Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Butterfly w wersji europejskiej

HTC Butterfly w wersji europejskiej

LuiN 7 Grudnia 2012 11:54

1 0

htc butterfly HTC zapowiedział dziś ogólnoświatowy wariant smartfonu J Butterfly / Droid DNA. HTC Butterfly zaoferuje 5-calowy ekran FullHD, potężny 4-rdzeniowy procesor, 16 GB pamięci i złącze kart microSD.

Największą wadą HTC Droid DNA, przygotowanego z myślą o rynku amerykańskim jest brak złącza kart pamięci. HTC nie popełnił tego błędu przygotowując europejski wariant urządzenia i 16 GB pamięci wewnętrznej z łatwością będziemy mogli rozbudować za pomocą kart microSD.

Tym, co odróżnia smartfon HTC od konkurentów jest 5-calowy wyświetlacz Super LCD3 o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Upakowanie pikseli rzędu 441 punktów na cal nie było do tej pory dostępne w żadnym telefonie. Świetny ekran chroni szkło Gorilla Glass 2.

Podwyższoną rozdzielczością ekranu zajmie się Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 SoC z 4 rdzeniami Krait 1,5 GHzi grafiką Adreno 320, którym towarzyszą 2 GB pamięci RAM. Nie zabrakło aparatu 8 Mpix (odpowiednik 28 mm, F/2.0, sensor BSI) i przedniej kamerki 2,1 Mpix, są WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS, NFC i bateria o pojemności 2020 mAh.




Producent nie pochwalił się póki co czy Butterfly, podobnie jak Droid DNA, zaoferuje łączność LTE. Pewni możemy być natomiast HSPA+. Tak potężną specyfikacją zarządzać będzie Android 4.1 Jelly Bean.

Całość ma wymiary 143 x 75 x 9,08 mm i masę 140 gramów.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • -2

    1. ~  2012-12-07 12:02:58  host: 159-205-142-153.adsl.inetia.pl

    i bateria trzyma rekordowe 6,5 godziny...

  • -1

    2. ~Darek  2012-12-07 12:03:03  host: 89-70-124-58.dynamic.chello.pl

    A będzie jeszcze M7, S4 Pro 2 - 2,5 GHz

  • -1

    3. ~Panicz  2012-12-07 12:09:13  host: ip-37-209-135-56.free.aero2.net.pl

    Strasznie mala bateryjka

  • 0

    4. ~zenek  2012-12-07 12:30:22  host: ba178.internetdsl.tpnet.pl

    przecudnej urody jest

  • 0

    5. ~GiPi  2012-12-07 12:31:34  host: 89-75-75-0.dynamic.chello.pl

    Bateria może i stosunkowo mała, ale soft jest nieźle zoptymalizowany (a przynajmniej w wersji DNA dla Verizon). Z testów na innym portalu wynika (dla DNA) że telefon powinien wytrzymać ok 11h ciągłej rozmowy telefonicznej, ok 6,5h przeglądania internetu i 7,5h ciągłego odtwarzania video. Tak więc spokojnie powinien wytrzymać cały dzień jak nie więcej.

  • 0

    6. ~Miko  2012-12-07 13:13:10  host: 82.177.126.81

    no i ja się pytam po co fullHD? Oby Samsung nie poszedł tą drogą przy produkcji SGS IV.. a poza tym 'motyl' to jakaś tak patelnia, cienki jakiś i jeszcze ta potężna bateria 2020 mAh. Jest moc.

  • 0

    7. ~piter71  2012-12-07 13:15:16  host: static-ip14-131.Martel.Biz

    No nie powiem, to jest monstrum jakie nie często w historii smartfonów pojawiają się na rynku. Ostatni raz specyfikacją tak mnie zaciekawił chyba note 1.

  • 0

    8. ~piter71  2012-12-07 13:18:12  host: static-ip14-131.Martel.Biz

    Miko - a mnie się z wyglądu podoba (wszystkie nowe telefony są cienkie włącznie z sgs3 (bo widzę, że lubisz) więc nie wiem o co Ci chodzi). Jeśli bateria wytrzymuje 1 dzień co wg testów raczej tu się dzieje to też nie ma o czym gadać. A co do fullhd... Tutaj serio. Ja oglądam na rzutniku (150 cali) filmy w 720p i wg mnie jest ok... W jakąś dziwną stronę to idzie...

  • 0

    10.  2012-12-07 15:35:34

    3 proste pytania: 1. Czy jest Radio FM? 3. Czy dalej bateria pozostaje niewymienialna? 3. Czy czyta karty SDXC? Odpowiedź na "nie" przy 2-óch pierwszych pytaniach dyskwalifikuje ten model + cena wywali mnie pewnie z butów!:| Już lepiej poczekać aż NOTE 2 stanieje i zaatakować.;)

  • 0

    11. ~Zorpox  2012-12-07 15:36:07  host: 088156126162.tarnowskiegory.vectranet.pl

    tak i wezme plecak ze soba zeby to cos gdzieś upchać..

  • 0

    12. ~Zbyszek  2012-12-07 16:00:15  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    HTC dodatkowo dodaje opcję wsparcia aktualizacji na 8 miesięcy (taka tradycja w HTC, model z początku tego roku One X już nie będzie aktualizowany, a Samsung Galaxy S II ma półtora roku i Samsung dalej wprowadza aktualizacje). Działania HTC skutecznie każą mi czekać na odpowiednik takiego sprzętu od Samsunga, szkoda że plastik, szkoda że podobny do modelniczki, szkoda że nie ma Sense (chyba Butterfly też nie ma, co?), ale przynajmniej dostaje aktualizację, co w czołowym modelu i rynku Androida jest koniecznością.

  • 0

    13. ~htc desire hd  2012-12-07 17:35:10  host: 62-111-178-18.ip.netia.com.pl

    i pewnie 4.1 to ostatnia wersja systemu jaka dostanie - na nastepne bedzie "zaslaby" ;)

  • 0

    14.  2012-12-07 20:45:33

    Wymienna bateria i OTWARTY BOOTLOADER i HTC jak dla mnie wraca do gry. @Miko: jesli nie wiesz, to juz na 99% wiadomo, ze pojdzie (codename: Project J - podobno), 4,99" i FHD i raczem SAMOLED mimo wielu ponoc problemow przy wytwarzaniu (chodzily nawet sluchy o LCD, takze w topowych modelach). #9: obawiam sie, ze jestes odosobniony w takim mysleniu ;) @sudione: 1) tak, to standard w swiecie Androida 2) zobaczymy.. 3) tak, nie sadze zeby bylo inaczej. @Zbyszek: spokojnie.. Update do S2 OFICJALNIE jeszcze nie wyszedl, choc wyciek z testlabs Samsunga (i to bardzo stabilny) juz byl :) ale z aktualizacjami masz racje (oby nie w 100%, mowimy o flagowym modelu!), choc dalej pozostaje XDA niby..

  • 0

    15. ~Zbyszek  2012-12-08 06:20:34  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @14: ale a) nie każdy kupuje telefon od razu po jego premierze, czasami kupuje się później, mając nowy telefon możesz używać teoretycznie tylko aktualizacji producenta, bo inaczej tracisz gwarancje, HTC pokazał że flagowy przez pół roku One X mają w nosie mniej niż rok po premierze, jak można zaufać takiemu producentowi, na rynku gdzie w sumie odróżniamy sprzęty właśnie po oprogramowaniu, gdzie nowsze wersje OS w sumie popychają ten rynek do przodu, gdzie 2 lata gwarancji to epoka, długa epoka. HTC jak dla mnie straciła szanse na jakąkolwiek zabawę z tą firmą, chyba że zaczną sprzedawać swoje słuchawki w cenach pozwalających mi zapomnieć o gwarancji, jeżeli wiesz co mam na myśli:)

  • 0

    16. ~K  2012-12-08 17:18:54  host: 81.219.84.18

    @15- w poniedziałek dostałem aktualizację do mojego One X do wersji 4.1.1- więc OCB?? :)

  • 0

    17. ~Martin76  2012-12-09 16:01:20  host: 193-34-0-1.chelmnet.pl

    A na uj wyminna bateria i karta pamieci ? Wiekszosc ludzi i tak ma 32gb, zamiast baterii lepszy powerbank (zawsze mozna cos jeszcze zasilic). I co po aktualizacji jak za rok taki one x czy s3 bedzie gora srednia polka w wydajnosci. Do tego trzeba czyste z xda brac bez smieci firmowych czy operatora. Jak kogos to bawi i lubi to sobie i tak co rok sprzet zmieni. Sam zmieniam co 4-8miesiecy sprzet doplacajac 300-800 zl do nowszego sprzetu. Teraz za jakies 3-6 miechow zmienie one x na one x+ albo note2 czy tego htc z newsa jak bedzie mi sie widzial. A w sumie starczylby mi do 95% tego co robie na codzien moj pierwszy androidowy LG P970 z czystymi modowanymi romami z xda.

  • 0

    18. ~  2012-12-09 20:58:47  host: aayx21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @up: bo przy intensywnym korzystaniu bateria dodatkowa jest nieodzowna (wysokie ustawienie podświetlania ekranu, szczególnie tak dużego, intensywne korzystanie z GPSu, transmisji danych (nawet po WiFi, nie mówiąc o opcjach komórkowych czy - jeszcze bardziej - tetheringu), WiFi Direct czy nawet BT, operacje obciążające mocno procesor czy grafikę (najprostszy przykład: gry, ale także jakiekolwiek interakcje z filmami: oglądanie czy nagrywanie, nie mówiąc o encodingu czy kalkulacjach innego typu), dłuższe wideorozmowy (zwykle bądź Skype) czy używanie głośnika do rozmów, streaming wideo (TV online, np. Eurosport Player) czy cache'owane wideo (YT czy inne serwisy), słuchanie muzyki czy radia (nawet FM), Flash!, a nawet podpinanie zewnętrznych urządzeń przez host USB, z racji ich zasilania ; tak samo zresztą karta pamięci (tanie 64 GB, 200+ zł) na dane o większej pojemności: nagrywane filmy FHD, filmy różnej objętości przegrane osobiście (od pełnometrażowych, których sens na takich ekranach jak teraz jest coraz większy, po krótkie np. teledyski - a jakość w HD czy sensowne (?) niedługo nawet FHD to DUŻA objętość przecież) czy też ściągnięte, muzyka bezstratna czy nawet stratna wysokiej jakości (szczególnie w nieco większej ilości), gry często po ponad półtora gigabajta (skrajność to aktualnie 5 GB, Bard's Tale z dodatkiem HD oraz spolszczeniem), duże i średnie programy (m.in. nawigacje po pare GB, słowniki z nagraną wymową, programy specjalistyczne), a nawet zdjęcia, biorąc pod uwagę wielkości matrycy,w które chcą iść producenci. Trochę wyobraźni ;) Co do wydajności: trzeba wiedzieć,w co się pakować. S3 jest słaby graficznie, podobnie Note2. One X niewiele lepiej, ale przynajmniej ma natywna Tegre. Już Adreno 320 to dość mocny układ, który powinien wystarczyć na więcej, już rok. S IV będzie prawdopodobnie jeszcze mocniejszy i to wg niektórych zapowiedzi dość dużo. S II po roku dawał radę, problemy zaczęły się po około półtora - taki mniej więcej tak będzie z S IV, zapew

  • 0

    19. ~PLANET  2012-12-09 20:59:24  host: aayx21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i nie dodalo podpisu wyzej ;)

  • 0

    20.  2012-12-10 04:12:42

    Do tego co piszesz powerbank o 2-3x wiekszej pojemnosci nadaje sie lepiej niz dodatkowa bateria. Widac mam za malo czasu i nie umiem wykorzystac nawet one x tak zeby go wyczerpac na raz w 2h... Kiedys mialem dwie baterie ... Skorzystalem z 3x i to dla tego ze glownej zapomnialem doladowac... Oczywiscie jak ktos chce miec wszystkie gry filmy i zdjecia na raz w telefonie to 64gb + 64 gb to fajna sprawa... Tyle ze moze sie okazac ze to sporo za malo. Jak kupowalem one x to tez mnie ta niewymiennosc baterii i brak opcj dolozenia pamieci martwila, ale obecnie nauczylem sie korzystac z chmury a i htc calkiem fajnie zoptymalizowalo soft pod wzgledem efektywnosci energetycznej. Nie wiem w czym s3 i note 2 jest slabszy graficznie od one x ....

  • 0

    22. ~  2012-12-10 08:42:03  host: v14-05.opera-mini.net

    21: Niech przestaną montować bluetooth, przecież to nie problem dokupić ..? Itp itd.. Szkoda, że tego nie zrozumiesz, taka prosta rzecz, a przydatna.

Dodaj swoją opinię