DAJ CYNK

HTC Power To Give - pomysł na mobilny wolontariat

LuiN

Rozrywka

HTC stworzył projekt oparty na mobilnym wolontariacie "HTC Power To Give". Dzięki wykorzystaniu zbiorowej mocy przetwarzania systemu Android, użytkownicy którzy udostępnią niewykorzystane zasoby swojego smartfonu, będą mieli możliwość wzięcia udziału w inicjatywie współtworzenia superkomputera.

HTC stworzył projekt oparty na mobilnym wolontariacie "HTC Power To Give". Dzięki wykorzystaniu zbiorowej mocy przetwarzania systemu Android, użytkownicy którzy udostępnią niewykorzystane zasoby swojego smartfonu, będą mieli możliwość wzięcia udziału w inicjatywie współtworzenia superkomputera.

Projekt "HTC Power To Give" został stworzony we współpracy z dr David Anderson, wynalazcą z Shared Computing Initiative BOINC z Uniwerysteu Kalifornijksiego w Berkeley i wraz z Fearlesssly Frankiem z Global Brand Consultancy. Superkomputer pomóc ma w szukaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania naszego społeczeństwa, dotyczące m.in. AIDS, raka, choroby Alzhaimera czy życia pozaziemskiego.

Inicjatywa ma zachęcić wszystkich właścicieli smartfonów do użyczenia niewykorzystanej mocy obliczeniowej, a tym samym stworzenia największej na świecie platformy komputerowych wolontariuszy. Milion smartfonów HTC One pracujących za pośrednictwem "HTC Power To Give" jest w stanie dostarczyć podobną moc obliczeniową do tej, jaką wytwarza jeden z trzydziestu światowych superkomputerów (jeden PetaFLOP). W ten sposób cykle badawcze dla różnego typu organizacji mogą się znacząco skrócić. W innym wypadku musiałyby one latami analizować tą samą ilość danych, przez co na ważne odkrycia można by czekać tygodniami, miesiącami a nawet całymi dziesięcioleciami.

Przykładowo, jednym z dostępnych programów jest IBM World Community Grid, który każdemu użytkownikowi daje możliwość wsparcia nauki. Wystarczy, że przekaże swoją niewykorzystaną moc komputera, smartfonu, czy też tabletu na rzecz badań humanitarnych. Do tej pory wolontariusze World Community Grid przyczynili się do skrócenia o 900 000 lat czasu przetwarzania wszystkich informacji niezbędnych w pracach naukowo-badawczych.

Długo dyskutowaliśmy nad tym, jak wielkie znaczenie może mieć zaangażowanie jednego miliona smartfonów w projekcie "HTC Power To Give". Wyobraźmy sobie zatem, jak siłę miałaby moc obliczeniowa ponad 780 milionów smarfonów z system Android z 2013! Jeśli tylko część użytkowników Androida przekazałaby część niewykorzystanej mocy obliczeniowej, miałoby to ogromne znaczenie dla przyszłości naszych dzieci i pomogłoby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ludzkość ważne pytania - powiedziała Cher Wang, przewodnicząca HTC.

Po pobraniu aplikacji "HTC Power To Give" ze sklepu Google Play, właściciele smartfonów będą mogli wybrać odpowiedni program badawczy, dzięki któremu przekażą część mocy obliczeniowej swojego telefonu. "HTC Power To Give" będzie działać podczas ładowania telefonu i będzie wykorzystywał połączenie z siecią Wi-Fi.

Testowa wersja "HTC Power Do Give" będzie dostępna do pobrania ze sklepu Google Play. Początkowo będzie kompatybilna z rodziną produktów HTC, HTC One i HTC Butterfly Butterfly S. HTC planuje także wprowadzić aplikacje dostępne dla właścicieli innych smartfonów z systemem Android. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy po wprowadzaniu wersji testowej.

Zobacz: Moc obliczeniowa smartfonów Samsunga pomoże w walce z chorobami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: HTC