Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC One X - pełna specyfikacja tuż przed premierą

HTC One X - pełna specyfikacja tuż przed premierą

Q! 26 Lutego 2012 11:05

0 0

Grecki serwis FullGSM opublikował dobrej jakości zdjęcia oraz pełną specyfikację najnowszego, flagowego telefonu HTC, modelu One X. Czego możemy się po nim spodziewać?

HTC One X zaoferuje ekran Super LCD drugiej generacji o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości HD 720p (720 x 1280 pikseli). Chronić go będzie szkło Gorilla Glass. Wbudowany aparat z obiektywem o jasności f/2.0 wykona zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix, które będzie można doświetlić diodą LED o 5 stopniach intensywności. Przedni aparat pozwoli na prowadzenie wideorozmów w rozdzielczości 1,3 Mpix.

Łączność ze światem zapewnić ma transmisja danych w technologii HSPA+ (21 i 5,76 Mb/s) oraz Wi-Fi (b/g/n). Pobrane za ich pomocą dane będzie można zapisać w pamięci wewnętrznej o wielkości 32 GB, której nie będzie można zwiększyć - w telefonie zabraknie wejścia na karty microSD. W zamian za to użytkownicy otrzymają darmowe konto w usłudze w chmurze Dropbox - jego pojemność wynosić będzie 25 GB, a dostęp będzie możliwy przez 2 lata.

htc one x htc one x htc one x htc one x




htc one x

We wnętrzu telefonu nie zabraknie również modułów GPS i Bluetooth 3.0, wejścia JACK 3,5 mm, microUSB 2.0 oraz modułu NFC kompatybilnego z płatnościami Google Wallet. Znajdziemy tu także pełny komplet czujników, czyli położenia, oświetlenia, zbliżeniowego oraz cyfrowego kompasu. O jakość dźwięku zadba technologia Beats Audio oraz układ podwójnych mikrofonów, odpowiadających za usuwanie zbędnych szumów z otoczenia.

Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać ma system Android z nakładką graficzną Sense UI, którego napędzać będzie czterordzeniowy układ Tegra 3 oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Za zasilanie odpowie wbudowane ogniwo litowo-polimerowe o pojemności 1800 mAh. Wszystko to zamknięte zostanie w obudowie o wymiarach 134,36 x 69,9 x 9,29 mm i masie 130 gramów.

Źródło tekstu: fullgsm.gr     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~tt  2012-02-26 11:20:27  host: host-94-231-61-95.ip.jarsat.pl

    Szaly nie ma... myslalem ze czyms zaskocza wszystkuch a tu tylko procek

  • 0

    2. ~Darkeners  2012-02-26 11:21:31  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    Jest po prostu... *** :D Tylko widać zmiany Designu w stosunku do ConceptArtów - choćby budowa głośnika. Telefon tez wydaje się raczej plastikowy, niż, metalowy, co według mnie jest wadą. I ciągle nie widać nigdzie zdjęcia tyłu... na pocketnow, bodajże było zdjęcie tyłu, ale nie wyglądało jak z konceptu HTC Edge, ale HTC Vile.

  • 0

    3.  2012-02-26 11:31:10

    Zły nie jest, ale dupy nie urywa. Rozczarowali mnie tą baterią.

  • -3

    4. ~  2012-02-26 11:44:12  host: t19-14.opera-mini.net

    Jeszcze jedn cegla z pół miliarda takich samych glazurek!

  • 0

    5. ~  2012-02-26 11:57:22  host: 178.183.158.15.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    O HTC... gdzie te czasy, kiedy HTC potrafił zaskoczyc obudową, np. Legenda - z gumowymi wstawkami. Dohhh...

  • 1

    6. ~wiesniacki  2012-02-26 12:15:59  host: d116-189.icpnet.pl

    i bateria potrzyma uwaga 1 dzien :D lub pol

  • 0

    8. ~Darkeners  2012-02-26 12:22:42  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    #7 ... akurat ten jest w miare oryginalny na tle innych telefonów HTC. Nie jest rewolucyjny, ale ewolucyjny. Poza tym... moim skromnym zdaniem projektanci Sony akurat są kiepscy. Te nowe modele fajnie się prezentują dopiero, zobaczymy jak na żywo będą wyglądać. Ale fakt, mogliby też przedstawić coś Ala Legend, to był przyjemny smartfonik.

