Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Desire HD wkrótce w ofercie sieci Play

HTC Desire HD wkrótce w ofercie sieci Play

LuiN 16 Września 2010 16:24

0 0
htc desire hdMarcin Gruszka, rzecznik prasowy P4, zapowiedział na swoim blogu premierę smartfonu HTC Desire HD w ofercie sieci Play.

Urządzenie w pierwszej kolejności trafi do sklepu internetowego sieci i oferty na życzenie. Wkrótce rozpocznie się przedsprzedaż Desire HD, wtedy też poznamy jego ceny w ofercie Play. W Wielkiej Brytanii przedsprzedaż już ruszyła, telefon kosztuje tam od 470 do 500 funtów.

Szerzej o HTC Desire HD pisaliśmy w tej wiadomości.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2010-09-16 19:26:55

    Czy ktoś z was używa kamery do video-rozmów? Nie chce mi się wierzyć. Sam może z dwa razy w ciągu paru lat użyłem dla testu.

  • 0

    13.  2010-09-16 19:41:43

    aszbi - ma kosztować coś około 500 funtów , jeśli by zachować "proporcje" w cenie porównując z Desire , w LP69 bez rabatu powinień kosztować około 750zł , ale to czysto teoretycznie , bo Play ma zdecydowanie dobre ceny na większość topowyc telefonów. Rogi - różne są potrzeby , ja też tego nie używam , ale takim dodatkiem krzywdy sobie zrobić nie można i w telefonie tej klasy można to uznać za pewien mankament. W każdym razie wideo rozmowy na SGS w Play przynajmniej są , hmmm , umiarkowanej jakości. Nasty - na czym polega (nie)płynność tego Flasha w przeglądarce? Sama (natywna) przeglądarka czy z wyłączonymi dodatkami i JS czy z włączonymi śmiga bajecznie , oglądałem wczoraj na mojej Desire wideo z prezentacją Desire HD i Z , można to skwitować krótko - piękny widok. Co do innego użycia Flasha w jakichś grach , gdzie to mogę przetestować , na jakim linku? Gry.pl , dzieci.wp.pl (patrzałem pod kątem córki) , itvp.pl , nie ma żadnego pożytku z tej tecnologii.

  • 0

    14.  2010-09-16 19:47:28

    @12 Rogi w Playu masz videorozmowy w Stanie Darmowym więc dlaczego nie używać ?

  • 0

    15.  2010-09-16 19:49:14

    Luin , i wydaje mi się , że dobrze zrobiłeś. Nie oznacza to bynajmniej , że Galaxy S nie jest telefonem wartym zakupu , w żadnym wypadku , ale co przemawia na korzyść HTC moim zdaniem przynajmniej. Miałem możliwość używania SGS żony przez cały tydzień , potem pod koniec sierpnia pojawiła się świetna oferta Play na wcześniejszą przedłużkę i nie żałuję absolutnie , że spośród Desire , SGS i Milestone wybrałem właśnie ten pierwszy model. Diabeł tkwi w szczegółach , ale na plus można zdecydowanie zaliczyć niesamowitą płynność systemu na HTC. SGS to demon , ale ma niestety odczuwalne przycięcia , bardzo dotkliwe jest to przy używaniu aplikacji jak choćby Opery Mini. Być może ta płynność interfejsu HTC wynika z wersji 2.2 Androida , mam nadzieję , że ten sam dobry los czeka i SGS. Następna sprawa - wirtualna klawiatura. Desire ma half qwerty znaną choćby z Nokii e55 , SGS nie , niestety także logika klasycznej wirtualnej qwerty w SGS pozostawia trochę do życzenia , jak dla mnie brak przecinka na głównej klawiaturze to dotkliwy brak , a logika dodatkowych znaków przełączanych aż w 4 wariantach jest nieco męcząca , szczególnie dla osoby piszącej bardzo dużą ilość wiadomości , a ja taką jestem , jest to odczuwalny problem.

  • 0

    16.  2010-09-16 19:54:03

    To co czyni HTC bardziej używalnym są także aktualizacje OTA. Nie oszukujmy się - iTunes jest ślimakiem , ale Kies jest po prostu wyjątkowo źle napisanym programem do obsługi telefonu , jest to sprawdzone na 3 komputerach , przynajmniej moje wrażenie z korzystania i używania tego łatwo instalującego się i dostępnego na karcie programu HTC Sync a Kies są bardzo na niekorzyść tego drugiego , aktualizacja do Froyo dla laika mającego SGS na pewno nie będzie czymś przyjemnym.

