Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC i rysik dla ekranu pojemnościowego

HTC i rysik dla ekranu pojemnościowego

Q! 18 Sierpnia 2009 15:37

0 0

Firma HTC postanowiła uporać się z największą bolączką ekranów pojemnościowych, jaką jest brak obsługi rysika. Efektem tego jest złożenie w odpowiednim urzędzie wniosku patentowego na stylus, który bez problemu radzi sobie z tego typu ekranami.

Pomysł HTC na rozwiązanie tego problemu okazał się niezbyt skomplikowany. Skonstruowany przez firmę rysik zakończony jest magnetyczną główką, która przy kontakcie z ekranem wywołuje taki sam efekt, jak przyłożony do jego powierzchni palec. Jednak w odróżnieniu od niego rysik jest znacznie bardziej precyzyjny.




W pierwszej kolejności propozycja HTC trafi na rynek azjatycki. Oznacza to, że na pozostałych rynkach takiego rozwiązania możemy się spodziewać prędzej niż później. Jednak żadne oficjalne informacje na ten temat nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Źródło tekstu: wmpoweruser, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-08-18 16:33:56

    .... brak ochorny patentowej powoduje wstrzymanie innowacyjności !! ... ...bo skoro i tak mnie ktoś skopiuje i zarobie kilka groszy a w badania włoże kilka baniek , to jaki w tym sens ?;>

  • 0

    3. ~dxtr  2009-08-18 16:34:56  host: rea.ipt.com.pl

    Ochrona patentowa pozwala zarobić osobie lub firmie, która technologię wymysliła, choćby przez sprzedawanie jej. Masz problem.

  • 0

    4. ~  2009-08-18 16:58:23  host: v02-05.opera-mini.net

    Buhahah znowu ten redaktorzyna od windows mobile pisze o strasznej wadzie , ile za to ci placi firma ktora nie obsluguje wcale takich ekranow dotykowych tylko te rzebione dlutem? Czy WMiarze w swej paranoi nie przesadzaja aby?

  • 0

    5. ~Alek  2009-08-18 17:00:48  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Przepraszam, ale jeżeli wyłożyłeś kilka baniek na to, żeby przyczepić magnes do końcówki rysika, to jesteś frajer i nie należy ci się żadna ochrona. A teraz powiedz, który świat komputerowy jest bardziej innowacyjny: pecety oparte na architekturze wywodzącej się z IBM, czy komputery osobiste Apple? I który jest bardziej dostępny dla zwykłego użytkownika? Patenty precz!

  • 0

    6.  2009-08-18 17:01:45

    Tylko czy taki rysik będzie działał na dowolnym ekranem pojemnościowym?

  • 0

    7. ~  2009-08-18 17:14:10  host: 212.160.172.70

    szkoda ze patenty sa tez w dziedzinach zdrowia i zycia a tam ich byc nie powinno.

  • 0

    8. ~bambo  2009-08-18 17:30:32  host: 94.254.224.112

    hej, ci wyżej, co jestescie przeciw patentom, mam pytanko, zrobiliście w życiu cokolwiek za darmo? Np. odkurzyliście sąsiadowi mieszkanie? Odrabialiście pracę domową koledze przez cały rok szkolny? Więc skąd macie pomysł żeby inni pracowali za darmo? Zacznijcie ten plan wdrażać od siebie. Swoich wynalazków nie musicie patentować. Nie ma musu chłopcy :-)

  • 0

    9. ~do 4  2009-08-18 17:31:04  host: public-gprs55444.centertel.pl

    Jezeli chodzi ci o HTC to wszystkie produkty oparte na androidzie maja ekran pojemnosciowy...

  • 0

    10.  2009-08-18 17:37:33

    omg co za problem zrobić rysik do takiego ekranu i jeszcze go opatentować , już wcześniej były dostępne rysiki do takich ekranów , może ja też opatentuje sposób na rysik , wystarczy bateria paluszek z jednej strony przykładamy palec a druga strona działa jak rysik

  • 0

    11. ~Alek  2009-08-19 09:43:21  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Bambo: Brak patentów nie oznacza pracy za darmo. Właśnie patenty powodują, że ludzie pracują za darmo -- zobacz przykład Bell vs. Meucci. Obaj musieli zainwestować sporo czasu i pieniędzy, żeby opracować urządzenia funkcjonalnie równoważne. Ale tylko Bell dostał glejt na produkcję i sprzedaż -- Meucci dostał przysłowiowego "wała". I co Ty na to?

  • 0

    12. ~Alek  2009-08-19 09:48:12  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    I jeszcze a propos "musu". Gdyby patenty obowiązywały wyłącznie ludzi zrzeszonych w organizacjach patentujących -- to nie mam nic przeciw nim. Jak ktoś chce się bawić w patenty, to się zapisuje. Jak nie - to nie. Ale teraz jeżeli ktoś zarejestruje wniosek patentowy, to automatycznie ogranicza mnie w moich działaniach. Bo nikogo nie będzie obchodzić, że do takich samych lub podobnych wniosków dojdę niezależnie (a w nauce i technice jest to nieuniknione -- logiczne rozumowanie, wychodzące z tych samych przesłanek musi doprowadzić do podobnych wniosków, inaczej mamy doczynienia nie z nauką, ale szamaństwem). Jak spróbuję coś takiego wyprodukować i sprzedać to zostanę kryminalistą.

  • 0

    13.  2009-08-19 09:53:35

    Alek: w pewnym sensie się z Tobą zgadzam, z drugiej - nie do końca. Jestem przeciwny patentowaniu prozaicznych rzeczy takich, jak sposób wyświetlania rzeczy czy kliknięcie myszką. Ale jestem za wporowadzeniem jakiegoś progu - dotyczacego nakładów bądź wielkości kodu - powyżej którego możnaby coś opatentować...

  • 0

    14. ~Alek  2009-08-19 10:01:15  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    WitekT: Powyżej tego progu mamy doczynienia z wielkimi korporacjami. Skopiować rozwiązanie w ten sposób dostarczane zazwyczaj może wyłącznie inna korporacja (no, może mniejsza -- ale generalnie nie będzie to byle "Ziutek"). Aby skorzystać z ochrony patentowej, należy firmie kopiującej udowodnić złamanie patentu w procesie sądowym. Ale złamanie patentu, to nie tylko wykonanie kopii urządzenia/rozwiązania. To także niezależne dojście do tych samych/podobnych rozwiązań. O ile zgadzam się, że wykonanie kopii rozwiązania może szkodzić twórcy, to penalizowanie niezależnej twórczości jest, według mnie, niesprawiedliwe i moralnie niedopuszczalne. I hamuje rozwój. Natomiast przed wykonaniem kopii może zabezpieczyć zapis licencyjny i odpowiednia kara umowna.

  • 0

    15.  2009-08-19 10:27:10

    Tak, ciekaw jestem ile firm doszłoby do jakiegoś dobrego rozwiązania tokiem swoich badań... Zaczęliby kopiować na potęgę. Mi się patenty podobają - jak ktoś nie chce to nie patentuje, nie ma musu. Jak się nad czymś napracowałem i wydałem na to forsę, to jasne, że nie chce żeby ktoś inny zmienił tylko jakieś szczegóły i stworzył to samo mniejszym nakładem pracy. Patenty są wszędzie (motoryzacja, przemysł itd.) ale tylko do technologii się wszyscy czepiają.

  • 0

    16. ~Alek  2009-08-19 10:33:50  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    O, przepraszam. Ja się czepiam do patentów wszędzie. BTW, nie wiem czy wiesz, że wiele firm (np. chemicznych) nie patentuje swoich rozwiązań. Z bardzo prostego powodu -- rozgryzienie formuły i procesu produkcji na podstawie istniejącego produktu jest mocno skomplikowane. A we wniosku patentowym musisz to wszystko opisać -- i dopiero wtedy "chińczycy" dostają technologię za darmo.

  • 0

    17. ~Alek  2009-08-19 10:35:56  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Poza tym, postaw się w swojej pozycji, nie w pozycji "firmy". Twoim celem jest zapłacić jak najmniej za jak najlepszy produkt. To "firma" się martwi, jak na tym zarobić. Jeżeli zgadzasz się na to, że "firma" może blokować sankcjami dostęp do rynku swoim konkurentom -- to zgadzasz się na to, że płacisz więcej za gorsze rzeczy.

  • 0

    18. ~M.  2009-08-19 16:11:06  host: ttihfwgw.tieto.com

    Już widzę panie Alku jak przedsiębiorstwa topią wielkie pieniądze w badania, które po tym jak zostaną z sukcesem zakończone, zostaną wykorzystane przez ogół chętnych przedsiębiorców z całego świata. Kto wtedy stoi na lepszej pozycji? Ten, kto zainwestował masę forsy, wziął na to np. kredyty, czy ten, który bierze gotowe rozwiązania bez kosztów i wykorzystuje je komercyjnie? Przemyśl to.

  • 0

    19. ~Alek  2009-08-19 16:33:23  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    A kto im broni wykorzystać je teraz komercyjnie? Przecież jeżeli ktoś kopiuje rozwiązanie opatentowane, to trzeba mu wytoczyć proces? Równie dobrze można to zrobić z pozycji licencji użytkowania... Poza tym kto każe topić przedsiębiorstwom wielkie pieniądze? Po pierwsze niech inwestują, nie topią. Po drugie niech optymalizują koszty, żeby nie były to "wielkie pieniądze" tylko takie normalne. Będzie to z ogólnym pożytkiem, bo zamiast wydawać pieniądze na głupoty zajmą się tym, na czym można zarobić -- czyli tym, czego potrzebują ludzie...

  • 0

    20. ~Alek  2009-08-19 16:34:43  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Podmiot domyślny z pierwszego zdania dotyczy ogółu chętnych przedsiębiorców z całego świata.

  • 0

    21. ~nieznany  2010-06-15 13:22:22  host: chello089079200172.chello.pl

    przyda mi się rysik

Dodaj swoją opinię