Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC Bolt nie poprawi kondycji HTC

HTC Bolt nie poprawi kondycji HTC

orson_dzi 30 Listopada 2016 08:57

3 6

Nowy HTC Bolt trafił już do pierwszych odbiorców. Analitycy są jednak zgodni - pomimo zalet, smartfon nie poprawi obecnej sytuacji firmy.



htc 10 evo htc 10 evo htc 10 evo

Nazwa Bolt zobowiązuje i smartfon jest rzeczywiście bardzo szybki. W amerykańskiej sieci Sprint osiągnął prędkość pobierania danych na poziomie 450 Mb/s. To właśnie szybkość działania Internetu jest najmocniej promowaną cechą urządzenia. Reszta specyfikacji, to prawie najwyższa półka. Prawie, bo obok ekranu o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, wodoszczelnej obudowie, aparatu o rozdzielczości 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i Androida 7.0 mamy nie najnowszy już procesor Qualcomm Snapdragon 810. Na rynku obecnie dzieli i rządzi Snapdragon 820, a na horyzoncie już są modele z jego następcą.




htc 10 evo htc 10 evo

Analitycy są zgodni, że starszy procesor w połączeniu z wysoką ceną nie zrobią z Bolta dobrze sprzedającego się smartfonu. W Stanach Zjednoczonych smartfon kosztuje 599 dolarów, a jego europejska - HTC Evo 10 wersja 564 dolary za wersję 32 GB i 626 dolarów za wersję 64 GB.

Zobacz: HTC 10 Evo oficjalnie zaprezentowany

Źródło tekstu: Forbes; wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | htc bolt

w sumie: 14
  • 0

    1. ~me  2016-11-30 09:01:47  host: 194.114.62.126

    Pewnie, że nie poprawi. Kolejny ponad 5-calowy model spośród tysiąca innych. Czy nikt nie widzi potrzeby zrobienia czegoś bardziej poręcznego poniżej 5 cali z hardwarem na wysokim poziomie? Nic dziwnego, że iPhone nie ma konkurencji.

  • 3

    2.  2016-11-30 09:17:35

    Podstawowy błąd HTC, oni ciągle uznają siebie za czołowego producenta smartfonów i każą sobie za to słono płacić, a obecnie są zupełnie nieliczącym się.

  • 0

    3.  2016-11-30 10:12:30

    @1 Dokładnie mam takie samo podejście. Chciałbym urządzenie o flagowej albo blisko flagowej specyfikacji w rozmiarze mojego starego HTC ONE M7. iPhone uważam za dobry sprzęt ale nie dam za telefon ponad 3k PLN.

  • 0

    4.  2016-11-30 10:15:07

    Jadą na tym samym wózku co kiedyś Nokia jeszcze to żenujące wciskanie starych procesorów czy wciskanie na wolnym rynku HTC 10 w wersji lifestyle, która jest wykastrowana z dobrych podzespołów.

  • 0

    5.  2016-11-30 11:08:43

    Nie rozumiem tej firmy. $600 to ponad 2400zł, pewnie u nas plus podatki. Za Samsunga S7 Edge zapłaciłem stówę więcej miesiąc temu. Dlaczego wg HTC miałbym wydać te pieniądze na Bolta? A za pół roku będą się zastanawiać co poszło nie tak przy zwijaniu biznesu...

  • 0

    6. ~Nick  2016-11-30 12:22:19  host: n23-04-02.opera-mini.net

    Na pewno dolary w Europie ? Ten telefon powinien kosztować 399, 449€. Można kupić LG G5, dwie Lumie 950(dlatego, że system jest martwy), Samsunga 7, HTC 10.
    HTC nie walczy nawet o poszczególne sektory, nisze, np. HTC 10 mini ale w tylko rozmiarze. Wielkość Sony Compact, iPhona - nawet jest okazja bo nowy Compact ma przeciętne podzespoły, nie ma wszystkich starych zalet jak IP68, coś około iPhone 7. Dać podzespoły HTC 10 zamknięte w 130mm, dodać IP68, dobrą dostępność, cenę...

  • 0

    7. ~suaweq  2016-11-30 13:56:06  host: oqv114.internetdsl.tpnet.pl

    Wystarczy żeby HTC opuścił ceny i sukces murowany. Mała marża to jest odpowiedź na ich problem.

  • 0

    8.  2016-11-30 14:28:47

    HTC powinno zbić ceny - to po pierwsze. Dopiero jak klient zacznie was traktować jako super producenta telefonów, będą mogli zacząć myslec o windowaniu cen. na razie tylko HTC wierzy w to że HTC jest najlepsze

  • 0

    9. ~Paweł  2016-11-30 15:29:24  host: aeos85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poprawi jak obniży apetyt cenowy do poziomów różnych Xiaomi czy innych Meizu. Bo z obecnymi cenami to mnie mogą cmoknąć w pompeczkę...

  • 0

    10.  2016-11-30 17:08:32

    Myślę że jakby wrócili z kształtem z M7/M8/M9, nie wystającym aparatem z tyłu, powrócili do głośników stereo, umieścili czytnik linii papilarnych z boku tak jak sony, bateria z 3200mah, a do tego zrobili drugi telefon z tak samo dobrym wyglądem i podzespołami tylko z wielkością ekranu 4,6, a jest z kim walczyć ( bo compact sony się "psuje"), to efekt by był lepszy, nawet z cena 2600zł

  • 0

    11. ~fajny  2016-11-30 22:10:44  host: 86-63-84-55.sta.asta-net.com.pl

    podoba mi sie to urzadzenie... poczekam az sie troche zestarzeje i kupie sobie

  • 0

    12. ~kłopotek  2016-12-01 00:13:39  host: 193.59.74.40

    HTC BOLT jest obecnie najlepszym telefonem, z jakim miałem okazję się zmierzyć. Wszystko w nim chodzi bez szwanku. Mamy prawdziwą wersję desktopowej i7 na pokładzie telefonu. Polecam bez wahania. Jak tylko wejdzie do PL będzie mój.

  • 0

    13.  2016-12-01 01:19:47

    HTC 10 Mini to był żart na prima aprilis, jak ktoś nie pamięta. HTC powtarza swoje błędy, trudno, będzie z nimi tylko gorzej.

    Prawda jest taka... pozazdrościli Samsungowi "gorącego" tematu i próbowali skopiować wkładając nieudanego, przegrzewającego się (i poprzez to mającego throttling) Snap 810. No cóż.. nie wyszło. Parafrazując pewnego 'trenera', jeb*ni idioci: )

    @12: tak, tylko nie zapomnij fapnąć przed snem do plakatu HTC ; )
    Co ty bredzisz albo trollujesz... opamiętaj się : )

  • 0

    14. ~Fokus  2016-12-01 07:20:41  host: n23-03-08.opera-mini.net

    Prędkość pobierania danych na poziomie 450 Mb/s jest najmocniej promowaną cechą urządzeni ??! To jakiś żart?!
    To jest tak bezsensowne i wręcz głupie jak promowanie spalania na poziomie 3,5 litra/100 km (w idealnych warunkach laboratoryjnych) jakiegoś modelu segmentu B, podczas gdy w praktyce ten samochód będzie w 90% poruszał się po mieście, gdzie jego spalanie wynosić będzie 8 l /100 km.

Dodaj swoją opinię