Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC One X z Jelly Bean szybszy niż Galaxy S III

HTC One X z Jelly Bean szybszy niż Galaxy S III

LuiN 29 Października 2012 12:49

0 0
htc one xHTC rozpoczął udostępnianie Androida 4.1 dla smartfonu HTC One X. Nowe oprogramowanie przynosi znaczną poprawę wydajności urządzenia - jest teraz szybsze niż Galaxy S III z Jelly Bean.

Skok wydajności dotyczy europejskiej wersji urządzenia, bazującej na chipsecie Tegra 3 z 4 rdzeniami procesora taktowanymi zegarem 1,5 GHz. Warto przy tym zauważyć, że mowa jest tutaj o standardowej wersji One X, a nie modelu One X+ z podkręconym procesorem. W przypadku tego ostatniego wyniki benchmarków będą prawdopodobnie jeszcze lepsze:

htc one x jb

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu.




Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    4. ~Panicz  2012-10-29 13:50:56  host: user-109-243-253-241.play-internet.pl

    W sumie się nie dziwię bo S3 dostało średnio dopracowane oprogramowanie. Jest ciut szybszy na 4.1 niż na 4.0 ale za to baterie szybciej pożera.

  • 0

    5. ~Las  2012-10-29 14:13:10  host: v14-08.opera-mini.net

    To znaczy będę szybciej mówił?!-1000 fonów na sekunde! I po tym pisku stan akumulatora 17procent w dół!.juz poeta miał racje-ideał sięgnął bruku!.lawina absurdu mknie,tylko po co tyle naiwnych ofiar?!

  • 0

    6.  2012-10-29 14:38:44

    W końcu telefon dla mnie. W końcu będę szybciej dzwonić :D

  • 0

    8. ~Adam S.  2012-10-29 15:16:18  host: user-46-113-176-214.play-internet.pl

    Bo Tegra to świetny chip. A sterowniki wiadomo że są bardzo ważne. Wydanie ICS 4.0.4 dla Galaxy S2R i9103 z Tegra 2 też podniosło jej prędkość o około 50% w testach, gdzie na GB działał jak Exynos z S2, ale przynajmniej bez kłopotów. Nie bez powodu okazało się że wersja z Tegra była tylko w limitowanej ilości. Niektórzy muszą również zrozumieć że to nie telefony tylko dość silne małe komputery z możliwością dzwonienia.

  • 1

    9. ~wziuuuu  2012-10-29 15:22:52  host: c47-247.icpnet.pl

    Zaskakujecie mnie. Parę tygodni temu krytykowaliście Tegrę i One X za to, że jest słabszy od S3, i wtedy Wam nie przeszkadzało, że i tak nikt tego nie zauważy. Teraz nagle krytykujecie HTC, że w ogóle odważyli się wgrać nowy soft, który mało tego śmie być szybszy od S3. Oj złe HTC ... złe !

  • 0

    10. ~Zorpox  2012-10-29 15:36:19  host: 088156126162.tarnowskiegory.vectranet.pl

    Oj jakby LG 4x HD dostal JB to bylaby to genialna mocna opcja z swietna ceną.

  • 0

    11. ~  2012-10-29 16:14:02  host: cmf129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oj tam mam mam samsunga i htc nie takie wypasy raczej z dolnej półki i powiem wam że htc jest szybszy i płynnie działa ale i tak wole szajsunga bo ma lepszy dzwięk i interfejs, jest bardziej ergonomczny i lepiej wykonanny htc przy nim wygląda jak odpustowa zabawka

  • 0

    13. ~  2012-10-29 17:03:36  host: cmf129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12 ? a co nie moge stwierdzić obiektywnych faktów co jest lepsze wktórej słuchawce i które lepszości są dlamnie ważniejsze?

  • 0

    14.  2012-10-29 17:17:09

    Czy zauważę różnicę w Angry Birds? :P

  • 0

    15.  2012-10-29 17:40:30

    temu fonowi to nawet aplle pie nie pomoże

  • 0

    16. ~PLANET  2012-10-29 18:05:25  host: jag4.dag.pl

    MaliMP400, które jest w Galaxy S2, 3, Note, Note2.. jest niezłym układem graficznym, ale nie jest absolutnie potężne. To samo Tegra3 zresztą. W tym ostatnim przypadku na plus działają tylko dedykowane efekty graficzne, ale to się da ominąć za pomocą Chainfire3D. Mocne układy graficzne to dopiero Adreno320, A6(x) czy też MaliT604, na horyzoncie Tegra4. || One X ma prawo mieć podobne wyniki do S3 czy lepsze, a One X+ jeszcze lepsze, bo oba telefony od momentu wyjścia na rynek były blisko wydajnościowo. Pozostają inne kwestie.. Ja bym tego HTC nie wziął absolutnie, że względu na brak rozszerzonej pamięci CHOCIAŻBY. Na brak utraty gwarancji po roocie - także. Nawet XDA ma z tym problemy. Powodów jest zresztą więcej.

  • 0

    17. ~Jacek  2012-10-29 20:31:44  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @16 Zgadzam sie ze HOX ma duzo wad tak samo jak duzo wad ma kazdy inny telefon.Kazdy wybiera to co mu pasuje.Mi np.nie przeszkadza w HOX brak gniazda na karty pamieci bo to co mam w standardzie spokojnie wystarcza.Co do utraty gwarancji to nie jest tak ze root ja powoduje.Po koresondencji z HTC stanowisko jest jasne.Root nie powoduje utraty gwarancji jesli na awarie bezposredniego wplywu nie mial root.To znaczy ze jak popsuja Ci sie przyciski od glosnosci to naprawa bedzie gwarancyjna nawet jesli jest root.Ograniczenie gwarancji(tak tylko mozemy mowi a nie o utracie) powoduje root tylko w tych kwestiach ktore mialy bezposredni wplyw.Poza tym to HTC musi nam udowodnic ze root mial wplyw na dana gwarancje.Podejrzewam ze wszystkie sprawy typu hardware z rootem beda rozpatrywane na gwarancji no chyba ze ktos spali plyte glowna przez podkrecenie procesora.Kolejna sprawa to taka ze na innym portalu byly juz polskie przypadki ze ludzie oddawali telefon odblokowany i gwarancja byla uznana

  • 0

    18.  2012-10-29 20:58:41

    Naprawde, powinno sie jednak weryfikowac piszacyc komentarze po roku urodzenia.

  • 0

    19.  2012-10-30 00:21:39

    @up: jak to sobie wyobrazasz kolego? Przeciez to nie przejdzie bez weryfikacji user-side, czyli de facto wizji a'la "1984". Dziekuje postoje ;)

  • 0

    20.  2012-10-30 00:24:14

    #17: no coz, ja wole chuchac na zimne odnosnie roota na tym HTC... prawde mowiac, nie bylbym taki pewien tego, czy serwisy sa az tak konsekwentne jak to opisales...

  • 0

    21. ~Jacek  2012-10-30 15:46:35  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @up tego nigdy nie wiadomo czy kiedys ktos nie odrzuci gwarancji z tego powodu ale na dzien dzisiejszy(w polsce) z tego co na forach ludzie pisza tylko jeden raz odmowili naprawy gwarancyjnej.W pozostalych przypadkach(tam gdzie telefon byl odblokowany)uznali naprawe gwarancyjna.Wiadomo ze lepiej miec 100% pewnosci ze nie bedzie odrzucona gwarancja ale tak naprawde kazdy producent moze uznac ze jesli awaria byla spowodowana odblokowaniem telefonu moze jej nie uznac tym bardziej ze gwarancja to tylko dobra wola producenta.Moze ale nie musi nam jej dawac.Wtedy chronia nas inne przepisy

  • 0

    22. ~CrimpyRocket5  2012-11-03 09:45:21  host: static-nat-193.broadband.greenlan.pl

    Ja osobiście mam obydwa te telefony, s3 prywatnie i one x służbowo, szczerze mówiąc z one x-a korzysta sie dużo gorzej, a te wasze wyniki to chyba robiliście w zepsutym programie.

  • 0

    23. ~kaczmander  2012-11-11 03:18:38  host: public-gprs449911.centertel.pl

    Powiem sam tak jestem użytkownikiem oby telefonów i hox i s3 ezeli chodzi o wydajność w grach oba telefony są porównywalne jedynie hox ma lepsze efekty graficzne s3 ma za to lepiej rozwinięty interfejs aparat dużo lepiej robi zdjęcia mocniejszego flasha s3 ma też lepiej ogarnięte zarządzanie energia dużo korzystam z obu telefonów ale samsung w tym wygrywa reszta w obu telefonach jest podobna takie jest moje zdanie

  • 0

    24. ~Wiewioor222  2012-12-06 09:51:45  host: ejz32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdy swoje ciele chwali ja mam one x i wybrałem w sumie dlatego bo jest nowy i lepiej zrobiony, wszedzie piszą poza tym o słabych materiałach wykonania S3, a co do wydajności czy to naprawdę ważne, myśle ze gdybym miał jeden rdzeń 1ghz to i tak by było dobrze jak piosnka głosi telefon jest do dzwonienia ma sie wpasować w twoje image jeżeli wykorzystujesz go do celów zawodowych i tak komórka zawsze będzie lepiej rozwiniętym kalkulatorem :D bo im szybciej telefony GSM się rozwiną to tak samo szybko jak nie szybciej sprzęt komputerowy pójdzie do przodu. Ale to moje subiektywne zdanie ja tylko dzwonie wysyłam smsy facebook i standardowo aparat czasami właczę jakąś krótką gierke i mi bateria trzyma do 3 dni :D wiec ta nakładka pewnie niewiele mi zmieni:D

  • 0