Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Rezound z ekranem 720p oficjalnie

HTC Rezound z ekranem 720p oficjalnie

Q! 4 Listopada 2011 14:36

0 0

HTC zaprezentował oficjalnie swój najnowszy model smartfonu, Rezound. Jest to pierwsze urządzenie tego producenta z ekranem HD 720p.

HTC Rezour ma wielodotykowy, pojemnościowy ekran Super LCD o przekątnej 4,3 cali i rozdzielczości HD 720p (720 x 1280 pikseli). Wbudowany aparat z autofokusem i podwójną diodą LED pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix oraz rejestrację materiałów wideo w jakości 1080p. Przedni aparat posiada rozdzielczość 2 Mpix.

htc rezound htc rezound htc rezound htc rezound

Łączność ze światem możliwa jest za pomocą transmisji danych w technologii LTE oraz WiFi (a/b/g/n). W jego wnętrzu nie zabraknie również modułów GPS, Bluetooth 3.0, wejścia JACK 3,5 mm oraz microUSB. O jakość dźwięku zadba marka Beats. Znajdziemy tu także pełny zestaw czujników (położenia, oświetlenia, zbliżeniowy oraz kompas). Pamięć wewnętrzna urządzenia to 16 GB, które będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSDHC.




Sercem najnowszego HTC jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm, działający z częstotliwością 1,5 GHz. Otrzyma on wsparcie w postaci układu graficznego Adreno 220 oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Nad wszystkim czuwać będzie system Android 2.3 Gingerbread z nakładką graficzną Sense UI. Zasili go ogniwo o pojemności 1620 mAh. Wymiary telefonu to 129 x 65,5 x 13,7 mm.



Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~request  2011-11-04 14:44:38  host: proxy.netia.pl

    no i stało się... zakochałem się!

  • 0

    3. ~daniel  2011-11-04 15:05:44  host: gok186.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wie co bym wybrał, tego czy Galaxy S2 LTE. Dwa po kolei były HTC, Kaiser i teraz HD2, więc pewien sentyment do marki jest.

  • 0

    5. ~Darkeners  2011-11-04 17:12:19  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    Telefon dla mnie idealny... tylko szkoda, ze tyl nie jest metalowy :P

  • 0

    6. ~Piti  2011-11-04 19:07:46  host: 212.160.172.70

    Kiedy te cudo będzie do zakupu w Polsce i jaka będzie cena ktos już wie ? ? ?

  • -1

    7.  2011-11-04 19:40:32

    5: a po co tył metalowy? po to by się tył rysował? czy po to by osłabiał sygnał WiFi i/lub komórkowy?

  • 0

    8. ~inszallah  2011-11-04 20:13:46  host: apn-77-114-242-219.dynamic.gprs.plus.pl

    Gdyby ekran miał 4 cale a telefon fizyczną qwerty to byłby ideał(zakładamy, że system chodzi płynnie ):D

  • -1

    9. ~  2011-11-04 20:58:01  host: 188.147.112.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zwykle nie komentuję ochów i achów nad specyfikacją techniczną, bo to bez celu. Rywalizacja młodzieńców wyraża się tym, jakie parametry ma jego komóra. Ale HD na ekraniku 4.3' ? Rozumiem, że w tym wieku nie ogląda się filmów na sensownym sprzęcie do HD, czyli 40 cali wzwyż, tylko na tym co w garści i kontencie z torrentów. Ale żeby jeszcze o tym pisać publicznie i zachwycać się... No ale może ja mam dziś zgryźliwy nastrój :). Znacznie bardziej zainteresował mnie dzisiejszy news,że Symbian Belle dostanie za chwilę pełnego mobilnego office'a. I może nie będzie to ideał do pracy , ale na E7 Communicator z 4 calami i fizyczną qwerty będzie to dobre narzędzie dla dorosłych :). A jeżeli już muszę z niego odtworzyć film. To po HDMI podłączę 50 calową plazmę i w takiej dziwnej konfiguracji go obejrzę. Co prawda tylko 720p ..ale zapewniam,że jakość i tak będzie sensowniejsza, niż HD w komórce . A na zakończenie... w 2012 r. wejdzie Windows 8 na tablety, iPad 4 pewnie będzie miał ekrany super full HD i iOS 7 i cały wyścig zbrojeń i "co to ja mam.." i "wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą" zacznie się od początku. Istny cyrk :).

