Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC prezentuje swoje pierwsze smartfony z Windows Phone 8

HTC prezentuje swoje pierwsze smartfony z Windows Phone 8

LuiN 19 Września 2012 17:32

0 0

HTC zaprezentował swoje pierwsze telefony z systemem Windows Phone 8: HTC Windows Phone 8X i 8S. Oba przyciągają uwagę wieloma wariantami kolorystycznymi obudów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Wyższy z modeli, Windows Phone 8X ma 4,3-calowy ekran Super LCD 2 o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, pokryty szkłem Gorilla Glass 2. Proces optycznej laminacji zmniejsza refleksy i odbicia, zapewniając doskonałą widoczność wszystkich szczegółów. Do tego dostajemy dwurdzeniowego Qualcomma S4 taktowanego zegarem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i aparat 8 Mpix (matryca BSI) z obiektywem 28 mm (w przeliczeniu z małego obrazka) o przesłonie F/2.0, zdolny nagrywać filmy FullHD.

htc wp 8x htc wp 8x

Ciekawostką jest obiektyw przedni o matrycy 2.1 megapiksela, przesłonie f/2.0 i bardzo szerokim kącie widzenia 88°, który pozwala objąć jednocześnie nawet cztery osoby. Obiektyw ten umożliwia również nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p. Fizyczny przycisk migawki umożliwia szybkie i spontaniczne wykonywanie zdjęć i nagrywanie wideo, nawet gdy telefon jest zablokowany.

Nie zabrakło NFC, jak i promowanego przez HTC Beats Audio. Nową propozycję HTC zasila bateria o pojemności 1800 mAh.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


HTC Windows Phone 8S ma natomiast ekran super LCD o przekątnej 4 cali, pokryty szkłem Gorilla Glass, o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Do telefonu trafił dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM o 4 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej za pomocą kart microSD).

htc wp 8s htc wp 8s

HTC Windows Phone 8X i 8S będą dostępne od listopada u ponad 150 operatorów w ponad 50 krajach. Windows Phone 8X będzie dostępny w zróżnicowanej palecie, w której znajdą się: kalifornijski błękit, grafitowa czerń, płomienna czerwień i świetlisty żółty. HTC Windows Phone 8S będzie natomiast dostępny w kolorach: domino, czerwonym fiesta, atlantyckim błękicie i szarym.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu HTC Windows Phone 8X w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu HTC Windows Phone 8S w katalogu.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -1

    5. ~  2012-09-19 18:10:42  host: z22-04.opera-mini.net

    A gdzie 5 calowy model telefonu? O którym tak trąbiono przez cały czas. HTC zostaje w tyle za Sony, LG nie mówiąc już o Samsungu.

  • 2

    7. ~  2012-09-19 18:29:35  host: z43-06.opera-mini.net

    DESIGN KOPIUJĄ BEZCZELNIE Z LUMII (GDYBY NOKIA BYŁA JAK APPLE TO JUŻ BYŁBY POZEW) ALE PRZYNAJMNIEJ ŁADNE SĄ A POZATYM TO BEZ REWELACJI A NAWET KIEPSKO W 8X 16GB BEZ MICRO SD 8S SŁABE BEBECHY (GORSZE NIŻ NOKIA 820 MNIEJ RAMU SŁABSZY PROCEK) NICZYM SIĘ NIE WYRÓŻNIĄ Z TŁUMU NO MOŻE OBSŁUGA BEATS AUDIO ALE TO PODNIESIE CENĘ TEGO NIJAKIEGO SPRZĘTU

  • 0

    8. ~  2012-09-19 18:33:57  host: z43-06.opera-mini.net

    @1 LAMINACJA PEWNIE POKRYTY JAKĄŚ FOLIĄ ŻEBY MNIEJ ŚWIATŁO ODBIJAŁ (TAK MYŚLĘ) @2 KTO STOSUJE DOBRY DIZAJN W ODPUSTOWYCH ZABAWECZKACH :D

  • 0

    9. ~  2012-09-19 18:42:25  host: 193.239.62.45

    @7 wg. gsmarena.com HTC 8x ma micro SD

  • 0

    10. ~  2012-09-19 18:58:46  host: 89-74-52-146.dynamic.chello.pl

    Ja piernicze!!! Dlaczego te żółtki wszystko kopiują. HTC kopiuje wygladem Nokie Lumie! Samsung wiekszosc opcji, bajerow i wyglady telefonow od Apple i innych. Czy oni nie maja zadnej kreatywnosci ?

  • 0

    11. ~wziuuuu  2012-09-19 19:02:43  host: c47-247.icpnet.pl

    @7 - Lumia 820 ma gorsze bebechy niż 920 ... i ? Po co porónujesz telefon niższej klasy do telefonu wyższej klasy, a i pomijam to, że w cenie Lumii 820 zapewne kupisz HTC 8X.

