Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC 10 na kolejnych zdjęciach

HTC 10 na kolejnych zdjęciach

LuiN 11 Kwietnia 2016 11:10

2 0

Już jutro zaprezentowany zostanie oficjalnie HTC 10, najnowszy flagowiec tajwańskiego producenta. Czego możemy się spodziewać?

htc 10 leaks htc 10 leaks

Według dotychczas zebranych informacji, HTC 10 będzie miał 5,2-calowy ekran QHD, Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM i do wyboru 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 3000 mAh, który naładujemy korzystając ze złącza USB-C.




Z przedniego panelu znikły głośniki stereo, mimo wszystko jednak możliwości dźwiękowe wychwalane są przez producenta w materiałach prasowych poprzedzających konferencję. Czujni obserwatorzy zauważyli tez zapewne powrót przycisków podekranowych, ze środkowym Home uzbrojonym w czytnik linii papilarnych. Najwięcej zmienia się jednak w temacie aparatu fotograficznego.

Główny aparat telefonu zaoferuje matrycę 12 Mpix, optyczną stabilizację obrazu, dwukolorową lampę błyskową i laserowy autofocus. Mają być to UltraPixele i jeśli firma nie odejście od wielkości pikseli rzędu 2 mikrometrów, to szykuje się nam duża jak na telefoniczne standardy matryca. Bardziej jednak prawdopodobnym ze scenariuszy są piksele o boku 1,55 mikrometra (sensor 12,35 Mpix; Sony IMX377), znane z Nexusów 5X i 6P. Możliwości fotograficzne uzupełnić ma przedni aparat 5 Mpix (podobno pierwszy na świecie z optyczną stabilizacją obrazu).

Źródło tekstu: GSM Helpdesk, GSMArena, wł     
Źródło zdjęć: GSM Helpdesk

Dodaj do:

Tagi: htc 10 | htc

w sumie: 9
  • 0

    1.  2016-04-11 11:57:15

    Niektóre flagowce 2016 już z 2 obiektywami, a HTC jak zwykle z tyłu. No bo co jeszcze (nie licząc tydzień działającej baterii podczas grania w gry) można pokazać w prostokącie z ekranem jak nie optyczne zmiany powiększenia.

  • 0

    2.  2016-04-11 12:16:58

    @1, Pragmatyk - ja tam wolę większe piksele. Telefon będzie mógł robić dobre zdjęcia w warunkach oświetleniowych, w których inne urządzenia odmówią posłuszeństwa.

  • 0

    3. ~  2016-04-11 12:23:56  host: 165.225.72.114

    @1, HTC dwa lata temu miało flagowca z dwoma aparatami z tyłu - One M8. Pomijam wcześniejszy model Evo 3D.

  • 0

    4. ~3er  2016-04-11 12:56:14  host: public-gprs357563.centertel.pl

    @1 wcale 2 obiektywy nie muszą oznaczać postępu. Być może to będzie jak 5 kolo u wozu.
    Mi się podoba jako alternatywa do S7.

  • 0

    5.  2016-04-11 13:10:19

    Jak dla mnie to telefon ma 2 rzeczy które dla mnie są nie do przyjęcia. 1) Brak głośników nad i pod wyświetlaczem 2) Przyciski pod ekranem (jestem zwolennikiem przycisków wyświetlanych na wyświetlaczu)

  • 0

    6.  2016-04-11 14:02:23

    @2 Jedno nie przeczy drugiemu.

    Dwa obiektywy, po to aby mieć przybliżenie (nie oddalenie jak zrobiło LG).
    Dziś to powoduje, że smartphone-em można robić zdjęcia/krecić filmy tylko z kilku metrów. Bo z kilkunastu, to chyba tylko demonstracje w celu okazania jej rozmiarów.
    A ja bym chciał wyjąć telefon i zrobić film o kłótni sikorek z 20m. Czy zrobić zdjęcie plakatu (w celach informacyjnych) po drugiej stronie ulicy.

  • 0

    7.  2016-04-11 15:52:48

    Oglądając zdjęcia dochodzę do wniosku że szału nie ma, ten smartfon nie powala wyglądem, z żadnej strony nie wygląda na flagowca, raczej na telefon z niskiej lub najwyżej ze średniej półki.

  • 0

    8.  2016-04-11 16:22:30

    Hmm... pod kątem patrzenia na flagowca można mieć mieszane uczucia, ale jeśli patrzymy pod kątem zapowiedzianego HTC 10 Mini, to już jest ciekawiej ; ) Myślę, że to nie ostateczna wersja, obaczym co się z tego wykluje.

    BTW LuiN, "zniknęły" : P

  • 0

    9. ~O taka opinia  2016-04-15 17:18:15  host: 185.17.160.123

    Oczywiście każdy twierdzi że HTC jest zue!! Pewnie, można kupić soniaka lub szajsunga za trochę więcej bo te firmy są modne. I nie chodzi mi teraz o porównywanie tylko o to że każdy co ma xperie czy galaxy chwali się że wydał 3500zl w media expert. I za co? Bo zdaje mi się że HTC im nie odbiega a wręcz odwrotnie (choćby 2x aparat) 2 głośniki stereo i inne. Tyle. Pozdro dla hejterow mojego posta

Dodaj swoją opinię