Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSPA Evolution komercyjnie w sieci Telstra

HSPA Evolution komercyjnie w sieci Telstra

sirmark 10 Grudnia 2008 17:19

0 0

Firmy Ericsson i Telstra uruchomiły komercyjnie funkcjonalności HSPA Evolution oferującą wzrost maksymalnej prędkość sieci do 21 Mbps, w australijskiej sieci Telstra Next G.

To udoskonalenie sieci nadaje nowy wymiar usługom szerokopasmowym poprzez możliwość znacznie szybszego przeszukiwania Internetu oraz ładowania plików, zajmującego mniej czasu nawet niż w przypadku wielu stacjonarnych połączeń szerokopasmowych. Dzięki HSPA Evolution operatorzy zwiększą przepustowość sieci i zmniejszą koszty dostarczania mobilnych usług szerokopasmowych.
Michael Rocca, Dyrektor Zarządzający Grupy, Telstra Networks & Services powiedział: HSPA Evolution jest i działa po raz pierwszy na świecie i ma to miejsce komercyjnie w sieci Telstra Next G w Australii. Dodał także: Ericsson i Telstra oczekują świetnych rezultatów czekających nas prób zastosowania urządzeń..

Mike Wright, Dyrektor Wykonawczy Telstra Wireless przeprowadził pierwszą transmisję danych w sieci Next G w Brisbane, Queensland w dniu 5 grudnia. Próby usług szerokopasmowych o prędkości 21Mbps rozpoczną się w tym miesiącu, a ich wejście na rynek jest planowane na początek przyszłego roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~l  2008-12-10 19:42:19  host: public-gprs104217.centertel.pl

  Wow... No to technologia się rozwija. Tylko żeby limit transferu danych był odpowiedni. ;)

 • 0

  2. ~  2008-12-10 20:56:18  host: abga159.neoplus.adsl.tpnet.pl

  http://www.google.com/intl/en/press/zeitgeist2008/

 • 0

  3.  2008-12-10 22:19:45

  Wlasnie przy takich predkosciach wiekszy limit to podstawa

 • 0

  4. ~cezar  2008-12-11 20:03:52  host: beta.cebit.com.pl

  Wszystko to cacy. Tylko w domu czy w pracy to mam dobre stałe łącze. W większych miastach nadajniki Wi-Fi. A mobilny internet tak na prawdę potrzebuję za miastem, w drodze lub "Pcimiu". A tu koszmar: GPRS lub EDGE. Dla czego? Bo dla operatorów liczy się biznes, który znajdują w największych skupiskach ludzkich - czyli miastach.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet