Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC One X - pierwszy z 4 rdzeniami

HTC One X - pierwszy z 4 rdzeniami

LuiN 16 Lutego 2012 13:06

0 0

htce one xHTC głowi się jak ostatecznie nazwać swój pierwszy 4-rdzeniowy smartfon. Najpierw mowa była o HTC Edge, tydzień temu przechrzczono go na Endeavor, ostatecznie będzie jednak HTC One X.

Telefon będzie miał 4,7-calowy ekran HD (720 x 1280 pikseli), 1 GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. One X wyposażony został w aparat 8 Mpix zdolny rejestrować filmy jakości FullHD.

Nie zabrakło HSPA+ z prędkością pobierania do 21 Mb/s i wysyłania do 5,76 Mb/s, o LTE póki co nic nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że telefon będzie miał moduł Bluetooth w najnowszym standardzie 4.0.




Patrząc na częste zmiany nazwy, musimy liczyć się z tym, że powyższa specyfikacja jeszcze może się zmienić. Wszystko wyjaśni się za niespełna 2 tygodnie, gdy rozpoczną się targi Mobile World Congress 2012 w Barcelonie.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~luka  2012-02-16 14:57:45  host: 87-205-169-221.adsl.inetia.pl

    Ciekawi mnie jaki to procesor (28nm/32nm?), czyżby kolejny snapdragon? Ciekawe jak to sie ma do tegry3 bo 5 rdzeń jest genialny. Jakiś przyzwoity aparat jak na telefon by się przydał i wcale nie chodzi o ilosc pikseli na matryc...

  • 0

    12. ~hdfd  2012-02-16 14:59:31  host: 85.219.163.130

    @5 a dlaczego 1,5ghz w tel. jest słabsze od 1,5 ghz w kompie, w czym przeszkadza infrastruktura procesora aby osiągać takie same wyniki?

  • 0

    13. ~Darkeners  2012-02-16 15:14:55  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    #11 Luka jest to to Tegra 3, w 40nm. Snapdragony 4 rdzeniowe mogą nawet się nie pojawić w tym roku. Co do nazwy, wolałem chyba Edge albo HTC Endeavor, dziwnie brzmi w ogóle kolejność HTC ONE IKS :P HTC X One, albo HTC X by brzmiało lepiej... przypomniałyby mi się czasy mojego Siemensa X1, to był telefon :D Co do tego HTC... jak NVIDIA szybko nie zapowie wejścia Tegry3 w 28nm to będę na niego polował :P

  • 0

    14. ~czytelnik  2012-02-16 15:26:39  host: V32-03.opera-mini.net

    Ciekawe, ciekawe.

  • 1

    16. ~  2012-02-16 15:42:44  host: afju181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten pewnie pociągnie na baterii 3 godziny. To o połowę krócej niż mój dwurdzeniowy laptop.

  • 0

    17. ~michal  2012-02-16 15:54:19  host: 178-36-57-126.adsl.inetia.pl

    @16 i tu sie mylisz . . 4 rdzeniowce vide asus prime ciagna mniej produ niz 2 rdzeniowe a to ze wzgldu na wylaczenie ich podczas postoju a pracuje dodatkowy 5 rdzen z minimalna czestotliwoscia poza tym skaluje sie moc w razie potrzeby czyli np przegladanie www 2 rdzenie , flash czy odtwarzanie video 1080p 4 rdzenie mysle ze to BDB rozwiazanie

  • 0

    18.  2012-02-16 16:32:37

    @12 fizyka. Jak interesują Cię szczegóły to masz google.

  • 0

    19. ~  2012-02-16 16:44:06  host: 85.219.163.130

    @18 nie mam google :) to jedyna strona z jakiej mogę kożystać :P a wczym przeszkadza fizyka w częstotliwościywu danych? jeżeli jest 1,5ghz to jet 1,5 ghz :P

  • 0

    21. ~  2012-02-16 16:48:43  host: 77-255-101-177.adsl.inetia.pl

    ten telefon to dla kliczki zrobili

  • 0

    22. ~  2012-02-16 16:51:22  host: 77-255-101-177.adsl.inetia.pl

    korzystam z gaslaxy ace i jednak 3.5 cala jest bardzo poręczne

  • 0

    23.  2012-02-16 17:09:28

    @19 żeby było Ci łatwiej wyobraź sobie duży, spalinowy silnik i mały silniczek elektryczny. Załóżmy, że oba napędzają koło zamachowe z częstotliwością 1Hz (jeden obrót na sekundę). Który silnik jest więc mocniejszy?

  • 0

    24. ~seven77  2012-02-16 17:31:19  host: 178-36-26-70.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy wreszcie wezmą się za optymalizację oprogramowania czy znów trzeba będzie z xda dociągać dobrze napisane romy.

  • 0

    25.  2012-02-16 17:43:46

    @24 "Damy wam zoptymalizowany system" czy "Damy wam 4 rdzenie w procesorze" - które brzmi lepiej? Po co optymalizować coś skoro można dać więcej rdzeni i GHz i ludzie na to polecą?

  • 0

    26. ~gimzik88  2012-02-16 18:04:05  host: rt02.systemsc.pl

    o sprawę baterii to pytać szejków i firmy naftowe i węglowe. one mają największy udział w tym żeby nowe technologie magazynowania energii elektrycznej nie wyszły poza faze badań

  • 0

    27.  2012-02-16 18:46:26

    niech coś zrobią z bateriami w końcu- 2-3 dni i każdy będzie zadowolony ...

  • 0

    28.  2012-02-16 19:49:49

    @27 z bateriami nie trzeba robić nic żeby taki wynik osiągnąć. Tutaj winne jest beznadziejne zarządzanie energią w Androidzie. Nie mówię już o Symbianie bo ktoś może wyskoczyć, że Symbianowce mają gorsze parametry techniczne, ale taki S8500 na bada OS 1.2 spokojnie tyle wytrzyma przy normalnym użytkowaniu. A parametry ma zbliżone do androidowców ze średniej/wysokiej półki (Galaxy S, Neo itp.) Co ciekawe po aktualizacji do 2.0 2 dni to max. Jasno wynika z tego, że winny jest system.

  • 0

    29. ~kaz  2012-02-17 13:06:29  host: user-31-175-142-153.play-internet.pl

    Czekam na kolejnego rdzenia...mózgowego.

  • 0

    30. ~dmc  2012-02-17 16:25:34  host: user-46-113-8-9.play-internet.pl

    przez to tempo zmieniam koma co 2 miechy ale to i dobrze bo przynajmniej mam hobby i jest procek i jest system nie to co kiedyś jak w prlu ;D

  • 0

    31. ~ironman  2012-02-22 05:03:50  host: 89-78-198-101.dynamic.chello.pl

    wacham się między kupnem teraz htc xe, a poczekaniem na ten 4rdzeniowy kombajn,co byście doradzili? Przeciw x one przemawia rozmiar tel,wg mnie za duży,ale zalety zdecydowanie bardziej zachęcają poczekać- 1gb ramu,zapewne więcej pamięci wewnętrznej,co dla mnie jest kluczowe lepsza rozdzielczość niż w xe,z kolei o 0,4cala większy wyświetlacz niż w xe,więc możliwe,że podobnie jakościowo będzie się prezentował.

  • 0

    32. ~  2012-03-01 15:20:42  host: auh157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja lubię duże telefony

Dodaj swoją opinię