  • 1

    17. ~Piotrek  2010-09-16 19:56:49  host: afbi17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1249 z LP 69 :P - droga ta przyjemność :P

  • 0

    18.  2010-09-16 20:06:20

    Pozostaje jeszcze kwestia obudowy , diody doświetleniowej i nakładki Sense vs TouchWiz. Oczywiście Desire też jest plastikowa , ale każdy poważny użytkownik forów wie , że dym jaki wokół obudowy SGS uczynili "obrońcy metalu" to najzwyklejsza hucpa i pseudo zastępczy temat. Przywolam tu jeszcze raz przykład mojej e90 , to był naprawdę drogi telefon , wystarczy tylko szanować to co się ma. Brak doświetlenia to zdecydowanie powazny mankament SGS, jest to rzecz użyteczna tak przy robieniu zdjęć jak i w widgecie latarki do tego też chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Sam Touch Wiz jest bardzo schludny , Android to oczywista oczywistość w takim czy innym wariancie system do bólu konfigurowalny wszelkimi możliwymi skrótami , widgetami , wspomnianymi wcześniej listami , kalendarzami , dodatkami , ale to otrzymuje się w telefonach HTC od razu po włączeniu i to w najbardziej wysublimowanej , użytecznej i przyjemnej dla oka oprawie to ideał, jeśli będzie jeszcze lepiej to znaczy , że jednak można poprawić ideał. To co nie spodobało mi się w Desire to brak możliwości wzbudzania telefonu przez przycisk Menu słabo wyczuwalnym i zbyt płaskim pstryczkiem na górze telefonu , nie jest to logiczne i wygodne umiejscowienie , brak dotykowych klawiszy , te w SGS są świetne , po przesiadce człowiek się dziwi , że muska a tu nie chodzi;) i to w zasadzie tyle , słabych stron naprawdę chyba nie ma. Jeśli będzie tak dalej to konkluzja jest prosta - Desire HD można brać w ciemno.

  • 0

    19. ~slavo  2010-09-16 20:06:56  host: afjv156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko fajnie. Ale jak będzie taka bateria jak w desire, to dziękuje ;-) będzie falstart ;]

  • 0

    20.  2010-09-16 20:08:50

    Piotrek , jeśli to prawda to bardzo drogo , ale mówisz o LP69 czy LP69 Internet? Ja uściślając miałem na myśli ten drugi wariant. Mam nadzieję , że nie jesteś z tych jasnowidzów - pewniaków podających cenę iP4 w Orange;)

  • 0

    21.  2010-09-16 20:16:21

    Slavo - o to prawda w pewnym sensie, ale to jest pięta achillesowa każdego androida. Ile Ci trzyma bateria? Mi przy dość intensywnym użytkowaniu , kilkadziesiąt wiadmości sms/mms , duuużo internetu , sprawdzanie kont pocztowyc co 2h , w(y)łączonej synchronizacji , ręcznym sprawdzaniu pogody i czasem RSS wytrzymuje około 12h. Traktować jednak należy te telefony jako urządzenia które stworzone zostały do internetu , bez tego pozostają miłym i eleganckim , ale jednak klasycznym telefonem i normalny użytkownik nie będzie raczej nimi zawiedziony. Legendy z mchu i TVN mówią , że iP tytanem w tej kwestii też zdecydowanie nie jest , a moja e71 z Nokia Mail non stop od 8 - 20 , duża liczba wiadomości i internetu , też się rozładowywała w jakieś półtorej doby. Trzeba się zdecydować czego się oczekuje od telefonu , bo cudów z bateriami teraz raczej nigdzie nie ma.

  • 0

    22. ~slavo  2010-09-16 20:19:18  host: afjv156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @issa: mi nawet już nie chodzi o to że codziennie wieczorem muszę włożyć telefon do ładowarki, ale oczekiwałbym ciągłej pracy rzędu 6-7 godzin. No ale mam też świadomość że w małe pudełko nie da się wpakować nie wiadomo jakiej baterii.

  • 0

    23.  2010-09-16 20:50:35

    Slavo - przyznam się , że mnie zaskoczyłeś , 6-7 to naprawdę mało , mi tak "umierał w oczach" mój pierwszy android z Play , kupiony rok temu Galaxy i7500. Teraz jest odczuwalnie lepiej , szczególnie , że naprawdę go nie oszczędzam. Spojrzałem przed chwilą w bazę Telepolis i rzeczywiście 1400 mAh w Desire vs 1200 w Desire HD może być niezbyt udanym eksperymentem. Trzeba sobie powiedzieć jasno , że to nie jest telefon dla biznesmana , no chyba , że jako drugi do dajmy na to stricte biznesowych e72 , e52 itp. , jako tablet internetowy , czytnik dokumentów , telefon "pocztowy" , pogody - do tego Androidy nadają się znakomicie. Mi się z E71 Desire nie gryzie , z iP4 w kieszonce też by się na pewno nie pokłóciły , coć podstawowym telefonem jest Desire , na HD raczej nie zmienię , prędzej (jednak) na Samsunga Q , może na Desire Z ale ta waga... :(Sumując w lidze supersmartfonów Desire HD jeśli nie zdetronizował już SGS to przynajmniej moim zdaniem , Samsung może mieć spore problemy z takim rywalem w ringu by sprzedać zakładane 10mln sztuk o ile się nie mylę , tym bardziej , że HTC wstrzelił się z HD idealnie w okres przedświąteczny.

  • 0

    24.  2010-09-17 01:32:19

    @16 iTunes to ślimak? na moim macu wraz z iP 3GS śmiga jak głupi ;)

  • 0

    25.  2010-09-17 07:27:52

    Tak , slimak - http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=333&str=7 , jak widac nie tylko ja mam takie spostrzezenia dotyczace dzialania iTunes na systemie Windows.

  • 0

    26. ~rappy  2010-09-17 10:22:02  host: 25-to4-6.acn.waw.pl

    Jak miałem nieprzyjemność posiadania ipoda i zainstalowałem itunes na kompie, to tak mulił, że pierwszej osobie, która na owego ipoda zaświeciła oczami, w formie podarunku pozbyłem się cholerstwa, mam nadzieję, na zawsze. Kiedy Apple wynajdzie rewolucyjny sposób kopiowania muzyki na odtwarzacz w formie ctrl+c, ctrl+v?

  • 0

    27.  2010-09-17 12:15:39

    no cóż.. pozostaje mieć nadzieję że Desire Z także pojawi się w ofercie.

  • 0

    28. ~Pytanie?  2010-09-17 14:32:30  host: 94.254.174.151

    A czy w HTC Desire HD jest polskie oprogramowanie/soft(ware)/polski język?

  • 0

    29. ~rappy  2010-09-17 14:48:42  host: 25-to4-6.acn.waw.pl

    @28 działają na 2.2, które w polskim języku działa np. na Desire, więc czemu nie?

  • 1

    30. ~  2010-09-18 07:27:06  host: t13-04.opera-mini.net

    Ja rowniez zastanawialem sie nad migracja Omnia2 na z GalaxyS ale stwierdzilem ze nie oddam mozliwosci,ilosci oprogramowania oraz przedewszystkim wydajnosci baterii (patrz testy telepolis) za superamo o szybszy cpu w sgs. Przy poczcie gmail push,godzinach na necie po wifi, i okolo 50-70 min rozmow dziennie Omnia2 daje rade lekko ponad 2,5 doby.Gdy dziala troche mniej obciazona to 3-4ech ale oczywiscie nie na jakims brandowanym sofcie orange tylko na modzie barra :-). Jak czasem zdarzy mi sie obejrzec film w divixie bez konwersji na O2 to jestem w szoku, ze batteria po 2h filmie spadla z full na okolo 70% :-o.Ciagle mnie meczy ten andrut ale bateria to akceptowalna jest chyba tylko w SGGie na dzien dzisoejszy.

  • 0

    32. ~obs.  2010-09-20 01:54:39  host: chello084010102197.chello.pl

    Ten HTC jest ok ale w Play (sieć jaka jest taka jest + bardzo mizerny internet) przyda się raczej jako 'iPod' niż jako 'iPhone':)

Dodaj swoją opinię