Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSDPA od Ericssona w PTC w 7 miastach

HSDPA od Ericssona w PTC w 7 miastach

WitekT 10 Stycznia 2007 09:29

0 0

Ericsson dostarczył PTC system HSDPA, który został komercyjnie uruchomiony przez operatora. Ericsson zapewnia technologię oraz usługi optymalizacyjne.

HSDPA firmy Ericsson będzie funkcjonował w siedmiu miastach: Łodzi, Krakowie, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie. System HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) działający w PTC umożliwia transmisję danych z prędkością do 1,8 Mb/s, a docelowo do 14 Mb/s.

Cieszymy się, że wraz z PTC jako pierwsi w Polsce wprowadzamy technologię HSDPA. HSDPA wprowadza użytkowników sieci Era do fascynującego świata nowych aplikacji multimedialnych - powiedział Wojciech Danieluk dyrektor ds. współpracy z PTC w firmie Ericsson.




HSPA (ang. High Speed Packet Access) jest docelową technologią dla Mobilnego Broadbandu. Jako jedyna technologia bezprzewodowego Internetu jest zaakceptowana globalnie, co oznacza, że oferuje światowy roaming oraz tzw. ekonomię skali. Technologia HSPA będzie wdrażana w 130 krajach na wszystkich kontynentach.

PTC i Ericsson zaprezentowały technologię HSDPA po raz pierwszy w Polsce już w marcu 2006 roku, podczas łódzkich targów Intertelecom. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2007-01-10 10:24:25

    Szalony: wyłącz proxy. ;)

  • 0

    4.  2007-01-10 10:32:37

    Szalony... Widziałęś uaktualniną w zeszłym tygodniumapę zasięgu Plusa? Nie chcę nic mówić - spójrz na zachód od Łodzi i porównaj ze starszą... W mojej okolicy kolejny nadajnik, albo nawet dwa (muszę sprazić dokładnie) mają EDGE ;-) Jeszcze tylko mi brakuje na trasie do Wielunia EDGE - no ale na trasie nie korzystam raczej. W Wieluniu i okolicach miasta jest nieźle z szybkością EDGE.

  • 0

    5.  2007-01-10 10:43:26

    Pociesz się, że Plus uczciwie chociaż podaje zasięg - jak już to w budynkach właśnie. Orange ma w całej Polsce. Tylko co z tego? Jak w pomieszczeniach o ile EDGE pokazuje to jak szybkość GPRS jest to jest dobrze ;-)

  • 0

    6. ~szalony  2007-01-10 10:46:10  host: ata86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wlo- masz racje duzo sie poprawilo- ale dostalem bialej goraczki :( bo na juz cyly zachod graniczacy z Lodzia ma edge np Konstantynow Lodzki a Plus dal mi takiego kwiatka - http://www.republika.pl/szalony2005/aleksandrow.jpg i nadal w domu mam prawie tylko gprs :/// - podobno w 1kwartale ta dziure maja wypelnic ? Jesli tak nie bedzie to chyba popelnie sepuku ;)

  • 0

    7. ~dt  2007-01-10 11:23:26  host: wap.plusgsm.pl

    Wlasnie. Ta nowa mapa Plusa pokazala sporo zmian. Jednak sporo zrobili w koncowce roku. 3G sie rozszerzylo. Ledwo uruchomili w Kielcach i od razu taki zasieg. 3G jest tez w miejscach o ktorych w zyciu bym nie pomyslal ze moga miec Umts. Edge tez sporo przybylo, tylko wciaz wokolo mnie na wioskach a nie na moim nadajniku. Szalony - przenies sie na poludniowy-zachod miasta. Widzialem tam nawet 3G.

  • 0

    8. ~dt  2007-01-10 11:28:59  host: wap.plusgsm.pl

    Co do newsa. 7 miast? A miala byc cala siec a to jak sie chwalili 51 miejscowosci :)) Widze ze dopiero ten news oficjalnie przyznaje, ze 3G ery w Torcu i Bydzi jest w koncu faktem po 2 latach zapowiedzi.

  • 0

    9. ~mirekb  2007-01-10 11:38:36  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    dt,jestes z CK,gdziesa bts-y umts plusa,wiesz?edge moze sie i poprawilo ale dziurawe jak zasieg gsm ery ;-))o umtsie ptc nie wspomne góra 2kreski..

  • 0

    10. ~szalony  2007-01-10 11:41:15  host: ata86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dt- to fakt na wschodzie Aleksandrowa jest umts ale tylko na powietrzu :-) w budynkach odrazu znika :/ a video konferencje trza w oknie albo na dworzu robic :-))) Chehe- ciekawe czy predzej twoj czy moj Aleksandrow Plus porzadnie zrobi z edge ? :)ps mam czarne mysli ze twoj :/

  • 0

    11. ~eter  2007-01-10 12:22:10  host: btm31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo- chyba Cie poniosło... EDGE w oragne działa i do jak najbardzie dobrze. W plus? Chyba nawet we wrocławiu w centrum ma luki z edge - smiech na sali. W orange jest tez hsdpa - 150KB/s jest osiąglane na bezproblemowo 150KB/s bez zadnych problemow. Uzywam iplusa i orange business evr. i iplus jest ŻAŁOSNy przy orange. Szczegolnie w trasie.

