Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC rozbudowuje swoją kadrę menadżerską

HTC rozbudowuje swoją kadrę menadżerską

LuiN 29 Lipca 2010 22:27

0 0

HTC Corporation, firma projektująca smartfony o tajwańskich korzeniach, ogłosiła szereg awansów wśród kadry zarządzającej oraz stworzenie nowych funkcji, przygotowując strukturę firmy na przyszły wzrost.

Rynek smartfonów rozwija się dynamicznie, dlatego też musimy rozbudować kadrę menadżerską w HTC. - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. Dzisiejsza informacja jest nie tylko sygnałem o wzroście firmy, ale również odzwierciedla naszą wizję dostarczania unikalnych smartfonów ludziom na całym świecie.

Ron Louks, który objął nowopowstałe stanowisko chief strategy oficer, będzie odpowiedzialny za podejmowanie nowych inicjatyw strategicznych, rozwój technologii i ścisłą współpracę z działem rozwoju. Przed dołączeniem do zespołu HTC, Ron Louks pracował w Sony Ericsson jako szef działu technologii.

Kouji Kodera, który objął nowopowstałe stanowisko chief product officer, będzie odpowiedzialny za planowanie i zarządzanie globalnym portfolio produktów. Jako wieloletni weteran w przemyśle produktów mobilnych, Kouji Kodera ma ogromne doświadczenie w budowaniu strategii produktowych. Przed dołączeniem do HTC pracował w Sony Ericsson jak szef działu produktów.

David Chen, który poprzednio piastował stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju produktów, awansował na stanowisko szefa działu inżynieryjnego. David Chen będzie w dalszym ciągu zajmował się tworzeniem i rozwojem produktów. David Chen, jako jedna z pierwszych osób zatrudnionych w firmie w 1997 roku, pełnił kluczową rolę w procesie jej rozwoju. Pod jego kierownictwem HTC stworzyło wiele unikalnych i innowacyjnych smartfonów.
Horace Luke, chief innovation officer i John Wang, chief marketing officer będą blisko współpracować z K.Koderą i D.Chenem w celu wzmocnienia oferty produktowej HTC na całym świecie.

Jason Mackenzie, piastujący uprzednio stanowisko wiceprezesa HTC North America, awansował na stanowisko prezesa HTC North America and Latin America. Jason Mackenzie, jako prezes, będzie w dalszym ciągu wdrażał strategie HTC w Ameryce Północnej i Łacińskiej. Jako jeden z pierwszych założycieli oddziału w Ameryce Północnej od 2005 r. przyczynił się do silnego wzrostu firmy.

Florian Seiche, pełniący uprzednio funkcje wiceprezesa HTC Europe, Middle East and Africa (EMEA) awansował na stanowisko prezesa HTC w regionie EMEA. Będąc jedną z osób rozpoczynających tworzenie działu HTC EMEA, od 2005, przyczynił się do wzrostu firmy i uczynieniu jej jednym z największych producentów smartfonów w regionie EMEA.

Firma HTC poinformowała również, że Jason Juang, pełniący w HTC funkcję senior executive vice president, zdecydował się na odejście z firmy.

Źródło tekstu: HTC     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2010-07-30 08:35:46

    Moim skromnym zdaniem, to oni powinni rozbudować kadrę zajmującą się aktualizacją softu do swoich smartfonów. :F

  • 0

    2.  2010-07-30 09:30:02

    @1: mam taką nadzieję, że do tego dojdą i coś takiego stworzą. Btw imo HTC to firma, która obecnie produkuje najlepsze smartfony :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet