Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC HD2 na Windows Phone 7

HTC HD2 na Windows Phone 7

Ringu 13 Stycznia 2011 16:47

0 0

Programistom z XDA Developers udało się zainstalować system Windows Phone 7 na starszym modelu HTC HD2, który fabrycznie współpracuje z Windows Mobile 6. Złamano także zabezpieczenia Microsoftu - bez problemu można pobierać aplikacje z Windows Phone Marketplace, czy korzystać z serwisów takich jak Zune, czy Xbox Live.

ROM został przygotowany przez grupę DFT (Dark Forces Team). Autorzy twierdzą, że działają praktycznie wszystkie funcje systemu i aparatu. Można dzwonić, wysyłać SMS-y, przeglądać Internet, korzystać z Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometru. Działa multitouch oraz synchronizacja z PC.






Początkowo był problem z usługami internetowymi Microsoftu, takimi jak Marketplace, czy Xbox Live, jednak to także udało się obejść:


Źródło tekstu: WPCentral     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1.  2011-01-13 16:48:30

    A nie Windows Phone 7 na HD2? HD2 z Windows Phone 7? ;]

  • 0

    2.  2011-01-13 16:50:34

    XDA to czarodzieje.

  • -1

    3. ~  2011-01-13 16:52:17  host: z11-05.opera-mini.net

    WP7 lepiej chodzi wydajnościowo niż taki Android 2.2 , miałem okazje się przekonać na konferencji.

  • 1

    4.  2011-01-13 16:52:40

    No, no... nie dosyć, że na mojego HD2 moge zainstalować Androida to jeszcze Windows Phone 7... moze w końcu zaczne się bawić systemami :P

  • 0

    5. ~MRN  2011-01-13 16:53:26  host: apn-95-41-107-75.dynamic.gprs.plus.pl

    @1 - to tak jak "nokia na symbianie"

  • 0

    6. ~mnc  2011-01-13 17:08:00  host: 92.28.216.158

    jeszcze iOS i bedzie komplet :) Z checia bym zobaczyl system od apple na HD2, mimo ze dosc stary telefon, to nadal daje rade

  • 0

    7. ~Dognier  2011-01-13 17:13:32  host: user-46-113-200-91.play-internet.pl

    Nie sądzę że iOS dał by się łatwo przeportować na jakiekolwiek inne urządzenie niż iPhone/iPod Touch/iPad, głównie ze względu na inne proporcje ekranu i zamknięcie tego systemu.

  • 0

    8. ~BADAOS  2011-01-13 17:28:16  host: 77-255-21-181.adsl.inetia.pl

    @6 - do kompletu dorzucę BadaOS - np. nie ma VoIP. też przydałoby się złamać ;-)

  • 0

    9.  2011-01-13 17:59:06

    Może wreszcie zabiorą się za Badę i Wave'a, z niecierpliwością czekam na WM lub Androida w moim Samsungu.

  • 0

    10. ~  2011-01-13 20:32:51  host: 75.126.123.216-static.reverse.softlayer.com

    Żeby win pho 7 miał wsparcie dla innych procesorów niż qualcomm to kuchnia zawita w wielu innych telefonach i każdy będzie miał swój windows jak będzie chciał. Będzie ktoś chciał?

  • 0

    11.  2011-01-13 23:46:17

    A jednak można, dało się to zrobić. Więc dlaczego nie ma oficjalnej od HTC aktualizacji do WP7? Ogólnie jestem zadowolony z HD2, ale tak to byłoby coś nowego i może mniej by się wieszał :) hehe Gdzie można ściągnąć ROM WP7 na HD2 o którym mowa w temacie ??

  • 0

    12. ~nikt  2011-01-14 07:34:44  host: 94.254.180.160

    poczytaj tu: http://pdaclub.pl/forum/leo/dft_flashing-wp7-to-leo-to-nie-fake- panowied/

  • 0

    13. ~nikt  2011-01-14 07:36:46  host: 94.254.180.160

    a jak dobrze znasz angielski to tutaj: www.forum.xda-developers.com/showthread.php?t=911369

  • 0

    14. ~Q  2011-01-14 18:12:21  host: static-201-10.is.net.pl

    a fuj z tym windowsem.. android ponad wszystko :)

  • 0

    15. ~  2011-01-14 18:48:09  host: z15-04.opera-mini.net

    @11 - bo microsoft nie daje na to licencji. hd2 ma za dużo guzików :D

  • 0