Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC kupił producenta nakładek systemowych

HTC kupił producenta nakładek systemowych

Q! 9 Czerwca 2010 08:41

0 0

HTC przejął firmę Abaxia, która zajmuje się tworzeniem m.in. nakładek systemowych dla smartfonów.

Abaxia, mająca swoją siedzibę w Paryżu, jest producentem nakładek systemowych dla smartfonów oraz aplikacji. Pozwalają one klientom operatorów na dostęp do ich usług bezpośrednio z poziomu telefonów.

Wśród produktów firmy znajduje się m.in. Orange menu, które wykorzystywane jest m.in. przez polski oddział tego operatora. Jednak oferta Abaxii jest znacznie szersza.
Do tej pory produkty tej firmy trafiły do takich mobilnych systemów operacyjnych jak iPhone OS, Android, Symbian czy Windows Mobile. Tylko do końca 2009 roku trafiły one do ponad 24 mln urządzeń na całym świecie.

Wcześniej z jej produktów korzystał również HTC i jak mówi jego szef, Peter Chou, współpraca ta układała się bardzo dobrze. Teraz, dzięki przejęciu, współpraca obydwu firm ma być jeszcze bliższa.

Na przejęcie Abaxii HTC wyłożył około 11 mln euro.

Źródło tekstu: htc     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2010-06-09 10:30:33

    orange menu-zna ktos wieksza porazke??

  • 0

    2. ~kkk  2010-06-10 08:36:05  host: 212.160.172.70

    tak Ty

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet