Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC 8. października zaprezentuje kamerę sportową

HTC 8. października zaprezentuje kamerę sportową

LuiN 25 Września 2014 09:43

0 2

8. października zobaczymy nowości od tajwańskiego HTC. Obok smartfonu umożliwiającego proste wykonywanie autoportretów, zobaczymy wodoszczelną kamerę sportową.

O obu urządzeniach póki co mamy szczątkowe informacje. Nowy smartfon wykonywać ma wysokiej jakości zdjęcia typu "selfie" i oferować "podwójną ekspozycję", co może oznaczać autoportrety w trybie HDR (podwyższonej dynamiki - brak przepaleń i doświetlone cienie).

Natomiast kamerka sportowa HTC ("RE Camera") będzie miała kształt walca, zaoferuje łączność Bluetooth i Wi-Fi, możliwość sterowania nią za pomocą urządzeń z Androidem i iOS oraz matrycę 16 Mpix.
HTC właśnie udostępnił film promocyjny, zapowiadający nową kamerę - tą właśnie kamerą nagrany. Nie zabrakło w nim ujęć podwodnych, timelapse'ów czy nagrań w zwolnionym tempie. Niestety udostępniony przez HTC materiał ma rozdzielczość tylko HD, trudno więc w tym momencie mówić o maksymalnej jakości nagrań. To, co natomiast widać już teraz, to stosunkowo niewielkie zniekształcenia geometryczne obrazu jak na obiektyw o kącie widzenia rzędu 110-120 stopni.

Czyżby więc Sony i GoPro mieli mieć wreszcie godnego konkurenta? Oceńcie sami:

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: recamera, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | re camera

w sumie: 3
 • -2

  1. ~Lol  2014-09-25 11:10:08  host: user-94-254-209-17.play-internet.pl

  Zawsze tylko tekst "za pomoca urządzeń z Androidem i iOS". Absurd. A gdzie WP i BB??? Przecież to są urządzenia poważne do pracy, szczególnie ten drugi. Apple sie kończy a Ci dalej w pierwszej kolejności aplikacje tworzą na to gnące sie badziewie.

 • 1

  2.  2014-09-25 11:17:50

  1, Lol - tego typu kamerki są raczej do rozrywki, niż do pracy, więc nie ma czemu się dziwić;-). A tak bardziej serio - to chyba logiczne, że najpierw robi się oprogramowanie, które dotrze do możliwie jak największej liczby klientów? WP ma też tę wadę, że o ile konwersja aplikacji iOS-Android jest prosta i przez lata doskonale rozwinięta u deweloperów, o tyle już Microsoft narzuca szereg standardów, wymuszanych m.in interfjesem, przez co z przerobieniem aplikacji jest trochę więcej pracy.

 • 0

  3.  2014-09-25 11:58:28

  a czy ktoś używa WP czy BB, to tylko pojedyńcze procenty

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze