Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSDPA nie takie proste do implementacji

HSDPA nie takie proste do implementacji

WitekT 20 Listopada 2005 19:12

0 0

Operatorzy sieci 3G planujący implementację technologii HSDPA, mogą narazić się na niezadowolenie klientów. Przynajmniej dopóki nie zaplanują odpowiednio obsługi sieci, której architektura musi być przystosowana do transferów dużej ilości danych, a także nie zapewnią odpowiedniej jakości oferowanych usług (m.in. stremingu wideo).

Takie ostrzeżenie zawiera raport Motoroli opublikowany podczas odbywającego się właśnie światowego Kongresu 3G w Hong Kongu. Dokument powstał na podstawie doświadczeń firmy podczas testów HSDPA w europejskich sieciach komórkowych, których głównym celem była ocena pracy systemów od strony użytkownika.
Jednym z wniosków jest fakt, że HSDPA tylko w niewielkim stopniu ogranicza opóźnienie w transmisji pakietów w sieci, co może ograniczać zakres dostępnych usług (m.in. gier sieciowych) i spowodować, że HSDPA wcale nie stanie się konkurencją dla szybkiego, kablowego dostępu do Internetu.

Motorola przestrzega także, aby stremingowi wideo nadawane były odpowiednie priorytety i zasoby sieciowe zapewniające płynną transmisję. Dużą wagę przyłożyć trzeba także do interfejsu radiowego w telefonach komórkowych, uczynić go mniej podatnym na interferencje i ruch terminala.

Źródło tekstu: Telecom Asia Daily, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet