Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC M7 - następca HTC One X

HTC M7 - następca HTC One X

LuiN 18 Grudnia 2012 20:01

0 0

HTC przygotowuje następcę swojego flagowego modelu HTC One X. Smartfon zaoferuje największą na rynku gęstość upakowania pikseli wyświetlacza - aż 468 punktów na cal, czyli o 40% większą niż w iPhone'ie 5.

O ile zapowiedzi 5-calowego HTC Butterfly w wersji międzynarodowej wzbudziły wątpliwości użytkowników co do sensu dalszego powiększania wyświetlaczy smartfonów, o tyle przekątna 4,7 cala znana z HTC One X może wielu osobom spodobać się. Tym razem jednak zamiast rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), w następcy One X znajdziemy pełne FullHD (1080 x 1920 pikseli).

Ekran przygotowany został w technologii SoLux, która zaoferuje lepsze niż w dotychczasowym Super LCD2 kolory, kąty widzenia i czytelność poza pomieszczeniami. Smartfon bazować będzie na drugiej generacji czterordzeniowych Snapdragonów, z rdzeniami taktowanymi zegarem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Oprócz łączności HSPA+ DC (pobieranie do 42 Mb/s), dostaniemy LTE i wsparcie dla nowego standardu Wi-Fi 802.11ac, trzykrotnie szybszego niż popularne Wi-Fi 802.11n.




Przednia kamerka 2 Mpix poradzi sobie z wideorozmowami prowadzonymi w jakości FullHD, natomiast tylny aparat oparty został o nowy sensor 13 Mpix z jaśniejszym niż w One X obiektywem F/2.0. Aparat poradzi sobie rejestrowaniem filmów jakości FullHD, filmów w zwolnionym tempie, jak i filmów HDR.

Urządzenie dostanie Androida Jelly Bean i nakładkę systemową Sense 5 UX. Premiera prawdopodobnie już na początku przyszłego roku - podczas CES lub MWC.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 4

    2. ~hand  2012-12-18 20:28:52  host: m159.c156.petrotel.pl

    a teraz na serio .... gdybym dostał go w prezencie to na pewno chciałbym z niego korzystać, natomiast nie wiem czy byłbym w stanie wykorzystać jego możliwości w 100% procentach..... chociażby zauważyć gęstość pikseli na cal rzędu 468 a nie np 340 ... dochodzimy do momentu, gdzie ulepszanie parametrów sprzętu nie wpływa na wygodę użytkownika, a tylko działa jako broń marketingowa.

  • 0

    3. ~  2012-12-18 20:34:49  host: v38-03.opera-mini.net

    Żeby nie było tak jak z Butterfly.

  • 0

    4. ~  2012-12-18 20:52:13  host: v09-06.opera-mini.net

    I po jaki troll?.w n73 w poludniowym sloncu na Kasprowym zero problemow z pisaniem!-sg2 80procent problems!.podziwiac perfidna przebieglosc producentow tych malo uzytecznych zabawek/poza bajerami dla 66.pkt.IQ/,ze trafiaja na kilkadziesiat milionów zwolennikow lizaczkow po 1300$ sztuka!to,co uzasadnia 5cali to net via opera mini!.anonsowany dzisiaj goclever z akumulatorem 4200mah z pentagrama i w cenie 400zl!-i biore DWA!

  • -1

    5. ~Kochan  2012-12-18 21:02:20  host: 89-71-48-214.dynamic.chello.pl

    13 mpx w telefonie?! ja w cyrfówce mam 7... full hd w 4,3 cala rozumiem w pełni, bo będzie zauważalna różnica pomiędzy wzykłym hd (różnicy między 720p a 480p też miało nie być widać, a jednak jest ogromna), 4 rdzenie przydadzą się do płynnej obsługi, 2 gb ramu też... ale czemu nikt nie chce rozwijać aparatów w telefonach? czy żaden z konstruktorów telefonu nie widzi, że ta zdjęcia są marnej, żeby nie powiedzieć żenującej jakości? Chciałem sobie kupić Sony xperię S, ale nie kupiłem bo ma marne 12 mpx i robi fotki gorsze niż mój drugi, kilkuletnie SE K800i. Ja rozumiem, że to jest zabieg tylko i wyłącznie marketingowy, bo 99% ludzi wybierze 13 mpx zamiast 5 czy 8 bo "jest lepsze", ale niech te fotki będą ładne... nie jak z lustrzanki, ale do przyjęcia, a wspomniana Xperia S robi fotki tandetne, SE C905 też ma 12mpx i też robi tandetne fotki. Pytanie brzmi czemu to ma służyć? PS. Do wszystkich hejterów, którzy napiszą że te 326 ppi z iphona wystarczy do idealnego obrazu: Jak drukujecie sobie zdjęcia, to żeby nie było pikselozy, wymagana jest zdecydowanie większa wartość ppi, do niej właśnie rynek będzie dążył, i dopiero wtedy wyświetlacze na prawdę będą wyświetlaczami retina ;) Pozdro!

  • 0

    6. ~Radekkkkk  2012-12-18 21:23:26  host: adae171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W płaskich smartfonach chyba nie ma szansy na dobrą (inaczej - większą) optykę oraz fizycznie większą matrycę, która będzie "zbierać" więcej światła...

  • 1

    8. ~Cocolino  2012-12-18 23:22:02  host: apn-46-169-9-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie wiem czy HTC w swoich najnowszych smartfonach ma problem z umieszczeniem dodatkowego gniazda kart pamięci . Sony również . Więc wybieram konkurencję . Chodź obaj wyżej wymienieni "robią" ciekawe urządzenia .

  • -1

    9. ~kas  2012-12-18 23:24:05  host: rev101.tmark100.revers.nsm.pl

    Niech wstawią aparat lepszy lub co najmniej tak dobry jak w nowych lumiach, pojemniejszą baterię i mamy smartfon idealny.

  • 0

    10. ~jrz  2012-12-19 00:34:33  host: cpc12-haye16-2-0-cust208.haye.cable.virginmedia.com

    @franzol Ale przeciez OneX premiere mial w kwietniu i pewnie tak bedzie tez z tym modelem, wiec nie wiem do czego pijesz, ze nie co roku... Do OneX+?

  • 0

    11. ~  2012-12-19 02:21:27  host: dex79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6, to moze trzeba go pofaldowac? Co to za debilna moda na uzywanie slowa "plaski", gdy faktycznie chodzi o "cienki"?

  • 0

    12. ~qv  2012-12-19 09:04:58  host: 178-37-121-182.adsl.inetia.pl

    Nie pisze się pełne Full HD, bo full samo z siebie jest pełne :)

  • 1

    13.  2012-12-19 10:09:24

    @9 Jak w nowych lumiach? Raczysz żartować prawda? Lumia 920 poza jaśniejszymi zdjęciami (które można uzyskać na każdym innym smartfonie instalując aplikację do wydłużania czasu ekspozycji - co zresztą sama lumia właśnie robi) nie oferuje nic ciekawego w tym departamencie - brak detali, lewy i prawy kadr rozmyty, problemy z balansem bieli i wiele innych spraw - aparat to swoista porażka w tym telefonie a nie pozytywny aspekt (piszę o zdjęciach w dzień, nie w warunkach typu low light)

  • 0

    14. ~piter71  2012-12-19 14:28:04  host: 89-70-86-27.dynamic.chello.pl

    A ta kamerka z przodu 2Mpx to nie full hd tylko hd ready ;> Poza ty telefon potwor, ale ja na razie sie zatrzymalem na poziomie evo3d i mi z nim dobrze ;>

  • 0

    15. ~zbig  2012-12-19 14:50:11  host: 37.31.3.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @5- co ma wspólnego rozdzielczość ekranu z rozdzielczością zdjęcia na papierze. To dwie różne rzeczy. Poza tym w druku stosuje się dpi. 13mpx w telefonie, to nie to samo co 13mpx w lustrzance- porównaj wielkość matryc, to znajdziesz rozwiązanie problemu.Z Twojego starego 7mpx lustra zdjęcia będą lepsze, bo matryca większa i inna optyka.

  • 0

    16.  2012-12-19 19:04:02

    #5: niebotyczne dpi w drukarkach przekłada się trochę inaczej na rzeczywiste wydruki, niż ppi na ekranach na kwestię widoczności poszczególnych pikseli - zagęszczenie kropelki też jest na wyświetlaczach? ;) #14: skoro nagrywa filmy w FHD, to chyba jednak więcej, niż HD ready ;)

  • 0

    17. ~Kochan  2012-12-19 19:15:28  host: 89-71-48-214.dynamic.chello.pl

    @5 chodzi właśnie o zagęszczenie pikseli czy kropek atramentu. Im wyższe tym lepsza jakość, nie mam racji? Co to jakości zdjęć, tak jak ująłeś, fizyki nie oszukasz, jeśli do matrycy 3x3 mm masz upchać 5 mpx lub 13 mpx no to wiadomo że ta pierwsza będzie jakościowo lepsza. Więc po co dają 13? Osobiście zdjęcia robię w 5 bo jest to dla mnie wartość w zupełności wystarczająca, może dla grafików potrzeba więcej, ale oni nie robią zdjęć komórką ;) @16 masz rację, nie chciałem być odebrany dosłowni, chodziło mi o pewne porównanie, świadczące o tym, że będzie różnica pomiędzy full hd a hd na 5" ekranach.

  • 0

    18.  2012-12-20 12:05:28

    To jakiej wielkosci jest matryca w n808? Widac da sie i w telefonie...

  • 0