Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC przejął za 300 mln dolarów S3 Graphics - legendarnego producenta chipów graficznych

HTC przejął za 300 mln dolarów S3 Graphics - legendarnego producenta chipów graficznych

LuiN 6 Lipca 2011 20:39

0 0
S3 Graphics, niegdyś lider na rynku niedrogich kart graficznych, po porażce z Nvidią i ATI trafił w 2001 roku pod skrzydła VIA. Teraz legendarna firma zajmie się grafiką dla smartfonów HTC.

HTC przekaże 147 mln dolarów koncernowi VIA, a 153 mln trafi do firmy inwestycyjnej WTI powiązanej (która w 2005 roku zainwestowała w dział badawczy VIA). W ten sposób HTC stanie się jedynym właścicielem S3 Graphics.

Obecnie S3 Graphics zajmuje się głównie produkcją zintegrowanych kart graficznych, wkrótce być może przygotuje układ, który zastąpi chipy Adreno montowane w smartfonach HTC.




Źródło tekstu: VIA Technologies, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Th0mas  2011-07-06 21:48:22  host: public13462.xdsl.centertel.pl

    Dobra wiadomość. Sam używałem legendarnej S3 Trio 3D.

  • 0

    2.  2011-07-06 22:14:05

    Ad 1. Ja też ale było to ok 1997-1998r.

  • 0

    3.  2011-07-06 22:21:39

    to chyba sie nazywało S3 Virge czy jakos.

  • 0

    4.  2011-07-06 22:43:29

    S3 Trio 3D tez było. Dużo było modeli kart graficznych tej firmy ;)

  • 0

    5.  2011-07-06 22:46:09

    S3 Trio byl slabszy a S3 Virge mocniejszym ukladem. Sam potem mialem uklad S3 Permedie - to juz byla polprofesjonalna karta.

  • 0

    6.  2011-07-06 22:58:18

    Ja też w całości podpisuję się pod postem 2. To były czasy - karta miała 1 MB plus gniazda na dołożenie drugiego megabajta.

  • 0

    7. ~  2011-07-06 22:58:47  host: 178.183.187.122.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    S3 Trio < Trio 3D < Virge - pierwsza karta na której widziałem antyaliasing - Colin jedynka :) miód cud i orzeszki.

  • 0

    8. ~skalarek  2011-07-06 23:34:40  host: z11-03.opera-mini.net

    No to ja wygrywam - mój pierwszy S3 to była 911 ;)

  • 0

    9.  2011-07-07 01:26:35

    s3 trio to chyba moja pierwsza karta, pozniej bylo s3 savage sprzegniete z jakims 3dfx'em bodaj voodoo 1 a potem 2 by moc poczuc moc 3D ;)

  • 0

    10. ~rain86  2011-07-07 07:34:36  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    aż się łezka w oku kręci jak pomyślę o tamtych czasach :)...dla posiadaczy HTC to z pewnością dobra wiadomość, S3 z pewnością wypuści mocniejsze układy aniżeli chip Adreno

  • 0

    11.  2011-07-07 09:43:00

    a ja wciąż mam kartę s3. zintegrowaną no ale s3 xD

  • 0

    12. ~  2011-07-07 15:54:36  host: 212.160.172.70

    A miał ktoś dodatkowy akcelerator 3d? :)

Dodaj swoją opinię