Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSPA+ w P4 za unijne pieniądze

HSPA+ w P4 za unijne pieniądze

WitekT 13 Lutego 2010 19:36

0 0

P4 planuje wprowadzić w swojej sieci technologię HSPA+. Zrobi to częściowo za pieniądze unijne, jeżeli projekt telekomu zostanie zatwierdzony - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Jest szansa, że komercyjnie HSPA+ będzie dostępne w naszej sieci jeszcze w tym roku, ale projekt jest jeszcze na tak wstępnym etapie, że ciężko o wiążące deklaracje - mówi TELEPOLIS.PL rzecznik operatora Marcin Gruszka.




P4 stara się o dofinansowanie projektu Opracowanie i wdrożenie rozwiązań dla usług w mobilnej sieci telekomunikacyjnej w ramach programu Innowacyjna gospodarka.

Przypomnijmy, że komercyjnie HSPA+ jako pierwsza uruchomiła PTC we wrześniu zeszłego roku, miesiąc później o budowie sieci w tym standardzie informowało Aero2, a w listopadzie komercyjnie wystartował Polkomtel.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 75
  • 0

    56.  2010-02-14 15:31:01

    @51; ja robiłam testy internetu na karte w Play i,ku mojemu zaskoczeniu, prędkość dochodziła do 3 Mb/s (w Gdańsku, a w Koszalinie, dosłownie przed chwilą, to wynik 1991 kbsek)

  • 0

    57. ~Zielony  2010-02-14 15:38:01  host: dsd41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Technologia HSPA+ to na polski język GSM z EDGE ze zwiększoną pojemnością, tak ?

  • 0

    58.  2010-02-14 15:41:25

    @56 Zrób test na speedtest.net, bo jak nie zobaczę to nie uwierzę.

  • 0

    59.  2010-02-14 15:56:28

    53: widzisz... ja robiłem testy PF z ciekawości i jakież było moje rozczarowanie jak zacząłem używać playa online?? bo na dokładnie tym samym nadajniku nie poszło wyżej jak faktyczne 1 mega MAX!! dochodziło przy pobieraniu (czasem) do 120 kB/s Natomiast chwilowa max prędkość wynosiła około 1400kbps mniej więcej i niezdarzała się często :D

  • 0

    60.  2010-02-14 16:00:43

    Ad 56. Zmierz na: http://www.speedtest.pl/

  • 0

    61.  2010-02-14 17:01:19

    rcicho - ja bym postawił czy innowacyjność w tym przypadku ma miejsce? pogoń za konkurencją, która tę innowacyjność już oferuje wystarczy widać dobrze uzasadnić i też będzie się innowacyjnym ;-)

  • 0

    62. ~KinGKonK  2010-02-14 17:07:22  host: 188.33.120.111

    I bardzo dobrze, tak szczerze to guzik z pętelką mnie to obchodzi za kogo pieniądze będą to budować, i tak zawsze za "nasze" ;) Więc należy się cieszyć że może będziemy mieli tanie HSPA+ a to równa się niskie pingi i możliwość grania w CS-a w każdym zakątku miasta ;)

  • 0

    63. ~  2010-02-14 18:57:48  host: v12-08.opera-mini.net

    54. A od kiedy Play jest polski? Jest zagraniczny, dowiedz się co i jak. Plus w 70% jest polski, reszta to Angielskie. Kapitał z Orange jest wypompowywany do Francji, Era mimo tego że oświadcza że nie daje kasy Niemcom, ale na pewno to robi. Play już został sprzedany z reszta tak jak Orange czy Era teraz kolej na Plusa. Play musi być uprzywilejowany bez tego by sobie nie poradził, to że w3 nie może sobie zarabiać tak jak kiedyś to jest mi obojętne. Danie koncesji 2100 a potem 900 dla Playa miało na celu wprowadzenie prawdziwej konkurencji, a co za tym idzie obniżanie cen. Jak dla mnie konkurencja jest wyrównana, bo w naszym kraju trzeba czasu by firma rozwinęła skrzydła, Play ma coś w3 ma coś. Jeśli ceny będą takie jak są teraz to dla mnie Play może mieć cały czas mtr, lecz za 4 lata się skończy Play będzie mógł konkurować.

  • 0

    64. ~  2010-02-14 19:01:35  host: v12-08.opera-mini.net

    62. Zapomij o niskim pingu nie ma szans, to nie sieć wifi. Coraz więcej telefonów jest z obsługa HSPA+ więc sieć będzie tak samo się zachowywać jak teraz 3G.

