Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC rezygnuje z klawiatur QWERTY?

HTC rezygnuje z klawiatur QWERTY?

Q! 20 Kwietnia 2012 18:17

0 0
HTC nie ma w planach tworzenia telefonów ze sprzętową klawiaturą QWERTY - wynika z informacji serwisu Pocket-lint.

Przedstawiciele serwisu mieli wziąć udział w spotkaniu projektantów HTC i to właśnie z tego źródła ma pochodzić ta informacja.

Bliższych danych na temat decyzji projektantów firmy obecnie brak. Nie wiadomo czy rezygnacja z QWERTY jest chwilowa, czy decyzja ta oznacza zmianę w strategii firmy.

HTC nie przedstawił oficjalnego stanowiska w tej sprawie.


Źródło tekstu: Pocket Iint     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    22.  2012-04-20 22:10:50

    #21 - powiem Ci, że mi te Swype nie podchodzi. Piszę zarówno dotykowo jak i na klawiaturze fizycznej i o ile smsa napiszę jeszcze dotykowo, o tyle jakieś posty, maile, komentarze wolę robić za pomocą klawiaturki. Aczkolwiek zgadzam się, że dzisiaj pisanie na dotykowych ekranach nie jest już takim problemem jak było kiedyś. Mimo wszystko są ludzie którzy chcą mieć wybór, a HTC takiego wyboru dawać nie chce. Z tego co widzę to ChaCha nieźle się sprzedaje, jest popularna, dziwi więc mnie ta decyzja.

  • 0

    23. ~aimudo  2012-04-20 22:42:29  host: 94-23-84-29.wlan.wifiexpress.es

    Klawiatura dotykowa w Samsung Galaxy Note stanowczo wystarcza do sprawnego pisania e-mail-i, Chat-a, czy sms-ow. Przy produkowanych smartphone-ach z coraz wiekszymi ekranami dotykowymi klawiatura sprzetowa QWERTY jest zbyteczna. Ale doskonale pamietam HTC Wizard, gdzie bez QWERTY na ekranie oporowym ciezko sie pisalo wiadomosci, to byly czasy..

  • 0

    24. ~seven77  2012-04-20 23:11:05  host: 178-36-44-174.adsl.inetia.pl

    Niech najpierw zrezygnują z programistów i wyrzucą ten dział w outsourcing. Tak tragicznie pisanego softu jaki jest w htc to nawet na studiach nie widziałem.

  • 0

    26. ~  2012-04-20 23:48:51  host: n-91-226-16-31.teoc.pl

    heh A próbował ktoś napisać na ekranowej klawiaturze, tak wychwalanej tutaj, sms czy maila na mrozie? Niby głupia sprawia, a jednak... W BB, czy starych MDA( czyli htc, dla nieświadomych, tu ukłon dla @grzemach) to nawet w rękawiczkach da radę. A cała reszta musi albo sobie przycupnąć w ciepłym miesjcu, albo czynić cuda. Nie wspomnę już o napisaniu dłuższego tekstu podczas jazdy, hehe Fizyczna klawiatura NIGDY nie zastąpi fizycznej

  • 0

    27. ~  2012-04-20 23:49:50  host: n-91-226-16-31.teoc.pl

    oczywiście chodziło mi o ekranową :)

  • 0

    28. ~smd  2012-04-21 00:41:49  host: ip-46-21-210-94.nette.pl

    i dobrze. chyba tylko masochosci korzystaja ze sprzeowych klawiatur w dzisiejszych czasach.

  • 0

    29. ~  2012-04-21 06:18:03  host: 178-37-69-216.adsl.inetia.pl

    @26 tylko masochiści piszą na mrozie

  • 0

    30. ~  2012-04-21 09:25:29  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    #26 tylko potencjalni zabójcy piszą podczas kierowania samochodem, a jak nie kierujesz, to co za problem

  • 0

    31. ~  2012-04-21 10:09:47  host: z32-05.opera-mini.net

    @30- no ja w komunikacji miejskiej jak autobus szarpie nie umiem pisać na dotykowej. Takie mamy polskie drogi w miastach wojewódzkich. Nie ma co się kłócić, gdyby był wybór to kazdy weźmie telefon który chce, a Htc wyboru dawać nie chce a potem się dziwią że mają slabsze wyniki

  • 1

    32. ~Mike  2012-04-21 11:54:00  host: 178-37-147-39.adsl.inetia.pl

    Tej firmie to ja już podziękuję.

