Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC One - pierwsza prezentacja wideo

HTC One - pierwsza prezentacja wideo

LuiN 19 Lutego 2013 14:06

1 1

Do sieci trafił film z HTC One, najnowszym smartfonem HTC wyposażonym w 4,7-calowy wyświetlacz FullHD.

HTC One HTC One HTC One HTC One

Telefon bazuje na czterordzeniowym chipsecie Qualcomm Snapdragon 600 taktowanym zegarem 1,7 GHz (4 rdzenie Krait 300), ma 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (plus czytnik microSD) i grafikę Adreno 320. Czyli wnętrze nie odbiega od tego, co już zapowiedział LG w swoim Optimusie G Pro.

4,7-calowy wyświetlacz wydaje się kompaktowy na tle 5 cali w Xperii Z czy 5,5 cala w Optimusie Pro. To także szansa na jeszcze większe zagęszczenie pikseli na cal, które wyniesie w nowym HTC 469 ppi.




Obudowa wykonana została z aluminium i ma 9,3 mm grubości. Włącznik telefonu jest przeźroczysty, dzięki czemu pełni też funkcję pilota podczerwieni. Zgodnie z zapowiedzią do telefonu trafił nietypowy aparat z trójwarstwową matrycą i obiektywem F/2.0. Finalne zdjęcia mają około 4 Mpix, ale dzięki brakowi interpolacji, poziom odwzorowania detali jest nie mniejszy niż w matrycach o trzykrotnie większej rozdzielczości.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Już o 17 czasu polskiego rozpocznie się równolegle w Londynie i Nowym Jorku prezentacja nowych urządzeń HTC.

Źródło tekstu: telefonino, wł     

Dodaj do:

Tagi: fullhd | htc | one

w sumie: 36
  • 0

    17. ~Art  2013-02-19 18:08:46  host: v45-01.opera-mini.net

    Mój następny telefon.

  • 1

    19. ~m76  2013-02-19 18:25:35  host: 197.132.1.150

    FHD = 1920*1080

  • 0

    21.  2013-02-19 21:46:08

    Widać, że wyżej postuje zaślepieniec HTC. Trzeba pamiętać o zaletach i wadach, a ten model na starcie ma niewymienną baterię i brak slotu microSD, co jest poważną wadą.. nie wiadomo jeszcze, co będzie z bootloaderem, jeśli to samo co w przypadku One X/X+, to przerąbane z gwarancją, a na Androidzie root to podstawa. Liczyć się będzie parę firm - jeśli chodzi o samego Androida: HTC, Sony, Samsung, LG ; patrząc na argumenty cenowe - chińskie tygrysów (Huawei, ZTE i ewentualnie Alcatel, będący także w chińskich rękach). Wielką niewiadomą jest Motorola, Google także wyda kolejne Nexusy choć zapewne nieprędko. Z pozostałych firm - BlackBerry, Apple i M$ (Nokia) - zdecydowanie każdy produkt ma swoją siłę przebicia. 6,3" to wydał bodaj Huawei phableta - IMHO bezsens, już 5" jest dyskusyjne co do wielkości. Note III wyjdzie dopiero na jesieni - widać, jaki jesteś "zorientowany" ; ) A aktualizacje, skoro sam wspomniałeś, też wyglądają w przypadku Samsunga dużo lepiej, niż w przypadku HTC... Także polecam zdrowy rozsądek, a nie infantylne rzucanie słowami ;)

  • 0

    22. ~m76  2013-02-19 22:17:48  host: 197.132.141.129

    Do ONE X HTC wydal aktualizacje szybciej niz po roku. Zobaczymy czy jeszcze jakas wyda ... Ciekawe co powiedza fany Samsunga jak SG4 bedzie z niewymienna bateria i brakiem slotu kart SD;)

  • -1

    23. ~seba  2013-02-19 22:37:18  host: 87-99-14-104.internetia.net.pl

    Jakość zdjęć tragiczna. Cena z kosmosu zapewne. Rewelacji nie ma.

