Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSPA+ 42 Mb/s wkrótce w Orange

HSPA+ 42 Mb/s wkrótce w Orange

Ringu 17 Stycznia 2011 09:34

0 0
Sieć Orange wkrótce zacznie świadczyć usługi internetowe w oparciu o technologię HSPA+ Dual-Cell, która umożliwia transmisję danych z prędkością dochodzącą do 42 Mb/s - podał na swoim blogu rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński.

Obecnie operator posiada ponad 650 stacji bazowych, które obsługują tą technologię. W początkowym etapie z usługi będą mogli korzystać mieszkańcy Krakowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i aglomeracji katowickiej, którzy posiadają odpowiedni modem. Urządzenia HSPA+ DC pojawią się w ofercie Orange nieco później.


Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1. ~radar77  2011-01-17 09:28:33  host: ip-109-205-48-111.beyonddatacenter.com

    Heh, a w Łodzi są stacje wciąż bez 3G. Od kilku lat są pozwolenia wirtualne na rozbudowę istniejących stacji na 80 tysięcznym osiedlu Retkinia. Na 4 stacje tylko połowa ma 3G.

  • 0

    2.  2011-01-17 09:35:15

    Działa od początku roku w konurbacji katowickiej: http://dl.dropbox.com/u/4497122/foto/mdma_hspa%2Borange.jpg Niestety tylko w miastach na prawach powiatu - np. w Mikołowie czy Tarnowskich Górach nie ma, no i nie ma też trzeciej nośnej oraz HSPA+ na stacjach z backhaulem opartym na radioliniach. Mam nadzieję, że gdy zaczną komercyjnie świadczyć, to podniosą profil QoS dla wszystkich kart SIM, bo teraz czy w abo czy w ofnk jest marne 8192/2048.

  • 0

    3.  2011-01-17 09:36:19

    42 Mb/s to rewelka. Czekam kiedy odpalą to w Olsztynie.

  • 1

    4. ~kicha  2011-01-17 09:40:00  host: 178-36-34-17.adsl.inetia.pl

    Chyba HSPA+ Dual Carrier ????

  • 0

    5. ~  2011-01-17 09:43:47  host: ip-89-174-119-137.multimo.pl

    42Mb/s to realnie będzie pewnie z 10-15Mb/s.

  • 1

    6. ~tit  2011-01-17 09:43:54  host: user-188-33-135-202.play-internet.pl

    niestety w Krakowie nie wszystkie miejsca mają zasięg 3G.

  • 1

    7. ~Stalewiak  2011-01-17 10:19:52  host: 77-253-30-96.adsl.inetia.pl

    A limit bedzie 1GB ??? HIHI

  • -1

    8.  2011-01-17 10:23:11

    @4 - Dual Cell == Dual Carrier, to jest jedno i to samo;)

  • 0

    9. ~  2011-01-17 10:39:00  host: z12-08.opera-mini.net

    @5. Gdyby każdy user miał taką prędkość jak piszesz to i tak byłoby 3 do 5 razy szybciej niż obecnie oferują sieci. Ale myślę że może być dużo szybciej. Jednak obecnie dostępne modemy będą działać na pełnych możliwościach a to też dużo.

  • 0

    10. ~bolek  2011-01-17 10:56:41  host: 83-238-109-166.ip.netia.com.pl

    Ringu nie tą technologię tylko tę technologię :)

  • 1

    11. ~lodz  2011-01-17 15:32:49  host: main.smrw.lodz.pl

    W łodzi oprócz tego mają najmniej pozwoleń ze W4. I o jakim dual carrier tu mowa, skoro stacje są naprawdę bardzo daleko od siebie.

  • 0

    12. ~  2011-01-17 15:38:00  host: z24-06.opera-mini.net

    Po pierwsze nie mam modemu do tego bo drogie. Po drugie nieznoszę być ograniczany limitem. Po trzecie mieszkam w lesie i ten standard do mnie nigdy nie zawita. Po czwarte nie mam pieniędzy.

  • 0

    14. ~  2011-01-17 17:16:12  host: public-gprs95269.centertel.pl

    w lesie macie inne standardy, a co do tematu to najpierw wdrożą usługę a modemy będą później no ale czego spodziewać się po orange

  • 0

    15. ~  2011-01-17 17:21:23  host: z20-09.opera-mini.net

    Jakie standardy? Wolne 2G? Śmieszny jesteś chopie.

  • 0

    16. ~user  2011-01-17 17:59:56  host: dtz15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no tak w reklamach i na papierze 42mb/s a w praktyce bedzie ciezko 2mb/s wyrwac. okazyjne uzytkuje orange na karte i pomimo lapania zasiegu 3g w dosc dobrym miejscu (wzniesienie blisko nadajnikow) predkosc zadko przekracza 1mb/s a wg orange 3g jest do 7mb/s niby, tak jak teraz bedzei niby do 42mb/s

  • 0

    17. ~  2011-01-17 20:09:27  host: apn-77-113-176-121.dynamic.gprs.plus.pl

    #16 .Realnie bedziesz miał nie 42 Mb/s tylko 4,2 Mb/s. Cały Orangutan dużo szumu a nie wiele się dzieje , o prowincji nie wspominając .

  • 0

    18. ~  2011-01-17 20:38:54  host: 178.73.48.137

    Moim zdaniem nie ma co debatować, póki usługa nie weszła w życie. Ważne, że coś się dzieje. Być może taka prędkość faktycznie nie wszędzie będzie dostępna, o czym rzecznik już poinformował, ale jest to wyraźna krok na przód

  • 0

    19. ~ktry  2011-01-17 21:39:44  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    Orange to obraz nędzy i rozpaczy w mojej okolicy.Nawet pley ma 3g i lepszy zasięg ze swoich nadajników.Jakośc rozmów klęska,a internet, to gprs u pozostałych lepiej działa jak edge w orange.Zero inwestycji, jadą tylko na tym co pozostało po starej taniej i dobrej w tamtych czasach idei.Dodam że jako pierwsi mieli edge i tak zostało do dziś.

  • 0

    20. ~deo  2011-01-18 08:37:32  host: cmpc-089-239-127-229.cnet.gawex.pl

    Ciekawe... wczoraj akurat rozmawiałem ze znajomym, który mówi, ze najwięcej w tej chwili inwestuje Orange. Pewnie wszędzie nie będzie tego widać ale musi wiedzieć co mówi. Era była w fazie przejęcia przez T-mobile. Polkomtel jest w fazie sprzedaży. W tych firmach w tej chwili nie ma osób, które podejmą decyzje w sprawie rozbudowy sieci... Jakby na to nie patrzeć do ME2012 musi się to poprawić.

  • -1

    21. ~slk87  2011-01-18 10:43:46  host: dynamic-78-8-240-55.ssp.dialog.net.pl

    w centrum Wrocławia na playu mam do 800kb/s, na karcie orange od 3,5 do 5,5 Mb/s :) wbrew pozorom w nocy działa wolniej niż w dzień, brak limitów w abo w godzinach nocnych robi swoje... pozdr

Dodaj swoją opinię