Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Butterfly S z aparatem fotograficznym z HTC One

HTC Butterfly S z aparatem fotograficznym z HTC One

LuiN 19 Czerwca 2013 11:25

5 1

htc butterfly s HTC przedstawił swój najnowszy smartfon - Butterfly S, z tym samym procesorem co w Samsungu Galaxy S4 i aparatem fotograficznym UltraPixel znanym z HTC One.

Urządzenie ma wymiary 144,5 x 70,5 x 10,6 mm i masę 160 gramów. Zwiększenie masy i grubości smartfonu względem poprzednika związane jest z zamianą dotychczasowej baterii o pojemności 2020 mAh na znacznie pojemniejszą - aż 3200 mAh.

Sercem smartfonu jest znana z Samsunga I9505 Galaxy S4 jednostka Qualcomm Snapdragon 600 z czterema rdzeniami Krait 300 taktowanymi zegarem 1,9 GHz. Do tego dostajemy 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD i 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD.

Aparat fotograficzny, wraz z wszelkimi rozszerzeniami, przewędrował do nowej Butterfly'a z HTC One. Dostajemy stabilizowaną matrycę 1/3" wykonaną w technologii BSI, z pikselami o wielkości 2 mikronów, uzbrojoną w obiektyw o przysłonie F/2.0. Całość pracuje na bazie Androida 4.2 z interfejsem Sense 5 i dodatkami typu HTC Zoe.




Sprzedaż smartfonu rusza na Tajwanie w lipcu. Cenę ustalono na (w przeliczeniu) 2427 zł. HTC nie ujawnił planów dotyczących ewentualnej dystrybucji Butterfly S na innych rynkach.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 16
  • 1

    1.  2013-06-19 11:54:22

    Świetny jest, bardzo mi się podoba ;)

  • 1

    4. ~loool  2013-06-19 12:43:24  host: ptcnat.t-mobile.pl

    I tak jak przy Butterfly pierwszej generacji, znowu nie zobaczymy go w polsce, pytanie po co te wieści ? chyba, żeby europejczyków podenerwować...

  • 0

    5.  2013-06-19 13:13:08

    Na allegro spokojnie można kupić pierwszego Butterfly. Obecnie co prawda jest aż jedna sztuka, ale bywało tego sporo...

  • -2

    7. ~  2013-06-19 13:44:39  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Ciekawe, jak długo taki motylek pożyje? Kilka lat temu któryś z dotykowych modeli HTC mi się po miesiącu posypał w drobny mak i mimo wielokrotnych napraw uparcie nie chciał działać jak należy. Tak szczerze mówiąc, to mój wewnętrzny chytrusek zżyma się na myśl o tym, że aż tyle pieniędzorów kosztuje urządzenie, którego większości funkcji i tak pewnie nie będę wykorzystywała.

  • 0

    8.  2013-06-19 13:45:42

    No i super, HTC idzie naprzód! Ciekawe, czy zdjęcia będą choć trochę lepsze od poprzednika, bo tam jest dość słabo z tym.. Poza tym głośniczki owszem grają głośno, ale basu nie mają za cholerę, to też jest do poprawy choć trochę. Niemniej - bateria, karta pamięci, szybszy procek, cena wygląda jak na premierę obiecująco, choć wiadomo jak to się przełoży na nasz kraj. Jeszcze otwarty bootloader i będzie naprawdę obiecująco.

  • -1

    9. ~gościu  2013-06-19 14:21:31  host: zoledziowska.wctt.pl

    Ale HTC łże !!!! - miał być jeden "flagowiec" na rok.

  • 0

    10. ~sympatyczny  2013-06-19 15:45:38  host: 185.4.215.243

    ta czerwien na dole slicznie wyglada

  • 0

    11. ~wert  2013-06-19 17:39:48  host: nat10.nowanet.pl

    Ciekawi mnie czy HTC wyprodukuje jakiś nowy rozsuwany telefon z pełną klawiaturą QWERTY. Po genialnych TyTN II i Desire Z miałby zapewne wielu zwolenników

  • 0

    12.  2013-06-19 18:01:34

    @lanc: Moim zdaniem HTC one spokojnie rywalizuje z S4, a o butterfly'u nie mówiąc.

  • 0

    13.  2013-06-19 18:53:24

    #11 @wert: ja mógłbym polemizować z tą 'genialnością' Kaisera...

  • 0

    14. ~wert  2013-06-19 21:17:19  host: nat10.nowanet.pl

    @13 Planet - a ile ówcześnie miałeś telefonów z gps, tak dużym ekranem, windowsem (od groma oprogramowania) oraz sprzętową pełną (dużą) klawiaturą?

  • 0

    15. ~Johny11  2013-06-19 23:26:50  host: ip-94-42-249-250.multimo.pl

    @14, ale procesor trochę mu ciążył... W międzyczasie HTC zrobił też Dream, który nie wiem jaki był... Ale coś z klawiaturą by się przydało w przyszłości. Chyba, że wcześniej kupie BB Q10.

  • 0

    16.  2013-06-20 00:01:19

    Genialny to on by może był, gdyby nie miał na pokładzie WM z jego potrzebą soft-resetów, bo rozrasta się pamięć (wystarczyło odpalić przeglądarkę i otworzyć parę stron) czy też system zaczyna tracić stabilność... sam przerobiłem temat i nawet na czystych ROMach działał tak sobie - wolałem WM2003FE (później SE) na Pocket PC. Każdy chyba pamięta problem ze sterownikami graficznymi, a właściwie ich brakiem.. Przede wszystkim jednak był awaryjny sprzętowo - mnie osobiście sprzętowo poszła płyta (problemy z ładowaniem/napięciem) i to dwa razy. Nie znam osoby, której nie zaczęła szwankować klawiatura. Problemów było zresztą więcej, wystarczyło poczytać fora. Poza tym, gdyby przyjąć odrobinę luźniejsze kryteria (układasz przetargi firmowe? ; ), to można by podać szeroki zakres sprzętów, które by mogły śmiało dawać radę (właściwie to iOS był pierwszym dużym przełomem prędkości/stabilności systemu i komfortu obsługi).. z WM - Toshiba G900 (i 910), MDA Pro, z Symbiana - Nokie 9300i, 9500 (i E90) oraz seria od SE (od P800 do P1i), niektóre BB (nie siedziałem w nich za głęboko, ale wiem, że były konkurencyjne), wreszcie mniej popularne produkty Palma (v5) czy Casio (Cassiopeia) i bodaj HP także. Na WM było sporo softu, ale Symbian (nawet na S80) oferował niemały wybór, a już na S60 - całkiem imponujący. I co jak co, ale działał wtedy szybciej. Ja osobiście po przejściu na Swype'a (i jego różne hybrydy) nie chciałbym już przechodzić na klasyczne QWERTY. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania.

  • 0

    17. ~Jacek  2013-06-20 13:14:28  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @16 Owszem w Kaiserze potrafila padac klawiatura ale bez przesady.U mnie do tej pory wszystko jest z nia ok jak i z calym telefonem.Jedynie co to trocha farba na przyciskach zlazla ale bez problemu sluzy mi za telefon zastepczy.Z tymi resetami to niestety byla katorga ale to wina MS co nie zmienia faktu ze na tamte czasy Kaiser to byl przelom na rynku i w dniu premiery to byl praktycznie topowy sprzet.

  • 0

    18. ~wert  2013-06-20 17:42:28  host: nat10.nowanet.pl

    @16 Planet. Mój Kaiser leży i odpoczywa w szufladzie. Bateria jeszcze daje troszkę radę. Klawiatura przy dość sporym użytkowaniu działa nadal bez zarzutu. Tak, jak napisał @7 Jacek - telefon był przełomowy. Teraz od prawie 3 lat posługuję się jego następcą - Desire Z i tak samo wszystko jest ok, bez najmniejszych zastrzeżeń (w porównaniu z nowiutkim Desire Z). O HTC mam bardzo dobre zdanie i mam nadzieję, że doczekam się następcy z pełną klawiaturą.

  • 0

    19. ~Tomi  2013-06-20 22:56:31  host: host-37-190-210-76.dynamic.mm.pl

    @16 Planet. Ja nadal używam Kaisera, pomimo że korzystałem przez jakiś czas z nowszych wynalazków z różnymi multimedialnymi wodotryskami. W pewnym momencie uświadomiłem sobie jak takie zabawki pochłaniają czas. Natomiast Kaiser jest optymalnym połaczeniem telefonu, urządzenia do zarządzania danymi (Personal Information Management) i sprawnego urządznia do sprządzania notatek (fizyczna klawiatura a nie klepanie palcami po szkle). Trwałośc tego sprzętu była i nadal jest pozytywnie komentowana. Z części awaryjnych wskazałbym na taśmę łaczącą ruchome części telefonu, ale wszystkie taśmy tak mają, że pewnego dnia przy zamykaniu lub otwieraniu telefonu zaczynają się łamać - i to jest cecha która skazuje ten telefon. Chcesz korzystać z wygodnej klawiatury - otwierasz i zamykasz telefon, taśma pracuje i pewnego dnia ekran zaczyna wariować... Niemniej z punktu widzenia użyteczności i wygody - nie miałem lepszego sprzętu.

Dodaj swoją opinię