  • 0

    24.  2013-02-19 23:15:26

    m76: już wiadomo, że będzie wymienna i o pojemności 2600 mAh (są akcesoria na wymienną baterię). Bez slotu? Sorry, takie rzeczy tylko w Apple... oh wait ; )

  • 0

    25. ~zadowolony  2013-02-20 01:30:13  host: 90-156-48-243.internetia.net.pl

    PLANET, daruj sobie uwagi z tą infantylnością, bo to tylko świadczy jak bardzo jesteś oszołomiony, ups! - zaślepiony marką Samsung, co jednoznacznie wynika z twoich nieudolnych wypocin. Coś byś chciał udowodnić, ale intelektu i merytorycznych przykładów nie staje. Co do slotu micro SD, wystarczającym jest pojemność 64 GB w samym telefonie, toż to nie laptop! Tak samo bateria... to co, że nie wymienna? - to bateria litowo-polimerowa, więc duuuuużo żywotniejsza od litowo-jonowej, jeżeli masz blade pojęcie o czym piszę. Miała taką, np: Nokia 6310i, nawiasem mówiąc kultowy już telefon. Pozatym, ile razy w telefonie wymienia się baterię na nową? - Hmm....? Pomyślunku trochę i profesjonalizmu oraz umiaru, jak się chce pouczać innych. Ponadto, brak plastykowego "szajsu szajsungowego" w htc bezcenne! Tego nie przebiją żadne wypociny zagorzałych maniaków plastykowej tandety. Byle tanio (5 baterii w zapasie się przyda - żenada!), byle dużo (GB mi dajcie hahahaha!), byle jak ("szajsung" i Sp. z o.o.) Odsyłam i ja do rozejrzenia się za zdrowym rozsądkiem, może coś tam, gdzieś tam dojrzysz. Jak nie, jeno sznurek zostaje, ale UWAGA! - jak przetniesz, uszy spadną! Tak źle i tak nie dobrze. Katastrofa :-(

  • 0

    26. ~zadowolony  2013-02-20 01:58:36  host: 90-156-48-243.internetia.net.pl

    Aha! PLANET, co do "szajsunga" galaxy note III i twojej "bezcennej"uwagi o mojej orientacji, pragnę nadmienić, iż w moim pierwszym poście, jednoznacznie napisałem, że takowy niebawem się pojawi, nie podając daty! Czytaj ze zrozumieniem, a przynajmniej improwizuj! Byle jak, ale postaraj się! Myślenie nie boli, naprawdę. Cyt: - "Jeśli informacje dziennika Korea Times się potwierdzą, to Note III trafi na rynek w drugiej połowie 2013 i będzie wyposażone w 6,3-calowy wyświetlacz oraz 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 5 Octa" - koniec cytatu. Mając na uwadze powyższe, spróbuj się skupić i zauważ, że "szajsung" 6,3 cala, zaliczy premierę równie dobrze w lipcu br. a więc latem. Poza tym, odsyłam do słownika j. polskiego! - Od kiedy się pisze, cyt: "Także polecam zdrowy rozsądek..."??? Buhahahahahahahaha! Na mój gust z sensem brzmi: "Tak, że polecam zdrowy rozsądek...". Na koniec i ja pozwolę sobie na uwagę... cierpisz na przerost formy nad treścią, więc nie pouczaj innych, nie będziesz pouczany. Pozdrawiam nie czule!

  • 0

    27. ~  2013-02-20 09:02:49  host: ivb90.internetdsl.tpnet.pl

    @up "Tak, że polecam zdrowy rozsądek...", daj spokój koleś strzał w kolano.

  • 0

    28. ~Jacek  2013-02-20 16:22:51  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @21 nie obraz sie ale jesli cos piszesz to pisze swoje wlasne zdanie i nie mierza swoja miara innych.Interesuje sie troche technologiami mobilnymi i od wielu lat naprawde nie jest mi do niczego potrzebny root czy karta SD.Mialem Kaisera,HD2,HOX(pewnie zaraz mi wmowisz ze jestem fanboyem HTC ale uwierz mi ze tak nie jest) i nigdy nawet nie myslalem o zmianie romow czy modyfikowaniu czegokolowiek w urzadzeniu jakie zaprezentowal mi producent.Dam sobie reke uciac ze stataystyczny kowalski tez tego nie bedzie robil bo on nawet nie wie co to android a co dopiero mowic o modyfikowaniu,personalizacji itd.Mowisz o niewymienialnej baterii.Wiesz co telefony komorkowe posiadam od jakies 13 lat i raz,doslownie raz bylem zmuszony wymienic baterie w telefonie,urzadzeniu ale nie dlatego ze kompletnie padla ale dlatego ze trzymala jeden dzien a wczesniej bylo to 2-3 dni.Naprawde nie znam nikogo kto by wymienial baterie w telefonie po 2 latach uzytkowania(zazwyczaj taki jest okres posiadania urzadzen przez spoleczenstwo bo wtedy koncza sie umowy.No i zapomniales o najwazniejszej sprawie ze w wypadku gdy baterii nie mozna wymienic samemu podlega ona gwarancji jako integralna czesc telefonu.Wiekszosc ludzi jest zwiazana cyrografem z operatorami).Slot kart SD.W kaiserze mialem 8GB w HD2 16 a teraz w HOX mam 32 GB i naprawde nigdy nie bylem w stanie tej pamieci zapelnic tak wiec dla mnie i domyslam sie ze dla wielu ludzi nie bedzie to mialo znaczenia.Zreszta spojrz na ludzi w centrach handlowych i podobnych miejscach i zobacz jakich uzywaja telefonow.Mozna na palacach jednej no moze dwoch rak policzyc osoby ktore uzywaja urzadzen pokroju S2,HOX czy IP5.Nawet statystyki i badania to potwierdzaja.Na zachodzie wcale nie jest lepiej.Ludzie czesto kupuja takie telefony bo operator ich zachecil,znajomi maja podobne to czemu jak mam byc gorszy,ktos im polecil ale to nie znaczy ze potrafia wykorzystac chociaz troche z ich potencjalu.

  • 0

    29.  2013-02-20 16:43:00

    ~Jacek - ja wymieniam baterie nawet zanim telefon osiągnie wiek 2 lat ;-) Rzeczywiście, jak ktoś bardzo mało dzwoni, mało ładuje, nie potrzebuje często zmieniać baterii. Jednak jst to akcesorium o ograniczonej żywotności i w pewnych sytuacjach po prostu trzeba wymienić akumulator - także w komórce. Teraz także ja np. nie kupiłbym telefonu bez możliwości rozszerzenia pamięci. Używam komórki jako pendrive'a po prostu, mimo, ze zwykle mam też pendrive'a pod ręką czy w kieszeni albo teczce ;-) Tak - najlepiej pisać o własnym zdaniu na określony temat ;-)

  • 0

    30.  2013-02-20 17:06:50

    To prawda Planet i wlo mają rację . Są jednak ludzie nieobiektywni- grzecznie pisząc- którzy sam nie wiem co chcą na forum przekazać. W moim odczuciu to telefon lekko ulepszony jeśli chodzi o rok ubiegły,który nie odniósł finansowego boom . I co teraz też nic z tego nie będzie. A za rok wyjdzie Htc X One Z z co podobną specyfikacją i znów znajdą się zachwyty ? A Samsung się cieszy bo gdzie konkurencja ? W roku 2012 konkurencji nie było a za to Htc zanotował Kapę. W siłę wzrósł Huawei i Lg.

