Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC 7 Surround to Nexus One w przebraniu

HTC 7 Surround to Nexus One w przebraniu

Ringu 11 Stycznia 2011 23:02

0 0

surround nexus Ekipa z serwisu iFixIt rozkręciła smartfon HTC 7 Surround. Po zajrzeniu do środka, okazało się, że główne układy elektroniczne są takie same jak w rok starszym modelu Google Nexus One.

5 najważniejsszych chipów na płycie głównej jest identycznych: Procesor Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz, transceiver UMTS/EGPRS zintegrowany z modułem GPS, kość 5MB pamięci NAND Flash i 512 MB SDRAM od Samsunga, wzmacniacz Skyworks oraz układ zarządzania zasilaniem od Qualcomma.

Jako ciekawostkę można dodać, że pamięć wewnętrzną HTC Surround stanowi karta microSD, której gniazdo jest sprytnie zaklejone taśmą. Chętni mogą wymienić kartę na pojemniejszą, aczkolwiek spowoduje to utratę gwarancji.




Nexus One został stworzony przez HTC na zlecenie Google i pojawił się na rynku w styczniu 2010 roku, natomiast HTC Surround ponad 10 miesięcy później.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia HTC 7 Surround w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Google Nexus One w katalogu.

Źródło tekstu: ifixit.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -3

    1. ~karol  2011-01-11 22:56:47  host: ip-77.222.246.207.spray.net.pl

    I dobrze. Przynajmniej w Surround system jest generację nowocześniejszy. Widać, że jak OS dobry, to i na starszym sprzęcie śmiga.

  • -2

    3. ~karol  2011-01-11 23:10:48  host: ip-77.222.246.207.spray.net.pl

    Ano wciska. Między innymi dlatego HTC jest na mojej prywatnej czarnej liście... ;)

  • 0

    5.  2011-01-11 23:16:11

    to tylko dlatego żeby andek lepiej działał :) hahaha

  • 0

    6. ~jfo  2011-01-12 07:28:27  host: 178.56.62.196

    Nauczyli sie od Nokii. Tam to zmienia sie tylkoobudowa przez cala generacje.

  • 2

    7. ~  2011-01-12 07:32:03  host: 46.134.80.188

    A wyswietlacz tez ten sam?

  • 1

    8. ~wilk100  2011-01-12 07:42:04  host: 81.168.254.12

    No ale to dobra wiadomosc dla xda , moga przynajmniej sprobowac portu wp7 dla nexusa.

  • 3

    9. ~rain86  2011-01-12 07:42:08  host: 213.155.179.66

    @6 ewentualnie obudowa zostaje a grzebie się w bebechach - patrz nokia 5800 i jej cała gama odmian:)...HTC musi się przecież w jakiś sposób pozbyć stanów magazynowych:)

  • 3

    10.  2011-01-12 09:21:48

    Płyta drukowana jednak wygląda inaczej, poza tym moim zdaniem ameryki oni nie odkryli... nawet znacznie droższy HTC HD7 ma te same bebechy co HTC HD2, zresztą jak większość telefonów z WP7... nawet Samsung. Może to wymóg Microsoftu, ale mogli celować już w nowe Qualcommy... jakie są w Desire HD

  • 3

    11. ~ABP  2011-01-12 10:14:39  host: 77-253-69-1.adsl.inetia.pl

    Czepianie się na siłę, żeby znaleźć sensację. Na pierwszy rzut oka widać, że nie są to te same płyty. I nie chodzi przy tym o ich kolor. Co z tego, że największe podzespoły są na te same? Różnić się mogą innymi układami nie uwzględnionymi w tym porównaniu, połączeniami pomiędzy nimi i ich oprogramowaniem. A że podstawowe układy sprawdziły się w poprzednich urządzeniach i miały wszystko co było wymagane w nowym, to użyto tych samych. Tak się robi we wszystkich dziedzinach techniki.