  • 0

    9.  2012-02-26 12:29:08

    Trafiłem na informacje w jednej ze specyfikacji, że niby ekran tutaj, to matryca PenTile.

  • -1

    10.  2012-02-26 14:03:56

    skoro kolejny producent rezygnuje z gniazda karty pamieci to dobrze ze w przeciwienstwie do galaxy nexus dostajemu 32GB a nie tylko 16GB i tutaj cos nam sie zmiesci. w dobie nagrywania fullHD i innych multimediow powinno to byc min ilosc pamieci.(karta microSD jest wielkosci paznokcia malego palca-naprawde w takim urzadzeniu brakuje na nia miejsca czy to zwykle wymuszenie na uzytkownikach korzystanie z „Chmur” ? jak mam niby z tego korzystac przy dosc wolnym internecie i 1GB danych w abonamencie? )

  • 0

    11.  2012-02-26 14:09:21

    Za mala bateria w stosunku do wielkosci ekranu, obawiam sie... Zdecydowanie codzienne ladowanie (biorac pod uwage 4 rdzenie i mocny uklad graficzny), ale to juz norma, tak? Kolejna wada, bardziej straszna bo moze zapoczatkowac trynd (ktory wzial sie od Apple'a, podobnie jak niewymienne baterie - chocby w niektorych fonach z WP7), to brak slotu na karte pamieci. No sorry, ale tanie 64 GB na kartach SDXC (niecale 400 zl) - a 32 GB jeszcze tansze, nawet w Class 10 jest nie do przeskoczenia i w cenie, i w szybkosci transferu i wygodzie, od biedy nawet jesli slot jest do dupy umiejscowiony i wymaga wyjecia baterii. DropBox nie ma zbyt swietnych transferow ani na up, ani na downlinku. Pytanie zasadnicze (to odnosnie designu), z jakich materialow bedzie wykonany - sama konstrukcja niespecjalnie sie wyroznia, ale to truizm. Ciekawe tez, jak dobrze bedzie chroniony tyl aparatu ;) Kolejna ciekawostka to wydajnosc - w koncu 4 rdzenie i dosyc potezna (?) grafika. No i rzecz jasna jakosc (bo z wielkoscia nie ma co dyskutowac, swoja droga wydaje sie byc w gornych granicach tolerancji, Note mozna juz uznac za ciuteczke za duzy..) ekranu S-LCD, szczegolnie w porownaniu do flagowych S-AMOLEDow i LCD (szczegolnie tych, ktore wyjda pozniej, szczegolnie SGS3 i iP5 ;) Jesli to faktycznie PenTile to strzal w stope : P BTW, co to jest niby czujnik polozenia? Zyroskop?

  • 0

    12. ~marrcus  2012-02-26 19:36:35  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    HTC i videorozmowy, hah ciekawe, co najwyżej do skype ale nie do połączeń normalnych 3g

  • 0

    13. ~marrcus  2012-02-26 19:42:23  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    żyroskop to czujnik dzięki któremu telefon wie jak jest zorientowany względem horyzontu x,y,z. Mozna zobaczyć to programach typu poziomica, a fajnie to widać na Gogle Sky Map jak skieruje sie fon na niebo.

  • 0

    14. ~dB  2012-02-26 22:43:44  host: apn-46-76-172-1.dynamic.gprs.plus.pl

    Brzydactwo

  • 0

    15.  2012-02-27 13:50:31

    marrcus: ja wiem, co to jest zyroskop. Po prostu zamiast "czujnik polozenia" uzywa sie w wiekszosci przypadkow innego terminu...

  • 0

    16. ~one_X  2012-03-01 18:57:20  host: 82-160-108-126.tktelekom.pl

    hmm... czy ten telefon jest tylko w wersji android? nie ma tu możliwości tak jak w HTC hd 2 wgrania systemu MS Windows Mobile 6.5 Pro??

Dodaj swoją opinię