Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC przewiduje do 291 mln dolarów straty w II kwartale

HTC przewiduje do 291 mln dolarów straty w II kwartale

LuiN 8 Czerwca 2015 08:54

4 1

W dokumentacji dla inwestorów HTC poinformował o spodziewanej w II kwartale stracie w wysokości od 257 do 291 mln dolarów.

Przewidywana strata przerwie serię czterech kwartałów pod rząd, w których tajwańska firma przynosiła zysk netto. Już w maju sprzedaż spadła względem kwietnia z 434 mln do 347 mln dolarów. A to i tak był najsłabszy kwiecień HTC od 6 lat.




HTC twierdzi, że przyczyną nadchodzących strat jest mniejsze zapotrzebowanie na wysokiej klasy smartfony z Androidem i mniejsza od estymowanej sprzedaż w Chinach. Czyli HTC One M9 źle sprzedaje się na rynkach rozwiniętych, a w Chinach jest zbyt duża konkurencja ze strony tańszych producentów.

Źródło tekstu: HTC, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | wyniki | 2q2015

w sumie: 11
  • -1

    1.  2015-06-08 08:57:46

    A nie mówiłem...?

  • 0

    2.  2015-06-08 09:01:57

    To dobry moment żeby HTC zostało kupione przez Apple :)

  • -2

    3.  2015-06-08 09:05:30

    @2 to oczywiście żart z Twojej strony, ale traktując to poważnie powstaje pytanie: po co?

  • 0

    4. ~X  2015-06-08 09:09:59  host: apn-5-60-20-78.dynamic.gprs.plus.pl

    mogli wycenić M9 na 4999zl.. jak graja tak maja..

  • 1

    5.  2015-06-08 09:15:28

    @3 a dlaczego żart? HTC produkuje bardzo dobre słuchawki które niekoniecznie sprzedają się z Androidem. Dać im iOS i jabłko na obudowie i pójdą jak świeże bułki bo będą tańsze od iPhone. Poza tym Apple mogłoby sobie zafundować w prosty sposób produkt dobrej jakości w niższej cenie zwieszając portfolio urządzeń, bo niekoniecznie 3 modele będą zawsze się dobrze sprzedawać.

  • -1

    6.  2015-06-08 09:32:40

    papa HTC :)!

  • 0

    7.  2015-06-08 10:39:15

    ripe: a może oni nie chcą w niższej cenie?

  • 1

    8.  2015-06-08 10:50:25

    Szczerze, wcale mi nie jest żal HTC. Kiedyś w pewnym stopniu wyznaczali trendy, dziś ciągną się gdzieś tam z tyłu i nie mają pomysłu na to co dalej.

  • 0

    9.  2015-06-08 12:29:57

    Zaskoczony nie jestem. Odgrzewane kotlety w wygórowanej cenie.
    Kupił bym M9, albo nawet M8s , ale w cenie 30% niższej.

  • -1

    10. ~Kuba  2015-06-08 20:24:54  host: 81.210.24.34

    Mam m9 i powiem szczerze rewelacja. Od ładnych paru lat korzystam z ich produktów i złego słowa nie powiem. Fakt były jakieś mankamenty, ale który producent wyzbył się zupełnie wpadek w swoich produktach? Cena? Fakt wysoka, porównując chodźby z lg, ale dlaczego nie porównać do jabca.

  • 0

    11. ~hens  2015-06-10 22:03:38  host: 46.238.221.17

    Trzeba zacząć się bać, ale nie o kondycję firmy.
    Tylko o to jakie badziewie kupiliśmy od konkurencyjnych firm za nie małe pieniądze.
    STRATA to tylko różnica między zyskiem i wydatkami, a co to oznacza ?
    ZAJEBISTE inwestycje HTC, czyli ekspansja nowej serii produktów z nowych linii produkcyjnych.

Dodaj swoją opinię