  • 0

    12.  2007-01-10 12:30:55

    w porównaniu z orange ptc wychodzi całkiem nieźle.o plusie szkoda wspominać.

  • 0

    13. ~dt  2007-01-10 12:36:26  host: wap.plusgsm.pl

    Mirek- CK?? Szalony- u mnie jest tylko 1Bts, ale chwilami mysle ze az 1 ;-) Zobaczymy komu z nas sie poszczesci :) Poki co prowadzisz ;-)

  • 0

    14. ~dt  2007-01-10 12:38:54  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony- pogoda taka wiosenna a ty chcesz videorozmowy z domu prowadzic? ;-))

  • 0

    15. ~andrew  2007-01-10 12:54:43  host: dos192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    krok za kroczkiem ale do przodu.Pomimo wielu wad i problemów jakie miewała Era kiedyś to ten kroczek pochwalam.

  • 0

    16.  2007-01-10 16:44:29

    eter - nie powiedziałem, że nie działa. Działa. Ale zapraszam do mnie - nie polecam. Szczególnie nie polecam w pomieszczeniach, mieszkaniach z wielkiej płyty i poza miastem. Jeśli chcesz korzystać z szybkiej transmisji, to musisz wystawić antenę na zewnątrz i to na kierynku do najbliższego BTS-a ;-) iPlus w trasie - jak najbardziej dziury - nie powiedziałem że nie. Tyle, że w trasie tam gdzie EDGE Plusa nie ma (mówię o wsiach), jest Orange, tyle, że z szybkością GPRS-u zwykłego. To fakty - i tyle. W mieście nie jest źle, ale telefon/modem raczej w pobliżu okna powinien leżeć.

  • 0

    17.  2007-01-10 16:46:45

    No i oczywiście nie zalecam licytowania się bo jeśli mówimy o róznych lokalizacjach, nie ma to sensu najmniejszego. U nas np. wchodzisz i pytasz w sklepie Ery o Blueconnect, to jeśli w konia nie chcą cię zrobić, jeśli uczciwy jest konsultant, znacząco kłową sugeruje, że... nie ;-) Lepiej nie ;-) EDGE ERY jest ale nikt nie wie gdzie go szukać ;-)

  • 0

    18. ~  2007-01-10 18:16:59  host: 195.189.142.225

    Czyli UMTS jest w bydgoszczy? Ma ktos jakies mapki?

  • 0

    19.  2007-01-11 00:00:36

    wlo - 10 dni temu kupiłem na Allegro modem Option Globtroter Max oraz simdatę w Plusie. Miasto ponad 30 tys i z mapki wynika ze EDGE już od dawna jest. Po długich bojach udało się nawiazać połaczenie i strona Onetu ładowała się prawie 60 sekund (inne witryny również tak długo). Tak wolnego internetu nie miałem nawet w 1999 roku kiedy to łączyłem się przez zwykły modem dial-up z tzw. PCMką (ok 14,4 kb/s). Ogólnie bardzo wolno nawet jak na GPRS.

  • 0

    20.  2007-01-11 09:49:31

    rcicho - przyjedź do mnie... naprawdę nie mów mi co jest u Ciebie, bo nie mam zamiaru zaprzeczać ;-) Jelsi tak jest, to znaczy, że tak jest. Natomiast ja powiem Ci, że kiedy moja siostra kupiła iPlusa z GC79 (to było znacznie ponad rok temu, więć EDGE były drogie - mimo moich nalegań nie chciała kupić EDGE, mimo, że transfery wskazywały na to, że "łapie" EDGE jak się odpowiednio położy trelfon ;-)) mapka nie wskazywała, że jest EDGE. Po pół roku nadal nie wskazywała, natomiast EDGE był już ewidentnie - widziałem to po transferach właśnie. Teraz kiedy mapka wskazuje, jej syn ma 6230i, w której ma kartę iPlus, EDGE jest po prostu i ładnie chodzi. Do tego stopnia, że bez problemu dzieciak gra w gry sieciowe i bez większych problemów rozmawia (w tym czasie!!) przez Skype'a ;-) Być może lokalne uwarunkowania u Ciebie uniemożliwiają działanie jak należy? Nie wiem.

  • 0

    21.  2007-01-11 09:52:31

    a widzisz - ona ma telefon radiowy (nie wspomniałem, że mieszka poza miastem - ok. 6 km) i na zwykłym (no - nie takim zwykłym bo musiał być sprzętowy modem porządny nie jakieś softmodemy) udawało się co najwyżej 16800 bps negocjować. GPRS śmigał u niej znacznie szybciej.

  • 0

    22. ~yagi  2007-01-11 12:22:01  host: 157.25.122.86

    Narzekacie ze tylko w 7 miastach. A czy PTC korzysta tylko z infrastruktury Ericssona? To komunikat dostawcy sprzetu a nie operatora...

Dodaj swoją opinię