Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HTC 10 Mini bez kompleksów

HTC 10 Mini bez kompleksów

LuiN 1 Kwietnia 2016 18:53

4 1

Wygląda na to, że na wzór firmy Sony, HTC postanowił w tym roku przyłożyć się do kompaktowej wersji swojego flagowca. HTC 10 Mini dostanie Snapdragona 823.



12 kwietnia HTC zaprezentuje smartfon HTC 10. Z ostatnich przecieków wynika, że dołączy do niego za jakiś czas mniejszy brat - HTC 10 Mini. Urządzenie otrzymać ma 4,7-calowy ekran, prawdopodobnie o rozdzielczości FullHD, aż 4 GB pamięci RAM i Snapdragona 823.




Qualcomm Snapdragon 823 bazuje na Snapdragonie 820 i różni się od niego jedynie wyżej taktowanymi rdzeniami Kryo (2,8 GHz). O chipsecie słyszeliśmy już dwa dni temu, przy przeciekach na temat Xiaomi Mi Note 2. Być może to również on sprawił, że w pierwszych benchmarkach aż tak dobrze wypadł nadchodzący "duży" HTC 10.

Zobacz: HTC 10 liderem benchmarków

Na koniec zła wiadomość. Na maleństwo od HTC poczekać mamy podobno aż do września. Zamiast więc atakować rynek już teraz, Tajwańczykom przyjdzie zmierzyć się zarówno z iPhone'em 7, jak i być może z kolejnym "Compactem" firmy Sony.

Źródło tekstu: Android-News, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc 10 mini | htc 10

w sumie: 15
  • 0

    1.  2016-04-01 20:56:24

    Ekran ok, ale ogólne wymiary ? Waga jest mało ważna, ale np. slot na kartę, jakość aparatu, wymienna bateria ? Przydałby się konkurent dla linii Compact od Sony.

  • 0

    2. ~Outlander  2016-04-01 21:19:29  host: 088156226134.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    @1 Jest kilka Chińczyków godnych uwagi, ale rzeczywiście przydałaby się jakaś konkurencja dla serii Compact wśród znanych marek.

  • 0

    3.  2016-04-01 21:27:02

    I cena 2800...

  • 0

    4.  2016-04-01 21:30:31

    Fajnie się zapowiada.

  • 0

    5.  2016-04-01 21:31:56

    @3, SACZI - z obecnym kursem dolara to wiele nie nakombinujesz, ale... Apple wyznaczył poprzeczkę iPhone'em SE. Owszem, nie jest to 4,7-calowiec, jednak podejrzewam, że większość osób mając zapłacić za telefon z Androidem tyle samo lub więcej niż za iPhone'a, wybrałoby produkt Apple'a.

  • 0

    6.  2016-04-01 21:54:16

    LuiN, od jakichś 2-3 lat widać tendencje do windowania cen flagowców.
    Przykład - Xperie Compact.
    Podejrzewam, że nie o zyski z flagowców biją sie producenci, a o podniesienie średniej ceny za telefon (masse macht kasse).
    Jeżeli chodzi o cenę iP vs android, to ja zrobiłbym tak, jak napisałeś.

  • -1

    7. ~svr  2016-04-01 22:43:18  host: 70.hosts212.ostrowski.pl

    Nie zrezygnują z logo HTC i w sumie będzie miał gabaryty jak inne telefony 5.2" jak to było poprzednio. Po co komu 4gb ram w wersji mini i podwyższone taktowanie? Chyba wybiore a5 2016 z względu na potencjalna różnice 1000zl w cenie

  • 0

    8.  2016-04-02 12:33:28

    Czy ktoś (choćby @Outlander) jest w stanie dać info odnośnie tych małych Chińczyków? Nie ukrywam, że słyszałem o tylko jednym modelu (i chwilowo wyleciała mi nazwa z pamięci)..

  • 1

    9.  2016-04-02 12:50:53

    Jeśli miałby wymiary Z3/5 Compact to byłoby dobrze. Waga mnie nie interesuje bo różnice są minimalne i tego nie odczuwa się w ogóle.
    @6 - A5 ? Sorry, ale to potwór! Sony Compact to 127 x 65 x 8.9 mm, a A5 to aż 144.8 x 71 x 7.3 mm.
    Waga i grubość nie grają większej roli, nie widzę sensu odchudzania telefonu z 10 czy 9 mm do 7 bo to praktycznie nie wpływa na przyjemność korzystania. Czasami wręcz przeciwnie go ogranicza projektantów, inżynierów.
    127 vs 144 to jednak trochę za dużo żeby uznać, że A5 to typowy rywal Compact, na pewno nie jest to coś z mocnej serii "mini".

