Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC ostrzy zęby na 8-10% rynku smartfonów

HTC ostrzy zęby na 8-10% rynku smartfonów

LuiN 28 Marca 2014 08:01

4 0

htc one m8 Peter Chou, dyrektor wykonawczy HTC uważa, że tajwański producent będzie w stanie w "dłuższej perspektywie" uzyskać 8-10% światowego rynku smartfonów.



Obecnie HTC ma poniżej 5% światowego rynku smartfonów. Podwojenie udziałów oznaczałoby wdrapanie się na trzecią pozycję, po dzierżącym 31% udziałów Samsungu i Apple'u z 16% udziałów. To także przeskoczenie chińskich, szybko rosnących producentów niedrogich smartfonów z Androidem, w tym Huaweia i Lenovo.

Taki wynik HTC ma być efektem zarówno sprzedaży smartfonów z górnej półki, jak i tańszej linii Desire. Chou w wywiadzie dla The China Post potwierdził także, że HTC zaoferuje w przyszłości tablety i urządzenia z kategorii wearlable devices. Czyżby plotki o produkcji w tym roku Nexusa 8.9" dla Google'a i smart-zegarka miały się sprawdzić?




Konkurencyjność HTC w segmencie niskiej półki smartfonów zwiększyć ma przeniesienie części produkcji do zewnętrznych firm (outsourcing). Z kolei szansą dla firmy w segmencie highend jest natychmiastowy start sprzedaży flagowców już w dniu ich premiery, bez "tradycyjnego", przynajmniej kilkutygodniowego opóźnienia.

Robert Yen, analityk Goldman Sachs ocenia, że błyskawiczne rozpoczęcie sprzedaży HTC One M8 pokazuje, że HTC poradził sobie z ograniczeniami dostępności i problemami z łańcuchem dostaw, z którymi producent borykał się w 2013 roku. Zdaniem analityka, może to pomóc wyrwać HTC część sprzedaży Samsunga, którego Galaxy S5 nie będzie dostępny do 11. kwietnia. Według Yena, premiera One M8 spowoduje w II kwartale wzrost przychodów o 72% względem I kwartału, a między II i IV kwartałem spodziewa się powrotu rentowności tajwańskiego koncernu.

Bardziej sceptyczny jest CK Cheng, analityk firmy brokerskiej CLSA z siedzibą w Hongkongu. Twierdzi on, że choć HTC One M8 jest bardziej dostępny, to jednak termin jego premiery jest bliski ze startem sprzedaży Galaxy S5 i HTC z trudem będzie walczył z olbrzymim budżetem marketingowym Samsunga.

Zobacz: HTC One (M8) - pierwsze wrażenia [wideo]

Źródło tekstu: The China Post, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | htc one m8 | peter chou

w sumie: 11
  • -1

    1. ~lool  2014-03-28 09:07:59  host: ptcnat.t-mobile.pl

    I co z tego, że terminy są bliskie, Samsungowi nawet dobre reklamy nie pomogą z jego plastikowymi i tandetnymi produktami. Mam nadzieje, że w końcu społeczeństwo poszło po odrobinę oleju do głowy... Chociaż znając ludzi... :/

  • 0

    2. ~Roar  2014-03-28 09:17:08  host: host-81-190-24-58.torun.mm.pl

    To realne prognozy, szczególnie biorąc pod uwagę przysługę jaką zrobił mu Samsung wypuszczając kolejną mydelniczkę w wersji 5.

  • -2

    3.  2014-03-28 09:45:28

    Z podejściem HTC w którym ciężko jest nawet telefon zrootować ciężko im będzie dogonić nawet Sony.

  • 2

    4.  2014-03-28 09:49:03

    Pobożne życzenia. To, że robią dobry sprzęt jeszcze sprzedaży nie nakręci. Potrzeba w końcu porządnego marketingu i agresywnej reklamy. A jak widzę te ich spoty z aktorami za 10mln $, to mi ręce opadają.

  • 1

    5.  2014-03-28 09:49:21

    3, MaciejM - osoby rootujące Androida to margines. Telefon ma działać jak należy bez głębokiego grzebania w systemie.

  • 0

    6. ~  2014-03-28 12:50:22  host: aot236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5: Zgadza się. Nie tak dawno temu Steve Kondik (Cyanogen) mówił, że team CyanogenMod dąży do tego, aby maksymalnie rozszerzyć funkcjonalność telefonu bez konieczności rootowania. I faktycznie z miesiąca na miesiąc root jest potrzebny do coraz to mniejszej ilości dodatkowych, "nieoficjalnych" funkcjonalności...

  • 0

    7. ~lol...  2014-03-28 12:54:06  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Hmm, ja nie widzę ani jednej rzeczy na+ odróżniającej tego htc od samsunga, generalnie teraz produkują klony a różnica sprowadza się do wyglądu i użytych materiałów. Jedni powiedzą, że metalowy no fajnie, ale czy jak upadnie to się nie rozwali ? Oczywiście, że ekran pęknie jak źle upadnie, obudowa też się porysuje więc przewaga metalu jest wątpliwa z resztą mam transformera prime tf201 i się porysowalo aluminium, a note bez skazy od 2,5 roku. Połowa i tak poubiera w jakieś gumowe coś i tyle będzie z metalu, przyciski pod ekranem u samsunga też według mnie super, a nie na ekranie zabierając część powierzchni. Ja i tak jestem zboczony na punkcie amoleda więc czekam cierpliwie na note 4, szkoda że inni tak słabo rozwijają ta technologię ...

  • 0

    8. ~  2014-03-28 13:05:37  host: aot236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7: Patrząc na niedawne potyczki dziwię się, że LG nie wypuszcza żadnego telefonu z AMOLEDem własnej produkcji, a wszędzie wciska (bardzo dobrej jakości!) matryce IPS. Dziś używam innego telefonu, ale do dziś tęsknię za czernią AMOLEDa HTC Desire...

  • 0

    9. ~Adam M  2014-03-28 13:31:53  host: h4-52.net.euron.pl

    Na trzecim miejscu to będzie LG pnie Peter Chou. :)

  • 0

    10.  2014-03-28 20:09:20

    W wydaniu propagandy HTC od lat słyszę o drodze do pozycji lidera, o zwiększaniu udziału w rynku, a generalnie dzieje się zupełnie odwrotnie. Może powinni zmienić 'koryto" w tej firmie to się coś ruszy.

  • 0

    11.  2014-03-28 20:30:16

    Nie czytałem jeszcze artykułu ale sam tytuł mnie powalił:) 8-10%??? Fizycznie niemożliwe

Dodaj swoją opinię