  • -2

    12. ~  2011-01-12 10:39:44  host: z21-09.opera-mini.net

    Tak się robi tylko wciskać tą starą technologię za znacznie wyższą cenę nie jest miłe jak już się ktoś o tym dowie. Dla mnie htc ma już minus, chciałem coś kupic z htc ale teraz muszę być bardziej na bierząco z informacjami o ich produktach żeby uniknąć rozczarowań.

  • 3

    13.  2011-01-12 10:45:10

    #12 ale o czym ty w ogole mowisz, te same Snapdragony są w każdym telefonie z WP7... chcesz nowe technologie kup Desire HD. Poza tym 1 telefon z Snapdragonem 1Ghz miał premierę lekko ponad rok temu, a mianowicie HTC HD2 i ty mi mowisz, że to już stara technologia, jakby wepchali tam coś sprzed 10 lat... ; d

  • 0

    14. ~Elektron  2011-01-12 11:19:25  host: 77-255-110-255.adsl.inetia.pl

    Co niektóre z tu komentujących (np. nr 6 i 9) sprawiają wrażenie jakby obudzili się z ręką w nocniku ;-) I do tego owieczki te zgrywają tu wielkich koneserów telefonicznych, o niezwykle wysmakowanych gustach i zindywidualizowanych wymaganiach buuuhahaha A później idą do sklepu ze swoją świnką skarbonka i chcą za swoje "grosze" kupić najnowszy cud techniki - ręcznie wykonany i na najnowszych podzespołach - normalnie śmiech na sali! Dzieciaki! Po to żeby było was stać na dany telefon to w życiu (praktyce biznesowej) już tak jest, że firmy aby obniżyć koszty korzystają ze sprawdzonych rozwiązań, tworzą produkty w oparciu o te same technologie, a nawet na tych samych podzespołach - i nie dotyczy to tylko Nokii, więc darujcie sobie tą marną propagandę! Bo np. taki Samsung ze swoją linią Corby "kseruje" tworząc niby nowe modele i to na większą skale niż Nokia!

  • -1

    15. ~  2011-01-12 12:26:23  host: z21-10.opera-mini.net

    Do 13 już jest 1ghz samsunga, wchodzą 1.2ghz procesory, 2 rdzenie już będą zaraz w telefonach, nowe gpu wchodzą. Więc mierz siły na zamiary i miej konkretne argumenty bo przy to jest nowa technologia a te snapdragony w wp7 już jest stara przy tej. No ale desire hd chyba narazie na czele nejlepszych telefonów jest i jednak qięcej wart jak te z wp7.

  • 1

    16.  2011-01-12 12:32:03

    #15 No tak, ale nie jest to najświeższa, ale wystarczająca zupełnie. Poza tym to nie wina HTC, tylko chyba specyfika WP7, bo inni producenci stosują to samo, nawet Samsung, który nigdy wcześniej (o ile się nie myle) nie wypuścił telefonu ze Snapdragonem teraz to uczynił z WP7, a czemu nie Hummingbird z Galaxy S? Ich własne dziecko? Poza tym zauważ, że ty mówisz o telefonach na 2011 rok, kiedy ten Surround bądź co bądź miał premiere już jakiś czas temu, może z 8 miesięcy po Nexus One, więc tragedii nie ma, myślę, że nowych specyfikacji telefonów i nowych telefonów z WP7 możemy się spodziewać najwcześniej w Barcelonie, albo dopiero po wypuszczeniu 1 serwis packa do WP7.

  • 0

    17. ~  2011-01-12 13:14:21  host: z14-03.opera-mini.net

    No i tu mnie dobrze uzupełniłeś, ja teraz będe czekał na jakiś mniejszy lub większy przełom jeśli chodzi o software i hardware (2 rdzenie, spb shell 5 itp) bo narazie mam dość leciwą omnie 2 i jeszcze mały potenciał a i nie opłaca mi się kupować nowego telefonu dla kilku mhz więcej i kulku małych bajerów. Mam nadzieje że to długo nie potrwa.

  • 0

    18. ~  2011-01-13 12:51:21  host: z13-01.opera-mini.net

    W razie awarii pewnie i tak zawartosc karty jest tak zapisana ze nie bedzie mozliwosci odzysku.

Dodaj swoją opinię