    @Saczi masz niestety rację, patrząc na Sony Zetka 1 C to 1800zł, Trójka 2299zł, a Sony Xperia Z5 Compact chore 2599zł, a bebechy nie są takie same jak w dużej Z5.

    http://tlp.is/3u1

    Za nowość się płaci, ale od Z1C do Z5C 800zł ?! Przecież 2600zł to cena dużych flagowych po krótkim czasie od premiery. A one mają jednak przeważnie większe i lepsze ekrany, lepsze aparaty (Compact ma dobre, ale jednak nie jak LG G4, Samsungi S6, S7,Note) itd. Więc niestety, ale...też o tym pisaliście Sony postanowiło chyba w zeszłym roku podnieść ceny telefonów. Tylko czy faktycznie mają podstawy ? W przypadku Z5C mam wątpliwości.
    Dlatego z chęcią zobaczyłbym godnego rywala. Czyli do max 130, 65 i nawet 10mm. Bebechy mocne, dobry dźwięk, wsparcie nie krótsze niż dla Compact, możliwość łatwego odblokowania bez utraty jakości zdjęć (kiedy bootloader jest odblokowany, urządzenie traci pewne klucze zabezpieczeń DRM - Sony). Po prostu oczekiwałbym identycznej wersji telefonu np. 4,7 i wymiarach adekwatnych do wymiarów mini, a nie tylko z nazwy. A5 ? Sorry, ale telefonów 5 i więcej np. 5.2 mamy naprawdę setki, tak samo jak ktoś wspomniał o chińczykach- które jest dostępny w Europie oficjalnie i jest rywalem ? Albo przynajmniej je

  • 0

    10.  2016-04-02 20:32:45

    @pacman: będzie decydowała szerokość, tyle w temacie :) Gdyby iOS nie miałby tak beznadziejnych ograniczeń, wziąłbym iP5SE, a tak poczekam. A5 w ogóle pominę.

    Co do tych cen... nie wiem czemu wziąłeś wyjściowe.
    Z1 Compact kosztuje max 1000 zł z hakiem, realnie nawet mniej (AlleDrogo), Z3C kosztuje około 1400 ale już w sklepie netowym (a więc realnie mniej! - znowu źródło j/w), Z5C (podobnie sklep netowy) - 1800.
    Widać jaka zaszła redukcja cenowa ; ), choć oczywiście spadki cen wyhamowują z czasem i nie są już tak gwałtowne.

    Z5C nie jest przekonujący. Czekałem na Z '7' C, natomiast teraz może będzie to 'X' 'cyferka' C : P

    Odblokowanie bootloadera (także z wersji Orange) jest do obejścia bez utraty jakości zdjęć, standardowo polecam XDA: )

    Co do Chińczyków, LuiN pisał o jednym... zaraz wyszperam.

  • 0

    11.  2016-04-02 20:34:39

    OK, mam: http://tlp.is/83e

    Fakt faktem, nie słyszałem (bo i nie sprawdzam tematu) o innych.

    Ktoś pomoże?

  • 0

    12.  2016-04-02 20:35:57

    Doczytałem się, że model został anulowany. Grejt :P

  • 0

    13.  2016-04-03 19:17:12

    A teraz spójrzcie na datę. Ona mówi wszystko. HTC 10 mini to niestety tylko primaaprilisowy żart.

  • 0

    14.  2016-04-03 20:10:41

    I tak i nie...bo przecież mogą nad takim modelem pracować. Tylko, że do tej pory większość mini od LG, HTC i Samsunga to również mini pod obudową. Co ciekawe poprzednie HTC mini są często większe od serii Compact, bebechy mają słabe/przeciętne, a cena średnio atrakcyjna.

    @ Planet - wziąłem taką bo pamiętam newsa z telepolis o tym, że Sony chce sprzedawać telefony po wyższych cenach. I nie da się zaprzeczyć, że od Z1c przez Z3c po Z5c cena nowego modelu Compact skoczyła bardzo wysoko, moim zdaniem trochę nieadekwatnie. Bo premierowa cena Z5c to cena prawie nowości pełnowymiarowej od innych. Przecież taki 2-6 miesięczny flagowiec to cały czas nowość i jeden z najlepszych telefonów. A Sony na starcie pokazuje, że ma gdzieś potencjalnych klientów. Bo jak ktoś akurat kupuje telefon i zobaczy Z5c za 2600zł i z 2GB ramu to tylko się uśmiechnie.
    Ja byłbym potencjalnie zainteresowany HTC 10 mini gdyby był to telefon z porządnymi podzespołami, dobrym aparatem, wykonaniem, dźwiękiem ale tylko w prawdziwej wersji mini bo telefonów np. 5 czy 5,2 i większych mamy setki jak nie tysiące.
    Co można poprawić w stosunku do Z5c ? Metalowa obudowa, a przynajmniej nie szkło łapiące odciski i bardziej podatne na uderzenia, równie dobra, ale wymienna bateria, trochę lepsze boczne przyciski, wbrew pozorom aparat i to na kilku polach jak barwa, ostrość, szybkość działania (niech dadzą 10mm i większą matrycę), trochę lepsze głośniki i dźwięk (to był kiedyś znak rozpoznawczy (HTC).
    Prawda jest taka, że Sony w serii Compact nie ma rywala więc trochę przysypało i dowaliło cenę na start, a większość recenzji ma w minusach coś z rodzaju "performance" xD

  • 0

    15.  2016-04-04 20:21:51

    Generalnie oprócz ceny Z5C dał ciała ze wzgledu na procesor, za mało RAMu, kiepski IMHO design i czytnik linii papilarnych. Można też powiedzieć o ogólnym braku innowacji, z drugiej strony nie ma co psuć udanego.. Z3C zepsuł tylko parę rzeczy w stosunku do Z1C a i to delikatnie (głośność na słuchawkach, jasność diody, parę innych rzeczy), co by nie mówić był lepszym pomysłem na wymianę niż Z5C, którego dalej bym nie wziął. Trzeba poczekać, zobaczymy co HTC zrobi z tym fantem.

Dodaj swoją opinię