Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC One z wyższą jakością zdjęć

HTC One z wyższą jakością zdjęć

LuiN 26 Marca 2013 14:01

4 1

htc one update HTC One jeszcze nie trafił do sprzedaży w Polsce, a już producent przygotował istotną aktualizację oprogramowania. Jakość zdjęć znacząco poprawiła się.



W HTC One tajwański producent postawił na dość kontrowersyjne rozwiązanie o nazwie handlowej Ultrapixel. Zamiast wojny na liczbę megapikseli, dostajemy aparat ze stabilizowaną optycznie matrycą 4 Mpix, w której elementy światłoczułe są około czterokrotnie większe niż w topowych konstrukcjach z aparatami 13 Mpix.

W teorii, dzięki takiej matrycy liczyć można na mniejszy poziom szumu przy trudnych warunkach oświetleniowych i mniejszy odsetek poruszonych zdjęć. Niestety zdjęcia z pierwszej serii smartfonów nie zachwycały przy dobrym oświetleniu i problemem był między innymi szum w narożnikach.




Serwis Singapore Hardware Zone otrzymał właśnie kolejną sztukę HTC One, tym razem z finalną wersją oprogramowania, wraz z którą nowy smartfon trafić ma na rynek. Jakość zdjęć jest teraz o wiele lepsza.

Dzięki nowemu oprogramowaniu znika problem rozmytych narożników zdjęć i niechlujnie pozostawionego szumu. Jednocześnie zdjęcia wyraźnie zyskały na ostrości.

Zdjęcia porównawcze (około 1,3 MB każde):
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Singapore Hardware Zone, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | one

w sumie: 21
  • 0

    3.  2013-03-26 14:57:17

    a czemu po prawej sa wiekesze obrazki. jak na tak małą ilośc pixeli to przed i tak było mydło

  • 0

    4. ~tomson  2013-03-26 15:31:56  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    marcus po prstu ktoś tak je wyciął. Jakość porównując zdjęcia z katalogów pod wiadomością widać różnicę...

  • -1

    5.  2013-03-26 15:42:26

    widać ale porownujac powinno byc to samo ujęcie a nie z rożnych odleglości. Te'stare'jest tak tragiczne jak fonu za 1zł

  • 0

    6.  2013-03-26 17:20:48

    Czy HTC widzuało zdjęcia z SGS2 8mpx ? albo sony 12mpx czy samsunga 13mpx ? Po tych zdjeciach widać, że na nowo odkrywają aparat :D

  • -5

    7. ~maniiiek  2013-03-26 19:07:11  host: public-gprs272255.centertel.pl

    to sa dobre zdjecia. widac ,ze htc nie odstaje od reszty . a wasze opinie sa po prostu głupie i mało rzeczowe. jestem technikiem elektronikiem i znam sie na zdjeciach cyfrowych jak mało kto

  • -4

    8. ~  2013-03-26 19:28:29  host: ip-37-209-135-233.free.aero2.net.pl

    Wypuszczają w świat fona, który wymaga aktualizacji softu, żeby zdjęcia były lepsze? R.I.P. HTC.

  • 0

    9. ~RW  2013-03-26 20:05:10  host: 111.5.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    Seba12a - nie wiem czy HTC, ale ja widzialem i widuje na CODZIEN zdjecia z SGSII i ten telefon ma jeden z NAJGORSZYCH APARATOW jakie kiedykolwiek widzialem. Juz ladniejsze efekty uzyskiwalem w HD2 i to bez bawienia sie w ustawienia typu sceneria, iso itd. Wiec proooszzeee cie... jestem posiadaczem obydwoch sgs2 i sgs3 i nie gadaj ze ten sprzet ma jakis cudowny aparat. Owszem wygladaja one przyzwoicie, zakladajac ze FOCUS zadziala w ogole, ale tylko na telefonie. Na PC'cie to wszystko mniej wiecej wyglada jak te tutaj przedstawione.

  • 0

    10.  2013-03-26 20:30:47

    No i dobrze: krok do przodu. W tym momencie HTC nie odstaje już tragicznie - tak trzymać, konkurencja się powoli zaostrza ;)

  • 0

    11. ~PJG  2013-03-26 20:47:33  host: dynamic-62-87-129-77.ssp.dialog.net.pl

    @RW - tak tak RW. widziałem te zdjęcia z HD2 - piękna różowa plama pośrodku zdjęcia.