  • 0

    31.  2013-02-20 18:02:06

    @25,26: zastanawiałem się, czy w ogóle odpisywać, biorąc pod uwagę że większość tych wypowiedzi to wycieczki osobiste, a nie argumenty - i że masz problem z odniesieniem się do meritum, do argumentów, które podałem. Najwyżej potraktuję to że, się skusiłem, za mój błąd ; ) No to ab ovo, merytorycznie, bo reagowanie na głupie zaczepki ma niespecjalnie sens: 1) Nie postawiłem po drugiej stronie barykady "szajsunga", tylko całą grupę firm. 2) Nie dla wszystkich wystarczy 16 czy 32 GB. 64 GB to tylko One X+ w jednej konkretnej wersji. Pozostaje kwestia prędkości kopiowania i wygody dostępu (bez kabla) do takiej pamięci.. każdy ma trochę inne potrzeby, jednemu wystarcza chmura i jej dostępność uzależniona od obecności/stabilności netu i jego up/downlinka, kto inny będzie potrzebował częstej wymiany dużej ilości danych - siły na zamiary. Przy dużych objętościach danych takie sytuacje wystąpią raczej często. Głównie w przypadku filmów - nagrywanie w FHD przez dostępny aparat (i to już dla niektórych wystarczy), przenoszenie pełnometrażowych czy nawet krótszych do oglądania w drodze/trasie (po coś tak duży ekran w końcu jest..) czy zapisywanie ze streamó np. meczy NBA. Nawet 720p (a tutaj mam 1080p, choć gęstość pikseli stawia pod znakiem zapytania jego użyteczność) w niezłej jakości zajmuje naprawdę spore objętości. Generalnie filmy - ale nie tylko. Muzyka - szczególnie bezstratna bądź po prostu w dużej ilości. Programy - nawigacja na Europę zajmuje spokojnie 1,5-2 GB, jak nie więcej, słowniki z nagraną wymową - ponad 0,5 GB, programy specjalistyczne potrafią także mieć duże objętości. Gry - duże pole do popisu, ciągle się zwiększają objętości, pojedyńcze tytuły mają spokojnie po 1-1,5 GB, rekordzista to prawie 4 GB (Bard's Tale wraz z paczką HD + ewentualne spolszczenie). Sporo potrafią zajmować zdjęcia dobrej ilości. To są przykłady na szybko podane ;

  • 0

    32.  2013-02-20 18:20:26

    Na marginesie - decyduje i tak partycja systemowa, gdzie przy zbyt dużej ilości aplikacji i tak zabraknie pamięci i backup na kartę jest nieodzowny. A w przypadku laptopów mówić należy o objętościach w okolicach 1 TB.. także trochę nie tak skala wielkości ; ) 3) Li-Poly mają tak samo tracą z czasem pojemność jak inne typy baterii, choć nie mają efektów pamięci - widać na każdym telefonie używanym intensywnie bądź ładowanym w sposób bardziej chaotyczny. Problem jest inny - energożerne aplikacje, które użytkuje się przez długi czas - korzystające z transmisji danych (ogrom - choćby przeglądarki, nawet po WiFi to zżeracze baterii), GPSa (nawigacje), takie, gdzie bardzo sensowne jest wysokie podbicie jasności ekranu (mobilna TV, odtwarzacze wideo, nawigacje, gry), wykorzystujące intensywnie GPU (gry) - zużywają tyle prądu, że bateria pada bardzo szybko - po nawet ~półtorej godziny. Nie zawsze jest się pod ładowarką zwykłą, bądź samochodową - i mimo, że posiadam uniwersalną ładowarkę 9000 mAh ładującą przez microUSB, nawet taka czasem nie ładuje wystarczająco szybko. I, jak widać, nie wszystkim pasuje płatna wymiana baterii u producenta po okresie gwarancji (bądź w jej trakcie - nie sądzę, żeby to było objęte jej warunkami). To na razie tyle, do MERYTORYCZNEJ części wypowiedzi odniosę się później.

