Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSDPA przyszłością mobilnego broadbandu

HSDPA przyszłością mobilnego broadbandu

WitekT 15 Kwietnia 2005 10:27

0 0

Dostawcy mobilnych rozwiązań sieciowych i usług niecierpliwie oczekują możliwości oferowania rozwiązań szerokopasmowego dostępu do Internetu. Powinni oni rozważyć wybór HSDPA jako ekonomicznie uzasadnioną alternatywę.

To jest okazja dla dostawców infrastruktury. Niedługo nastąpi naturalna ewolucja do HSDPA. Wielu z nich już teraz oferuje odpowiedni sprzęt, na którym uruchomienie HSDPA będzie sprowadzało się tylko do uaktualnienia oprogramowania. To pozwoli operatorom sieci szybko wdrożyć tą technologię - powiedział Edward Rerisi z ABI Research.
Obszar, który swoim zasięgiem pokrywają sieci UMTS, powinien znacząco wzrosnąć w ciągu najbliższego roku. Powinno to spowodować zwiększenie popytu na usługi bezprzewodowej transmisji danych, zapotrzebowanie na karty UMTS i zwiększyć przychody telekomów.

A co z WiMAX, który obiecywał wszechobecny dostęp do Internetu? Będzie on oferowany głównie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich. Mimo, że będzie oferował szybszy i tańszy dostęp, to jednak koszty budowy sieci będą znacznie większe niż w wypadku UMTS i HSDPA.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet