Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSDPA od Alcatela w austriackim tele.ring

HSDPA od Alcatela w austriackim tele.ring

WitekT 1 Sierpnia 2005 14:22

0 0

Alcatel i firma operator tele.ring poinformowały o porozumieniu dotyczącym współpracy przy wprowadzaniu technologii HSDPA na rynku austriackim.

W drugim kwartale 2005 r. tele.ring przeprowadziła testy laboratoryjne, a na drugą połowę 2005 r. zaplanowano fazę testów terenowych w rejonie Wiednia z udziałem reprezentatywnej grupy użytkowników indywidualnych i korporacyjnych.

Jeżeli program testowy wypadnie pomyślnie, tele.ring przewiduje komercyjne uruchomienie usługi HSDPA w pierwszej połowie 2006 r., przyspieszając rozwój na terenie Austrii nowych usług szerokopasmowej transmisji danych z wykorzystaniem HSDPA. Technologia ta pozwala na szybszą transmisję dużych plików danych, w związku z czym korzystanie z Internetu za pomocą laptopa i dostęp do dużych baz danych w trakcie przemieszczania się z miejsca na miejsce nie będą stanowiły żadnego problemu.
W ramach testów terenowych użytkownicy będą mogli korzystać z mobilnego dostępu szerokopasmowego z prędkością transmisji danych sięgającą 1,8 Mb/s w czasie przemieszczania się.

Alcatel już wcześniej wdrożył w firmie tele.ring rozwiązanie Evolium, obsługujące świadczone przez nią komercyjne usługi GSM/GPRS. W grudniu 2003 r. - wykorzystując architekturę Evolium, pozwalającą na jednoczesną obsługę wielu standardów - Alcatel wprowadził technologię UMTS do sieci tele.ring. Odbyło się to przez aktualizację istniejącej sieci GSM/GPRS tego operatora w wybranych obszarach. Tam gdzie było to konieczne, zwiększono również gęstość sieci. Dzięki mającemu niedługo nastąpić wdrożeniu standardu HSDPA, tele.ring będzie dysponować pierwszą na świecie, prawdziwie wielostandardową siecią komercyjną i oferować usługi GSM, GPRS, UMTS i HSDPA z wykorzystaniem jednolitej technologii infrastruktury.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet