Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC HD2 - WM 6.5, Sense UI i ekran pojemnościowy

HTC HD2 - WM 6.5, Sense UI i ekran pojemnościowy

WitekT 6 Października 2009 19:04

0 0

htc hd2HTC zaprezentowało model HD2, pierwszy smartfon z system Windows Mobile 6.5 i interfejsem HTC Sense. Co ciekawe, w HD2 zastosowano ekran pojemnościowy, o przekątnej 4,3 cala.



HTC HD2, jako pierwszy wśród telefonów z systemem Windows, wykorzystuje pojemnościowy ekran dotykowy. Dzięki niemu, za dotknięciem palców, można łatwo przeglądać, powiększać i zmieniać wielkości stron internetowych, widok plików Microsoft Office, dokumentów PDF i zdjęć. Duży ekran umożliwia szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze pisanie za pomocą klawiatury ekranowej. Dzięki wbudowanemu mobilnemu procesorowi Snapdragon firmy Qualcomm, o częstotliwości 1 GHz, HTC HD2 zapewnia większą wydajność obsługi aplikacji, wideo, gier, itp.




HTC Sense zapewnia łatwość użytkowania, innowacyjność oraz wiele przyjemnych doznań, których użytkownicy doświadczają podczas użytkowania telefonu. Telefon zawiera wbudowane czujniki, łącznie z czujnikiem zbliżeniowym, który służy między innymi do wykrywania przypadkowego dotknięcia ekranu podczas podnoszenia by odebrać lub wykonać rozmowę. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Dzięki modemowi 3G i obsłudze WiFi, telefon może służyć jako punkt dostępowy do Internetu dla komputerów i innych urządzeń.

HTC HD2 będzie dostępny w Polsce i Europie w listopadzie w sugerowanej cenie 2899 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~pisul  2009-10-06 23:43:07  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Tyle slow w operze mini?Kciuki niebola?Opisuje co widze.Bawilem sie samsungiem avila i omnia hd obydwa amoledy z 16 milionami kolorow,obok wlaczony poczciwy htc hd.I jak myslicie co mialo zywsze kolory co ladniej sie przezetowalo co ludzie brali do lapek?A ty mi tu cos mowisz o wikipedii i dithering :)

  • 0

    18. ~pisul  2009-10-06 23:46:47  host: kwiatkowskiego.res.pl

    ...i dodam "sugerowana cena 2899 zł"dzieciaku co ty chciales

  • 0

    19.  2009-10-07 00:34:43

    pisul, czy jak ci tam ostatnio (mam pamiec do IP... ;) - to naprawde fajnie ze piszesz bzdury, ale laskawie nie pierdziel, ze jest widoczna roznica miedzy 65k a 16M. Nie chodzi nawet o powierzchnie, ale o technologie wyswietlaczy. Najlepszy przyklad - empiryczne testy wielu modeli, z najnowszym iP wlacznie, obok modele z WM, Symbianem i Androidem. I co ? I nic, nie ma jakiejs szczegolnej przewagi innych systemow nad WM w kwestii kolorow. Owszem, sa roznice, ale zeby bylo zabawniej wcale nie ogolnie pomiedzy systemami, tylko np. pomiedzy konkretnymi modelami, zadna polka nie jest ani szczegolnie lepsza ani gorsza. Jeden glosnik ? Czyzbys byl jednym z tych dzieci chodzacych po ulicy ze swoim SE ustawionym na maksymalna glosnosc ? Porownywania terminala do netbooka przez litosc nie skomentuje. Wyjdz laskawie z nizin intelektualnych i pomysl troche na przyszlosc, zanim cos napiszesz. A przy okazji troche gramatyki liznij, tez ci sie przyda.

  • 0

    20. ~mk  2009-10-07 01:02:14  host: t07-06.opera-mini.net

    Oj pisul, pisul... Od kiedy to w Avili AMOLED-owy wyświetlacz Samsung montuje i od kiedy jej wyświetlacz (zwyczajne TFT) 16 mln kolorów wyświetla?

  • 0

    21.  2009-10-07 07:24:22

    ***PLANET , oglądnij ten film pomiędzy 2-3 minutą i po 4 minucie i zobacz czy nie widzisz różnicy przy 65tys. i 16 milionach kolorów;) http://www.youtube.com/watch?v=b1KSqeYBv5w&feature=player_em bedded#

  • 0

    22. ~Mystenes  2009-10-07 08:28:16  host: 212.185.43.218

    o tak, na Youtube wszystko widać... w ilu kolorach? i co z nich zostaje po kompresji? człowieku obudź się

  • 0

    23.  2009-10-07 08:42:42

    Mystenes , taaak i ta redukcja kolorow , kompresja i bog wie co jeszcze , dotyczy dziwnym trafem tylko ekranu Magica przekladanego dla zmylki na filmie a to na jedna a to na druga strone. Wiedzialem , ze tak bedzie - jesli fakty mowia co innego , to tym gorzej dla faktow:)

  • 0

    24. ~  2009-10-07 10:08:28  host: v05-11.opera-mini.net

    @Pisul Kciuki nie bola bo dobra sprzetowa klawiatura :-) A meritum... Tu nie chodzi o zywosc kolorow bo nie sztuka zrobic zeby byly bardziej jaskrawe tylko o glebie i plynnosc. Nie mialem w reku nic z 65k ale polegam na twojej wypowiedzi ktora jednak potwierdzalaby ze ludzie widza roznice tylko interpretuja ja po swojemu :-) Dla czesci ludzkosci wiecej kolorow a wiec bardziej plynne mniej skontrastowane barwnie przejscia miedzy pikselami to gorzej bo obraz jest mniej jaskrawy i wyrazisty. To tak jak z Mozartem: za duzo nut, niektorym to nie odpowiada.

  • 0

    25. ~sad  2009-10-07 12:00:02  host: public-gprs50547.centertel.pl

    Ja tam widze drugi glosnik na tylnej klapce. Odnosnie kolorow to stwierdzam jedno - znaczacych roznic nie zauwazam. Szczególnie, ze przy uzytkowaniu jednego telefonu zazwyczaj nie mamy porownania i ch. nas obchodzi ile tych kolorow jest. Licza sie inne aspekty..

  • 0

    26. ~raptoos  2009-10-07 12:52:28  host: 94.254.212.227

    @issa filmik pokazuje nam, że amoled w Galaxy jest jaśniejszy, nie widzę ani jednego kolorka więcej.

  • 0

    27.  2009-10-07 12:59:44

    Raptoos , a Weronika Pazura twierdzi , ze myslala iz dostala perfumy od agenta CBA. Jaki nonsens mozna jeszcze wymyslec , zeby pojsc w zaparte? Sugerujesz , ze producent dodaje ekran z 16 mln kolorow dla picu? Rece mi opadaja. , to jednk prawda , ze "chocby zobaczyli to nie uwierza".

  • 0

    28. ~atomfx  2009-10-07 13:21:17  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    Pisul wejdź do sklepu rtv i zobacz że telewizory różnych marek wyświetlają barwy nieco inaczej. np. sony to co białe wyświetla lekko różowe, z kolei panasonic lekko w błękicie. A czy będąc u kogokolwiek w domu zwruciłeś na to uwagę. Nie adzieje sie tak dlatego, bo nasze oko widzi to co my chcemy np wiesz jak wygląda pałac kultury ale gdybym przedstawił ci pełną paletę barw to napewno z pamięci nie umiałbyś wskazać prawidłowego koloru. Dopiero będąc na miejscu możesz wskazać prawidłowe kolory. Więc Pisul weź sobie tego fona z wm i pobaw sie godź lub dwie i dopiero powiedz czy zauważyłeś jakiś znaczący dyskomfort braku kilku kolorków. No chyba bracie że jesteś malarzem artystą to wtedy inna bajka.

  • 0

    29. ~raptoos  2009-10-07 13:34:16  host: 94.254.212.227

    @issa Nonsens? Bo ja wiem, może taki nonsens wymyślę, jak ilość kolorów, jakie może ludzkie oko zarejestrować? Dam podpowiedź, że mniej niż milion.

  • 0

    30.  2009-10-07 14:16:48

    Raptoos , z ciekawosci sprawdzilem. Dodatkowe 235 tysiecy kolorow , to mala roznica? Naprawde nie ma to jakiegos wielkiego znaczenia , bo jak slusznie ktos zauwayl sa wazniejsze rzeczy niz liczba kolorow wyswietlacza , ale twierdzenie , ze "nie ma roznicy" , jest po prostu nieprawda.

  • 0

    31. ~marcin1488  2009-10-07 14:53:39  host: 212.160.172.70

    nie noo fajny sprzęcik, htc do przodu idzie ale juz ten wygląd jest troche nudny,wsystkie dotyki są podobne do siebie, jak cena spadnie do 1,5 tys to go kupie (za rok moze dwa...)

  • 0

    32. ~iP 3GS 32  2009-10-07 15:16:03  host: ayx22.internetdsl.tpnet.pl

    @31 - nowy sprzęt starzeje się teraz bardzo szybko i za 1-2 lata nie będzie Ci się opłacało kupować HTC HD2 w tej cenie i z tymi możliwościami, bo będzie słabiakiem

  • 0

    33. ~marcin1488  2009-10-07 15:24:14  host: 212.160.172.70

    @32poruwnaj sobie ceny modeli htc z przed roku,nadal trzymaja się ceny a parametrami niepowalają juz

  • 0

    34. ~iP 3GS 32  2009-10-07 15:53:55  host: ayx22.internetdsl.tpnet.pl

    @33 - OK, twoje na wierzchu. Miałem tylko na myśli fakt, że za 2 lata będzie już wiele lepszych modeli w konkurencyjnej cenie (przy smartfonie ok. 1.000 zł więcej to nie jest duża różnica, bo ich cena i tak jest już z górnej półki).

  • 0

    35. ~marcin1488  2009-10-07 15:59:14  host: 212.160.172.70

    @34, tez masz racje,jak miał bym go na przykład kupic za rok i kosztował by 1,5 tys to napewno tez bym sie rozejrzał za nowszym sprzętem, ale jak cos to za rok zobaczymy :D

  • 0