  • 0

    10.  2011-11-04 21:05:33

    Niestety ten telefon raczej nie trafi do Europy.. trzeba poczekac na nowy europejski model z ekranem hd.. poki co htc komentuje to tak ze Sensation XE jest Europejskim odpowiednikiem

  • 0

    13. ~Kellerman  2011-11-05 07:29:39  host: user-109-243-79-239.play-internet.pl

    @9 Odnoszę wrażenie, że chciałbyś wrócić do epoki, w której panowała rozdzielczość 240x320. Niech zgadnę... Nie ma modelu 4.3' z taką rozdzielczością. Na komputerze pewnie też ustawiasz 800x600px, bo po co hd lub full hd. Świat nie składa się z pikseli, a przy 342ppi można odczuwać wrażenie, że i ten wyświetlacz się nie składa z pikseli.

  • -1

    14. ~  2011-11-05 09:12:25  host: t18-13.opera-mini.net

    @13 ty odnosisz wrażenie a ja mam pewność że jesteś kretynem

  • -1

    15. ~rubicon  2011-11-05 09:45:18  host: 178.182.36.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Odpowiedź 14 nie jest moja :). Ale 13-ce trzeba odpowiedzieć. 300 dpi to maksimum , które oko potrafi rozróżnić. Więc pewna nadmiarowość możliwości jest zawsze pożądana.Ale pytanie jakie postawiłem dotyczyło sensu. Jaki jest sens wyświetlacza nadmiarowego w narzędziu do obsługi łączności , plików, tekstu. Jako czytnik książek to jest do niczego. Jako medium do przyjemnego oglądania zdjęć, do oglądania /sensownego/ filmów także. Oczywiście dotykamy tu np. tematu jakże powszechnego oglądania filmów na monitorze komputera. Powszechnego z jakiego powodu.. ? Z biedy. Monitor ma każdy , bo jest tani i konieczny. Porządny dedykowany TV czy projektor, nieliczni. Czy smartphone ma być do oglądania , czy do komunikacji ?. Do pierwszego może być preferowany i stosowany wyłącznie z biedy. Bo tą funkcję mobilną lepiej spełni tablet.I z tego, że "wszyscy się tym oglądaniem na komórce popisują". A oczekiwania jakościowe maleją. To jak z dźwiękiem. Mało kto już rozróżni mp3 od 24bity nie kompresowane, czy analog wysokiej jakości. Bo prawie nikt już nie wydaje kilkudziesięciu minimum tysięcy na sprzęt audio High-End. Za to prawie wszyscy na mp trójki i kino domowe.Więc reasumując. Nie mówmy, że telefon jest super , bo ma takie czy inne parametry. Tylko że spełnia konkretne funkcje komunikacyjne, a nie medialne , bo nie jest do tego. Dlatego wyświetlacz HD 4,3'nie jest zupełnie konieczny. Zresztą , za dwa lata będzie zupełnie standardowy w telefonach :).

  • 0

    17. ~Q  2011-11-05 14:19:47  host: abls245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co się tak uczepiliście tego oglądania filmów? Właśnie czekam na coś na androidzie powyżej 300ppi, i nie do oglądania filmów, tylko do zwykłych www oraz do pulpitu zdalnego.

  • 0

    18. ~xxx  2011-11-05 18:52:34  host: 02d8687b.bb.sky.com

    ja tam wole motorole droid razr

  • 0

    19. ~Mati  2011-11-06 12:59:03  host: achl196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tlelefon super, ale... Te wymiary. Matko... Zostane przy moim Sensation :)

  • 0

    20. ~Echo  2011-11-06 17:39:57  host: PC-77-46-11-147.euro-net.pl

    dpi (dots per inch) to termin dotyczący wydruku; właściwości ekranu opisuje się skrótowcem ppi (pixels per inch)

  • 0

    21.  2011-11-06 19:05:40

    Czy to motorola droid razr, czy ten HTC - nieważne który, oba te high-endy są z logo Verizona ;)

  • 0

    22. ~c8888  2011-11-06 20:40:11  host: 178.183.198.242.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    no i pokazali ze do takiej rozdziałki nie trzeba bóg wie jak wielkiego ekranu (np. galaxy note)

  • 0

    23. ~kary  2011-11-06 21:22:45  host: cqi237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    istne HI-END, lecę do sklepu ;)

  • 0

    24. ~4d  2011-11-07 10:20:53  host: public-gprs284599.centertel.pl

    Bateria tylko 1620 mAh? Samsung przy znacznie cieńszej obudowie potrafił zmieścić 1750 mAh (Galaxy S II), Motorola w Atrix'ie przy mniejszych wymiarach i cieńszej obudowie od Rezound'a ma aż 1930 mAh... Krótko mówiąc, pod względem długości pracy na baterii HTC znów dało ciała...

Dodaj swoją opinię