  • 0

    12. ~  2013-03-26 21:14:15  host: 159-205-233-208.adsl.inetia.pl

    HD2 to *** jakich mało. Jak można taki szmelc do S2 porównywać? Co to One to kompromitacja pełną gębą. Czekam na porównanie dwóch flagowców S4 i ONE

  • 0

    13.  2013-03-26 22:55:34

    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5313&a mp;idPhone2=5371&idPhone3=5118 masz to porównanie. Ustaw se skalowanie do 12MP żeby wszystko było podobnej wielkości, eventualnie 8

  • 0

    14. ~zenek  2013-03-26 23:34:16  host: ect151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sorry... ale z 4MP nie da się uzyskać dobrego szczegółowej fotki

  • 0

    15.  2013-03-27 03:27:40

    http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_vs_htc_one-review-913p 8.php i tu jeszcze porównania + w słabym świetle

  • 0

    16. ~  2013-03-27 06:41:47  host: v49-09.opera-mini.net

    Zenek,sorry ale mylisz sie i to bardzo.

  • 0

    17. ~obietywny  2013-03-27 09:21:11  host: 87-99-21-186.internetia.net.pl

    htc one rządzi! Cała reszta to tło przy tajwańskim high-endzie i takie są fakty, a do tego aktualizacja oprogramowania kamery, która już jest i mamy produkt idealny, a że nie ma slotu na kartę pamięci? 64 GB, pamięci wewnętrznej wystarczy każdemu, jak nie to jest chmura z następnym zapasem pamięci. To nie laptop w końcu z 1 TB dysku twardego. Aha! co niektórych krzykaczy boli (co to takie telefony widzą tylko za szybką w sklepie), że bateria niewymienna. Dla mnie to plus, konstrukcja jest zwarta i potęguje wrażenie solidności, a do tego umówmy się! to bateria litowo-polimerowa, więc praktycznie nie do "zdarcia", zanim zaczniecie pisać denne komentarze, zapraszam najpierw do lektury. Typowa polska mentalność na zasadzie: "w d... byłem, g.... widziałem, ch.... wiem, ale najwięcej Wam opowiem". @14Zenek

  • 0

    18. ~  2013-03-27 09:21:58  host: 87-99-21-186.internetia.net.pl

    @14 Zenek... następny "znafffca".

  • 0

    19. ~Zogr  2013-03-27 10:01:56  host: 89-73-229-34.dynamic.chello.pl

    @"Aha! co niektórych krzykaczy boli (co to takie telefony widzą tylko za szybką w sklepie), że bateria niewymienna. Dla mnie to plus, konstrukcja jest zwarta i potęguje wrażenie solidności, a do tego umówmy się! to bateria litowo-polimerowa, więc praktycznie nie do "zdarcia"". Ludzie chłoną jak gąbka ten marketingowy bełkot a tu nie chodzi o nic innego jak o kasę.

  • 0

    21. ~m76  2013-03-27 10:37:34  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl

    @17 tlo nie tlo. Zalezy na co kto zwraca uwage. Sam uzywam OneX, a mialem tez S3. Teraz czytam testy XperiZ, LG G Pro, S4 i One, to faktyczne tylko dwa ostatnie biore pod uwage. Fakt ze S4 pod wzgledem wygladu to jak discopolo przy rocku (One), ale sa tacy co to bedzie plus dla nich ;). Obudowa One to jednak dzielo sztuki do tego mocne. Za to technicznie i programowo, przynajmniej dla mnie, S4 na razie bije One. Ale poczekam z pol roku, kupie oba i potestuje. Zobaczymy czy znow tak nie jest ze nakladka samsunga bedzie wiecej psula i draznila. Co by nie mowic Sense HTC bije ja wygladem i predkoscia. Co do aparatu, to kazdy moze sobie porownac z linku @13 markusa, dla mnie One lepszy od G Pro, XperiZ i 920, za to iPhone5 i S4 jednak pokazuja ze ich 8 i 13Mpix to wiecej niz 4UPix. Tyle ze przykladowe fotki One sa raczej z przed aktualizacji softu.

  • 0

    22. ~m76  2013-03-27 10:57:14  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl