Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC 8. października zaprezentuje kamerę sportową

HTC 8. października zaprezentuje kamerę sportową

LuiN 25 Września 2014 09:43

0 2

8. października zobaczymy nowości od tajwańskiego HTC. Obok smartfonu umożliwiającego proste wykonywanie autoportretów, zobaczymy wodoszczelną kamerę sportową.O obu urządzeniach póki co mamy szczątkowe informacje. Nowy smartfon wykonywać ma wysokiej jakości zdjęcia typu "selfie" i oferować "podwójną ekspozycję", co może oznaczać autoportrety w trybie HDR (podwyższonej dynamiki - brak przepaleń i doświetlone cienie).

Natomiast kamerka sportowa HTC ("RE Camera") będzie miała kształt walca, zaoferuje łączność Bluetooth i Wi-Fi, możliwość sterowania nią za pomocą urządzeń z Androidem i iOS oraz matrycę 16 Mpix.
HTC właśnie udostępnił film promocyjny, zapowiadający nową kamerę - tą właśnie kamerą nagrany. Nie zabrakło w nim ujęć podwodnych, timelapse'ów czy nagrań w zwolnionym tempie. Niestety udostępniony przez HTC materiał ma rozdzielczość tylko HD, trudno więc w tym momencie mówić o maksymalnej jakości nagrań. To, co natomiast widać już teraz, to stosunkowo niewielkie zniekształcenia geometryczne obrazu jak na obiektyw o kącie widzenia rzędu 110-120 stopni.

Czyżby więc Sony i GoPro mieli mieć wreszcie godnego konkurenta? Oceńcie sami:

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: recamera, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | re camera

w sumie: 3
 • -2

  1. ~Lol  2014-09-25 11:10:08  host: user-94-254-209-17.play-internet.pl

  Zawsze tylko tekst "za pomoca urządzeń z Androidem i iOS". Absurd. A gdzie WP i BB??? Przecież to są urządzenia poważne do pracy, szczególnie ten drugi. Apple sie kończy a Ci dalej w pierwszej kolejności aplikacje tworzą na to gnące sie badziewie.

 • 1

  2.  2014-09-25 11:17:50

  1, Lol - tego typu kamerki są raczej do rozrywki, niż do pracy, więc nie ma czemu się dziwić;-). A tak bardziej serio - to chyba logiczne, że najpierw robi się oprogramowanie, które dotrze do możliwie jak największej liczby klientów? WP ma też tę wadę, że o ile konwersja aplikacji iOS-Android jest prosta i przez lata doskonale rozwinięta u deweloperów, o tyle już Microsoft narzuca szereg standardów, wymuszanych m.in interfjesem, przez co z przerobieniem aplikacji jest trochę więcej pracy.

 • 0

  3.  2014-09-25 11:58:28

  a czy ktoś używa WP czy BB, to tylko pojedyńcze procenty

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-249-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.