  • 0

    33. ~Jacek  2013-02-20 19:54:06  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @31,32 odniose sie co do pamieci.1 minuta nagranego filmu(HTC ONE X) w FHD zajmuje na telefonie okolo 70MB(moze troche wzrosnac jesli sa slabe warunki oswietleniowe itp) tak wiec pamiec 32 GB jest wystarczajaca zeby nagrac nawet caly mecz NBA.Poza tym ja osobiscie nie wyobrazam sobie nagrywania calego meczu NBA badz jakies 2 godzinnej imprezy telefonem.Bez obrazy ale wtedy trzeba byc masochista zeby to robic. Co do baterii to mysle ze to naprawde nie jest problem.Tak bateria w HTC ONE X jest objeta gwarancja ze wzgledu na to ze nie mozna jej samodzielnie wymieniac.Malo tego praktycznie kazdy kto oddal swojego HTC do jakis napraw gwarancyjnych mial z automatu wymieniana baterie nawet jesli o to nie prosil.Co do wysokiego podbicia jasnosci ekranu to raz ze to szkodliwe dla wzroku a dwa ja np.wole ciemne ekrany niz takie swiecace neony. Generalnie uwierz mi ze statystyczny Kowalski nie bedzie patrzyl na takie rzeczy bo jego to nie interesuje,nie ma zadnej wiedzy na ten temat.Takie sprawy sa znane tylko malej liczbie uzytkownikow.Uzytkownikow ktorzy przesiaduja na takich stronach jak ta badz podobnych.Aktywnych uzytkownikow.Wiekszosc ludzi przy zakupie kieruje sie zupelnie czyms innym.Ich nie interesuje to jaki procesor jest w urzadzeniu,ile ma pamieci i czy mozna na nim miec roota czy nie.Dla wiekszosci ludzi to strata czasu wiedziec takie rzeczy.

  • 0

    34.  2013-02-21 00:08:28

    @26: 4) Nie widziałem tych plotek, osobiście nie interesuje mnie seria Galaxy Note, bardziej Galaxy S. Note są po prostu zbyt duże. To, o czym mówisz, to spekulacje - w dodatku mało dokładne (półowa roku... brawo). Ja wierzę w fakty, na plotki zawsze patrzę z dużą dozą niedowierzania, nawet te blisko premiery produktu potrafią być totalnie wzięte z Księżyca.. 5) Co do języka polskiego, najpierw spójrz na siebie (choćby pisownia przysłówków z nie - "nieczule"? : ), a potem krytykuj innych. 6) Ostatnia kwestia - jeśli chcesz, żeby ktoś traktował Twoją osobę poważnie, skup się na twardych argumentach, a nie na wycieczkach osobistych, do tego momentu spora część takiej wypowiedzi jest na poziomie rozwydrzonego nastolatka.

  • 0

    35.  2013-02-21 00:25:55

    Jacek: nie, nie podchodzę do Ciebie w ten sposób jak pomyślałeś, za bardzo zasugerowałeś się Twoim agresywnym poprzednikiem :) Jesteś fanem HTC, ale z tego co widzę z takim, z którym można porozmawiać na poziomie. Zatem do rzeczy: staram się nie patrzeć przez swój pryzmat, ale czasami ciężko się pozbyć takiej perspektywy, wiadomo jak jest z punktem widzenia ;) Root - nie żongluję ROMami (tylko oficjalne producenta jak dotąd), ale niektóre programy go po prostu wymagają - najlepszy przykład to Titanium Backup, niemniej przykładów jest rzecz jasna więcej. Karta SD - OK, nie każdy potrzebuje, być może Ty nie, ja także przez dłuższy czas sobie bez niej radziłem. Nie nagrywam meczów NBA w manualny sposób, to faktycznie byłby masochizm. Jest stream w nocy i używam Screencasta. Czasami zdalnie, czasami nie. Można też wykupić abo przez Game Time, ale to ma sens tylko w okresie playoffów jak dla mnie. O właśnie - Screencast też wymaga roota, a pozwala zgrywać obraz i dźwięk z telefonu - przydaje się w konkretnych przypadkach. Root to naprawdę dużo, dużo więcej niż tylko custom ROMy.. Te nagrania oczywiście też trochę ważą. Jeśli chce się mieć swobodę dysponowania danymi, to wymienna pamięć jest naprawdę nie od rzeczy. Co do baterii w One X - dzięki za info, w takim razie HTC ma lepszą politykę niż Apple. Tylko co, jeśli to się stanie po okresie gwarancji? Ile się wtedy za to zapłaci? Trochę chyba jednak więcej, niż za samą baterię.. Ekran - również na co dzień używam około 1/3 podświetlenia, ale przy oglądaniu TV(Eurosport Player/C+)/wideo/graniu/niektórych innych zastosowaniach (nawigacja tak, ale nie w nocy raczej ; ) daję podświetlenie na maxa. Nie da się ukryć, obraz prezentuje się wtedy po prostu lepiej. BTW, TyTN II też miałem, to był całkiem niezły sprzęt :) HD2 z kolei jest nieśmiertelny, co by tu dużo nie mówić :)

