Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC nie będzie produkować tanich telefonów

HTC nie będzie produkować tanich telefonów

Q! 13 Czerwca 2012 22:39

0 0

HTC w najbliższych latach nie zamierza zmieniać swojej strategii sprzedaży - informuje The Wall Street Journal. Telefonów z najniższej półki z logiem HTC nie ma co się spodziewać.

W udzielonym The Wall Street Journal wywiadzie prezes HTC, Peter Chou, zapewnił, że jego firma nie zamierza zmieniać obranej strategii. Oznacza to, że w jej portfolio pojawiać się będą telefony jedynie ze średniej i wyższej półki.




Według słów Chou, nie zmieni tego ani strategia konkurentów, ani ewentualnie pogarszające się wyniki spółki. Decyzja taka podyktowana jest tym, że konieczność ograniczenia kosztów produkcji najtańszych telefonów odbiła by się na ich jakości. To z kolei miałoby narazić na szwank dobre imię firmy.

Źródło tekstu: WSJ     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17. ~Paweł Nyczaj  2012-06-14 09:09:14  host: user-31-175-220-183.play-internet.pl

    No ale HTC produkuje także shit typu Wildfire nie mówiąc o HTC Smart. No ale widać, że zrozumieli iż lepiej postawić na pożądne fony, co nie zmienia faktu że mogą być wśród nich także tańsze modele.

  • 0

    18.  2012-06-14 09:11:07

    Zrezygnowali z rozsuwanej klawiatury, teraz rezygnują z rynku dobrych smartfonów do 100zł w abonamentach po 50-60zł. Bardziej mi się wydaje, że taka odpowiedź na na celu usprawiedliwienie obecnych i przyszłych wysokich cen tego producenta, niż realne zmiany w tworzeniu telefonów.

  • 0

    19.  2012-06-14 09:11:38

    A kiedy aparaty w smartfonach HTC zaczną robić przyzwoite zdjęcia? Ostatnio szukałem dobrze wykonanego telefonu z porządnym aparatem i sprawdziłem kilka HTC. I okazało się że jedynie sensation robi w miarę dobre zdjęcia ale za to cena w sklepie nadal z kosmosu :/

  • 0

    20. ~stokrotka  2012-06-14 09:20:48  host: 195.116.10.240

    wielka szkoda bo telefony HTC są naprawdę bardzo ładne

  • 0

    21. ~  2012-06-14 09:21:07  host: col235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @alienus HTC evo 3D daje rade reszta faktycznie słabo

  • 1

    22.  2012-06-14 09:31:02

    @19. chcesz porządnego aparatu kup lustrzankę. Na tak małej matrycy to można sobie zrobić jedynie ślitfocię. Każdy telefon będzie robił gorsze zdjęcia niż nawet przeciętny aparat kompaktowy.

  • 0

    23.  2012-06-14 10:13:44

    Jednym z elementów trzymających w ryzach wnętrzności Wildfire S jest naciągnięty czarny papier ;-). Albo jakiś dziwny egzemplarz zdarzyło mi się rozbierać, w co wątpię. Od wtedy jakoś nie umiem poważnie traktować tej marki.

  • 0

    24. ~ziui  2012-06-14 10:14:47  host: public91703.xdsl.centertel.pl

    Tanie telefony? To co można powiedzieć o Nokii i jej premierach telefonów za 100-200 PLN?!

  • 0

    26.  2012-06-14 10:28:32

    wg mnie to strzał w kolano

  • 0

    27. ~MvT  2012-06-14 10:47:03  host: public-gprs246810.centertel.pl

    Czyli nie będzie wysokiej klasy telefonu z wyświetlaczem 3-3,5 cala? Szkoda, przyzwyczaiłem się do HTC i za rok chciałbym nowy telefon tej samej firmy ale nie telewizor 4-5 cali.

  • 0

    28.  2012-06-14 10:55:45

    @27, niestety, w takim rozmiarze tylko podstarzały Wave albo iPhone 4S.

  • 0

    29. ~  2012-06-14 10:59:19  host: z57-13.opera-mini.net

    chyba w tym przypadku użycie sformułowania "tanich telefonów" odnosi sie do zawyzania ceny, bo ciężko mi uwierzyć ze taki Desire C mógłby należeć do klasy średniej.

  • 0

    30.  2012-06-14 11:30:38

    @22 - ale ja nie potrzebuję aparatu do zdjęć artystycznych, czy profesjonalnych, ale żeby zrobić zawsze czytelną fotkę jakichś dokumentów, rysunków lub części. Ewentualnie jakąś sytuacyjną fotkę jak coś ciekawego gdzieś się dzieje. A nawet 8Mpix w niektórych HTC robi wyraźnie gorsze foty od 5Mpix SE, Nokii czy Samsunga...

  • 0

    31.  2012-06-14 11:32:15

    ...a o rozmytych zdjęciach tekstu nawet nie wspomnę...

  • 0

    32. ~rain86  2012-06-14 11:37:23  host: 213.155.179.66

    @25 Maniiiek no to musisz nieco zmienić swój punkt widzenia bo nowe modele z serii one tj. V, S, X mają naprawdę dobre aparaty i są w ścisłej czołówce - to już zupełie inna liga i HTC dokonało tutaj - biorąc pod uwagę ich wcześniejsze aparatu niemal cudu

  • 0

    33. ~  2012-06-14 12:42:49  host: eap147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HTC to nigdy nie było "coś". Po prostu działała magia niedostępności. Nikt nie miał HTC, to każdy chwalił i wymyślał jakie to cuda wymyśla HTC, a jak zrobiła się marką masową to wyszło na jaw, że to telefony jak każde inne, a nawet w wielu dziedzinach gorsze - np. dźwięk i aparaty foto we wszystkich wczesnych androidowcach.

  • 0

    34. ~  2012-06-14 12:50:00  host: z42-05.opera-mini.net

    @25 moze ta folia to byla jedna z anten?

  • 0

    35.  2012-06-14 13:46:18

    @32 nadal to do mnie dotrzeć nie może:P Faktycznie, od Sensation robią coraz lepsze aparaty.

  • 0

    36. ~  2012-06-14 14:49:47  host: 87-206-61-242.dynamic.chello.pl

    @31 do zdjec tekstu jest specialna aplikacja - scan cośtam i skany dok wychadza wrecz zaj.....cie, trzeba tylko poczytac na forach .

  • 0

    37. ~jess  2012-06-14 19:09:30  host: z28-10.opera-mini.net

    najlepszy i zarazem najtańszy smartfon to LG P500 ? On ma flasha - obsługuje go na www ?

Dodaj swoją opinię