  • 0

    65. ~Ki  2010-02-14 19:38:36  host: 188.33.120.111

    @62 Poczytaj o HSPA+ i LTE ;) Co prawda może być tak jak mówisz ale HSPA+ przy poprawnym wykorzystaniu umożliwia uzyskania bardzo niskich pingów. Poczytaj o pierwszych testach CP, ping w okolicach 30-50 po Polsce ;)

  • 0

    66. ~K  2010-02-14 19:40:09  host: 188.33.120.111

    to znaczy nie @62 tylko @64 i nie Ki tylko KinGKonK ;)

  • 0

    67. ~tit  2010-02-14 23:44:01  host: 77-254-221-62.adsl.inetia.pl

    Zauważyłem że jak telefon jest w play wyłączony i ktoś dzwoni do nas to wreszcie dostajemy NORMALNEGO SMSA a nie flashowego i druga rzecz po włączeniu połączenia oczekującego podczas rozmowy trzecia osoba która do nas dzwoni słyszy wreszcie komunikat że rozmawiamy z inną osobą a nie jak było dotychczas normalny sygnał dzwonienia.WRESZCIE!!!. Wczoraj wracałem ze Zgorzelca do Wadowic i na całej trasie jest zasięg Playa a zasięg 3G HSDPA na połowie drogi.Oby tak dalej, A teraz łyżka dziegciu: po uruchomieniu strefy taniego internetu play niestety również mamy blokadę na internet w roamingu. jedyne rozwiązanie to wyłączenie blokady poprzez kod *111*51*2#. wyłączenie blokady pomimo komunikatu że będzie trwało do 24godzin zostało uruchomione po około 30minut. po powrocie do kraju należy pamiętać o włączeniu strefy taniego internetu.jest to dość uciążliwe. może zrobią ulepszenie tego systemu tak aby w roamingu blokada automatycznie wyłączana.

  • 0

    68. ~tit  2010-02-14 23:45:04  host: 77-254-221-62.adsl.inetia.pl

    oczywiście po włączeniu

  • 0

    69.  2010-02-15 02:01:34

    @ Pijo i rcicho; przykro mi, ale nie mogę zrobić testu na speedtest.net. Mam hp iPAQ`a 614c i problem na nim z flash`em.Od godziny bawię się też z udostępnieniem przez niego netu na laptopa i też-kicha.Nie musicie mi wierzyć, testy robię na www.continuum.com.plspeedtest.html, bo tylko ta strona mi się w hp dobrze otwiera i podaje wyniki testów. Pozdrawiam.

  • 0

    70.  2010-02-15 02:19:19

    oczywiście podałam adres z błędem; winno być http://www.continuum.com.pl/speedtest.html. Nie widzę też powodu, byście nie dawali wiary @Lee z postu 51.

  • 0

    71. ~a  2010-02-15 02:24:02  host: chello089079123222.chello.pl

    aakk: zrob test na stronie ftp.atman.pl to wyjda ci wiarygodne wyniki. Jak ja testuje internet na Toshibie G900 (Windows Mobile 6.0 Proc 528 MHz) to czy to na HSPDA czy podlaczony do netu w domu (8 Mbit) mam jakies 50-60 kb/s. Chodzi o transfer na urzadzeniu. Moze wiec Twoj HP po prostu tez nie bedzie wyrabial, a wynik to blad przegladarki, javascriptu czy tez strony....

  • 0

    72.  2010-02-15 14:24:27

    @71;dzieki. Zrobiłam test na podanej przez Ciebie stronie ale nie potrafię, niestety, tego odczytać;11 wyników i żaden mi nic nie mówi.Ponowiłam w IE, ściągnęłam test 8mb i ..kicha.Dam sobie spokój, bo szkoda czasu. Pozdrawiam

  • 0

    73. ~ppiio  2010-02-20 22:15:55  host: 87-205-254-51.adsl.inetia.pl

    a o to moj wynik w play online, tylko ciekawe jakim cudem jak tel na maxa pobiera 3mbD http://speedtest.pl/results/5749170.jpg

  • 0

    74. ~  2010-02-22 10:24:32  host: apn-77-114-98-156.dynamic.gprs.plus.pl

    Cały Play: zalecenia unii są złe ( akurat du do spółki z UKE) ale pieniądze są jak najbardziej dobre.

  • 0

    76. ~152  2010-02-22 17:27:09  host: dkl1.sanok.biz

    OCEŃ WIADOMiOŚ

Dodaj swoją opinię