  • 0

    36.  2013-02-21 00:30:00

    Ostatnia rzecz - statystyczny Kowalski.. tu masz rację, ale nie jesteśmy na Onecie, tylko na Telepolis, a to czyni sporą różnicę. Przeciętny user tutaj jest dużo lepiej zorientowany w temacie i świadomy wad i zalet, niż taki klasyczny użytkownik telefonu komórkowego. Tak, niektórzy mają Androida nie wiedząc, że jest w telefonie - można i tak ; ) Nie trzeba znać bebechów telefonu na pamięć, ale warto mieć choć ogólną orientację w tym, co się kupuje czy robi. Więc niezależnie od produktu - samochód, AGD czy komórka - warto liznąć tematu na tyle, żeby móc w miarę świadomie podjąć decyzję. A że czasami takiej wiedzy trzeba całkiem niemało, to już inna sprawa..

  • 0

    37. ~Jacek  2013-02-21 08:40:32  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @PLANET wszystko sie zgadza tylko wezmy pod uwage ze takich uzytkownikow jak My(czytaj uzytkownikow portalu telepolis czy podobnych portali)jest naprawde malo.Podejrzewam ze nie jest to nawet 10% a jesli nawet niech bedzie 20% to i tak pozostala czesc spoleczenstwa(jak pokazuja badania nie tylko w Polsce) generalnie nie ma wiekszego pojecia o urzadzeniach mobilnych itd.Dla tych ludzi liczy sie to aby telefon ladnie wygladal,mial w miare dobra baterie(nie ma tu znaczenia czy wymienna czy nie),fajnie jakby mial klawiature.I tak te pozostale 80%-90% uzytkownikow "smartfonow"uzywa ich do telefonowania,smsow,moze czasem cos sprawdza w necie,czasami aparat i do posluchania muzyki.Jedyna dobra rzecz ze powoli ta swiadomosc sie zmienia i moze kiedys duza czesc spoleczenstwa nie bedzie ignorantem w tych sprawach bo swiat powoli tego wymaga.Producenci narazie jeszcze korzystaja z malej swiadomosci spoleczenstwa i nic sie na to nie poradzi.Mysle ze dobrze ze jest tyle urzadzen gdzie kazdy moze sobie cos wybrac bo nie kazdy musi miec 12pkt w najnowszym benchmarku badz zaplacic worek pieniedzy za ogryzka. Co do backup to owszem jesli chcemy zachowac wszystkie ustawienia aplikacji,poziomy gier itd to root jest wymagany ale jesli chcemy tylko zrobic kopie danych,samych aplikacji to juz nie jest wymagany tylko zwykly Kowalski nigdy nawet nie slyszal o backup.Mysle ze tym sie kieruja producenci urzadzen.Nawet oficjalne stanowisko HTC Polska w sprawie bootloadera jest takie ze jesli jego odblokowanie nie mialo wplywu na zaistaniala usterke to zostanie ona naprawiona w ramach gwarancji.Oczywiscie wszystko zalezy od stanowiska serwisanta ale jak podaja przyklady z zycia sa osoby ktore oddajac telefon odblokowany nie mialy problemow z serwisem.Kwestia dobrej woli ale to taka informacja do ludzi naszego pokroju ktorzy wiedza ci i jak a reszta cieszy sie tym co wyjmie z pudelka po zakupie.