  • 1

    12. ~  2012-09-19 19:13:55  host: z24-10.opera-mini.net

    @7 Koles mam prosbe- napisz prosze jaki telefon byl by dla Ciebie dobry i jakiego uzywasz bo skoro piszesz ze ten ma slabe bebechy chcial bym wiedziec jaki wg Ciebie ma mocne i jaki bys chcial posiadac. Napisz tez jakiego w obecnej chwili uzywasz bo cos mi sie zdaje ze masz najtanszy szrot w mixie na 24 zasilenia za 30 zl wziete na Babcie lub Dziadka dzieciaczku.

  • 0

    13.  2012-09-19 19:52:50

    @5 Serio? Potrzebujesz tych 5 cali? Już przy 4,3 cala mówiłem, że to za dużo i nie będzie tego jak nosić w kieszeni, ale jak widzę są ludzie, którzy chcą więcej i więcej. Jeszcze chwila i okaże się że Galaxy Note ma "mały" ekran. @12 Obstawiam, że może to być fanboy SGS III i Androida, który ma tak słabą optymalizację, że na bebechach HTC 8S rzeczywiście mógłby dostać zadyszki.

  • 0

    14. ~  2012-09-19 20:39:28  host: z43-09.opera-mini.net

    RACZEJ NOKII I WP NIŻ SZAJSUNGA A ZROBIŁEM PORÓWNANIE MID-ENDU NOKII DO MID-ENDU HTC KTÓRY PRZY NIM WYPADA BLADO A TU SIĘ ZARAZ CAŁE HISTORIE DORABIA

  • 0

    15. ~  2012-09-19 20:48:58  host: z40-08.opera-mini.net

    Fajne telefony choć ciągle brakuje trochę mniejszego telefonu z Windowsem. No i widzę że Htc potrafiło zrobić dużo lżejszy telefon od Lumii i to o prawie 40procent

  • -1

    16. ~lu  2012-09-19 22:05:17  host: 77-253-122-112.adsl.inetia.pl

    spodziewalem sie czegos ciekawszego :( i nic na andku :(

  • 0

    17. ~pablo55  2012-09-19 22:14:25  host: 178235211234.warszawa.vectranet.pl

    @2: Design musi pasować do OSa.

  • 0

    18.  2012-09-19 22:23:43

    Po pierwsze LUMIE lepsze, po drugie 8x baardzo podobny do nokii lumii 920(800, 900 i N9)

  • 0

    19. ~  2012-09-19 22:28:52  host: 78-69-201-213-no159.tbcn.telia.com

    myslalem ze znowu wroce do htc ale widze ze design znowu oklepany..myslalem ze pokaza tego xxl-la...co do nokiil 920 popieram ze ladniejsza

  • 0

    20. ~rafael32  2012-09-19 22:31:39  host: 78-69-201-213-no159.tbcn.telia.com

    aha jesli mialbym wrocic do htc to tylko wtedy, kiedy okaze sie ze specyfikacja na xxl-a okaze sie prawdziwa do tego co krazy w necie :)...

  • 0

    21.  2012-09-20 06:42:14

    @ 10 - Apple wykupuje rozwiązania od innych potem to patentuje i mówi, że to Apple wymyślił. :) Nie no spoko. Swoją drogą to póki co Apple to chyba tylko Siri ma swoje. Kształt telefonu, rozmieszczenie ikon itd to żywcem wzięte z wcześniejszych telefonów zanim pierwszy iPhone powstał. Więc nie mów mi o kopiowaniu. O to właśnie chodzi, żeby wykorzystywać rozwiązania innych aby coś ulepszyć...

  • 0

    22. ~telefonistka  2012-09-20 07:43:33  host: mail.cskmswia.pl

    A czym mają przyciągnąć jak nie kolorowymi obudowami przecież system windows nikogo nie skusi.

  • 0

    23. ~mobile4you  2012-09-20 11:24:33  host: bc02.pwc.ca

    Nie wiem, gdzie widzicie podobieństwo do jakiejś Lumii. Ktoś rzucił hasło i zmiana dyskusji. Telefony niezłe, zobaczymy jak z czasem pracy na aku, bo na Windows Phone jest braczej kiepsko. Akurat mi, nie podobają sie takie kolorki na obudowach.

  • 0

    24. ~  2012-09-20 13:20:13  host: 81.219.84.18

    @21 dokladnie ale wiesz jak ktos sie nie zna i jest aplefanem to pierniczy 3 po 3 zeby cos popisac

  • 0

    25. ~Karcow  2012-10-02 22:18:15  host: 77-254-153-44.adsl.inetia.pl

    Jak będę zmieniał telefon to właśnie na coś z Windowsem, nawet za te same parametry mogę zapłacić nieco więcej, a dla czego? Po prostu podoba mi się wygląd. A jak już wyeliminowali większość dziwactw to czego mu brakuje? Karty pamięci są, tryb pamięci masowej też, personalizacja dzwonków, jest ok.

Dodaj swoją opinię