  • 1

    33. ~johnny  2012-04-21 17:47:16  host: cpc12-belf9-2-0-cust345.2-1.cable.virginmedia.com

    ja rowniez jestem zwolennikiem klawiatury fizycznej i wszystkie telefony dotykowe posiadam rowniez z klawiatura :) ale coraz trudniej o takie modele :/ a mialem motorole flipout, se xperia mini 10 pro i htc desire z i na wszystkich sie dobrze pisalo po kilku dniach przyzwyczajenia. tak jak piszecie ze smsa to jeszcze mozna nadziobac ale jak sie dlugie maile pisze to tak naprawde ciezko bez klawiatury :p czy htc sobie robi strzal w kolano przynajmniej z perspektywy czesci potencjalnych klientow...? czas pokaze

  • 0

    34. ~  2012-04-21 17:56:35  host: z36-16.opera-mini.net

    Iphony takowej nie posiadają, i nikt nie marudzi, a sprzedaż nie maleje.. To co tam Htc będzie się zastanawiać...

  • 0

    35. ~Mack  2012-04-21 18:36:39  host: public-gprs295450.centertel.pl

    @26. "Nie wspomnę już o napisaniu dłuższego tekstu podczas jazdy" - a czy aby używanie komórki w czasie jazdy nie jest niezgodne z prawem? Czy to tylko rozmawiania dotyczy? Osobiście nie lubię fizycznej klawiatury, tylko powiększa rozmiar telefonu (grubość, wysokość). Ale to kwestia gustu...

  • 0

    36.  2012-04-22 00:01:20

    @35. A od kiedy to "jazda" = "prowadzenie pojazdu mechanicznego"? W przeciętnym samochodzie osobowym oprócz prowadzącego (nie utożsamiać z kierowcą, bo kierowcą jest KAŻDY osiadający odpowiednie uprawnienia, czyt. PJ) swobodnie mogą się znajdować 4 osoby mogące zupełnie legalnie pisać na wybranych urządzeniach.;) Co do wyboru klawiatura sprzętowa/ekranowa - jak dla mnie wszystko zależy od warunków pisania i rozmiaru sprzętu. Nie lubię dużych telefonów - tak do 3,5" jest ok, a dopiero od 4" klawiatura ekranowa staje się wygodna, a i tak jest niezbyt ciekawie w warunkach wstrząsów.

  • 0

    37.  2012-04-22 11:49:28

    Nareszcie. Sprzętowa QWERTY to ślepa uliczka na drodze rozwoju smartfonów. Dobrze że HTC wreszcie to zrozumiało. Steve Jobs uśmiecha się zza grobu.

  • 0

    38.  2012-04-22 12:05:31

    Nie zgodzę się z tą ślepą uliczką. Trend klawiatura fizyczna / jej brak porusza się jak sinusoida - raz producenci stawiają na klawiatury sprzętowe by potem ogłosić wielką rewolucję i skupić się na dotyku. A potem na odwrót. Nie sądzę by sprzętowe klawiatury wyginęły. Można żałować, że BB porzuciło technologię SurePress - rewelacyjne rozwiązanie łączące dotyk z przyciskiem obecne w Storm 2.

  • 0

    39. ~mcz  2012-04-22 17:55:26  host: user-31-175-203-84.play-internet.pl

    Mamy wolny rynek, więc po prostu część klientów (w tym ja) wybierze urządzenia innego producenta. Chyba nikt nie jest takim fanem HTC żeby zrezygnować z klawiatury fizycznej jeśli jej potrzebuje. Nie przypominam sobie też aby HTC "zaryzykowało" wypuszczeniem tel z klawiaturą z wysokiej półki, tak jak to robi Motorola z serią Droid.

  • 0

    40. ~zielee  2012-04-22 19:41:03  host: 89-28-231-12.pawluk.org

    ja wybralem htc desire z tylko ze wzgledu n qwerty fizyczne, bede szukal gdzie indziej :)

  • 0

    41.  2012-04-23 13:20:04

    ja rownież wybrałem desire z ze względu na klawiaturę fizyczną. Ale jeśli faktycznie klawiatura dotykowa w końcu będzie się nadawać do pisania dłuższych tekstów to chętnie spróbuję. Jak narazie nawet w tablecie (Galaxy Tab 8.9) jest to porażka. Nic nie zastąpi w 100% funkcjonalności klawiatury fizycznej.

  • 0

    42.  2012-04-23 13:20:38

    aha, większa grubość telefonu mnie akurat nie przeszkadza...

Dodaj swoją opinię