Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC pozbywa się części udziałów w Beats Electronic

HTC pozbywa się części udziałów w Beats Electronic

Q! 23 Lipca 2012 12:24

0 0
HTC poinformował o zbyciu części akcji Beats Electronic, znanej z marki Beats by Dr. Dre i produkcji wysokiej jakości słuchawek.

HTC nabyło 50% udziałów na początku sierpnia 2011 roku za kwotę 300 mln dolarów. Szerzej tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz HTC poinformowało o odsprzedaży połowy posiadanych akcji, czyli 25% całości. Wysokość transakcji to 150 mln dolarów.


Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1.  2012-07-23 12:28:39

    niezłą kasę odzyskali ;)

  • 1

    2.  2012-07-23 12:34:10

    Dopiero kupili, już sprzedają.

  • 2

    3.  2012-07-23 12:44:15

    Poznali się na tym jaki to badziew? :)

  • 1

    4. ~  2012-07-23 12:44:25  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

    Interes nie okazał się strzałem w 10

  • 6

    5. ~  2012-07-23 13:01:23  host: 159-205-116-11.adsl.inetia.pl

    Interes na sprzedawaniu kabli hdmi po 200usd przestał być opłacalny więc monster wziął się za co innego. Przeciętne słuchawki, gruba kasa łożona na murzynów, celebrytów aby to nosili i miało ty wydźwięk 'chcesz być zajebi,sty jak ja,kup dr. beats' i kasa leci :D

  • 1

    6.  2012-07-23 13:22:49

    @3 Ale dobrze, że się opamiętali i nie ciągnęli tego bez sensu. Chociaż HTC już dawno wzbudza zaufanie klientów i mogli wzorem innych firm dalej wciskać ludziom, że Beats to najlepsze wyjście i warto za to przepłacać.

  • 1

    7.  2012-07-23 13:29:41

    "wysokiej jakości słuchawek" HA HA HA :D

  • 2

    8.  2012-07-23 14:24:45

    Słuchawki od Beats są badziewne w porównaniu np. do AKG czy Sennheiser. Jak napisał kolega spod @5 - to miało być modne. Poza tym, właśnie do was piszę z laptopa od HP z beatsaudio na pokładzie. Mimo czterech głośniczków gra to i tak niezbyt ładnie (typowa "laptopowa" jakość). Za to sterowniki są przyzwoite i po podłączeniu lepszych głośników do komputera można wszystko ładnie dostroić i przynajmniej ja zauważułem, że to wszystko gra jakby ładniej. Podsumowując - jakby HTC skorzystało ze sterowników od Beats, ale słuchawki dostarczyłby ktoś inny to mogłoby z tego wyjść coś ciekawego.

  • -1

    9. ~lukas  2012-07-23 15:02:50  host: user-31-174-253-193.play-internet.pl

    Shibby bzdury wypisujesz. Nie znasz się na komputerach nic a nic. Sterowniki są do karty dźwiękowej, a nie do głośników.

  • 2

    10.  2012-07-23 15:16:31

    te słuchawki są jednymi z gorszych jakie są dostępne na rynku w kategorii "lansowania się ze słuchawkami"(to już skullcandy lepiej wypada), może i design mają całkiem-całkiem ale wykonanie średnie, jakość dźwięku jak ze słuchawek BT ze średniej póki(słaba przestrzeń, dominacja niskich i średnich tonów a w bardziej skomplikowanych partiach gubi prawie 40% dzwięków), do prostych bitów i jednego wokalu są znośne ale np. mój prywatny utwór do testowania słuchawek Aphex Twin "vordhosbn"(masa dźwięków, duża dynamika i dużo miejsc gdzie można zobaczyć jak słuchawki radzą sobie z przestrzenią i utrzymaniem tylu dźwięków) i ich słuchawki zazwyczaj masakrowały ten utwór.

  • 1

    11.  2012-07-23 15:21:09

    @9 lukas, może niezbyt zrozumiale to napisałem, ale wiem dokładnie o co chodzi. Na komputerach troche się znam. Chodzi o to - głośniki wbudowane w komputer grają do d... do kitu ;). Zewnętrzne, troche lepsze głośniki (czy komputerówki czy kolumny) już lepiej. Na sterowniku od beats audio do tej jednej, wbudowanej w lapka karty dźwiękowej grają lepiej niż na innym, pasującym do dokładnie tej samej karty. Sterownik zmieniałem ponad pół roku temu, zaraz po zakupie lapka, teraz nie pamiętam ani jego nazwy, ani skąd go ściągnąłem. Stąd moje przypuszczenie, że sterowniki od beats są nienajgorsze, bo miałem porównanie z innymi i znów podkreślam - przy tej samej karcie w tym samym komputerze, przy użyciu tych samych zestawów głośników. Głośniki wmontowane w laptopa mogą nawet nie być od nich a od jakiegoś trzeciego producenta (nie rozkręcałem sprzętu, nie szukałem takich informacji, nie wiem) dlatego do oceny użyłem zewnętrznych głośników, które nie mają z Beats nic wspólnego. Jakość słuchawek? Jakiś gość na uczelni miał takowe i się nimi strasznie przechwalał, więc po krótkiej rozmowie użyczył mi ich na czas wykładu i zachwycony nie byłem. Może 2 godzinki w takich warunkach to zbyt krótko na dobrą ocenę, ale dla mnie wystarczyło żeby się zniechęcić do ich sprzętu.

  • 2

    12.  2012-07-23 17:08:50

    Słuchawki Beats to świetny sposób na rozpoznanie buraka na ulicy.

  • 1

    13.  2012-07-23 17:28:24

    @12 xD lepiej tego nie można ująć xD

Dodaj swoją opinię