-to-a-takich słuchawek bo ktoś wyraził o nich złą opinię... Pewnie nie odróżniliby mp3 64kHz od 128kHz. Mi w zupełności wystarczą fabryczne słuchafony i preinstalowany odtwarzacz. Jak sobie sam zrobię mp3 z oryginału to mi nie trzeba eq.

  • 0

    12.  2011-09-15 02:04:49

    11: po części się z Tobą zgadzam, nagle sami znawcy i eksperci od dźwięku, a najprawdopodobniej 99% chodzi z mp3 creative w kieszeni... Wszyscy tak źle mówią o dźwięku w HTC, a po zmianie słuchawek na dokanałowe Panasonic'i z MM za 59 zł w moim DHD nie potrzebuję nic więcej i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku po tych wszystkich niepochlebnych opiniach, nawet pokuszę się o zdanie, że dźwięk jest tak samo dobry jak z mojego poprzedniego IP 3G, jak nie lepszy. Prawda jest też taka, że mój Ipod Shuffle gra dużo słabiej na tych samych słuchawkach niż DHD z włączonym podbiciem SRS...

  • 0

    13.  2011-09-15 10:03:51

    bo to nie słuchawki są ważne a różnica w przewodzie - czy są wplecione nitki srebra czy nie ;) /pl_audiofil/ ;))))))

  • 0

    14.  2011-09-15 10:06:19

    aha no i nie można oddać mu tego że wygląda po prostu bardzo ładnie, gdzie SGSII do sensation w wyglądzie i jakości wykonania i tym jak leży w dłoni... wczoraj doznałem szoku estetycznego, nie pomogło nawet to że mój samsung sporo szybszy :( sprawę ratuje wyświetlacz! :D

  • 0

    15. ~quzio  2011-09-15 14:55:14  host: 195.187.136.4

    Tylko dlaczego ”oferując dźwięk świetnej jakości” nie wspiera bezstratnego formatu kompresji dźwięku FLAC!?

  • -1

    16. ~  2011-09-15 16:44:56  host: 212.160.172.70

    Dr Dre knows how to pimp you!

  • 0

    17. ~  2011-09-15 18:08:51  host: z37-09.opera-mini.net

    768 MB RAM nie przejdzie...

  • 0

    18. ~  2011-09-15 18:17:28  host: z37-09.opera-mini.net

    W nowszym modelu mogli dać ten 1 GB, chociaż według mnie powinien on być już w pierwszym modelu Sensation (Sensacji), a tu taka niespodzianka.

  • 0

    19. ~K  2011-09-28 16:57:03  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @18 ja mam Sensation i 768MB w zupełności wystarczy. tak naprawdę to nie wiem po co te dwa rdzenie i aż tyle pamięci. skoro póki co nie ma aplikacji, które by to wykorzystały... Ale ogólnie telefonik miodas :)

Dodaj swoją opinię