Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HSDPA 3,6 Mb/s w Orange

HSDPA 3,6 Mb/s w Orange

WitekT 2 Kwietnia 2007 13:24

0 0

Od 2. kwietnia w siedmiu największych polskich miastach klienci Orange mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu w technologii HSDPA z prędkością maksymalną do 3,6 Mb/s.

Od 1. grudnia technologia HSDPA z prędkością do 1,8 Mb/s była dostępna dla użytkowników sieci Orange w aglomeracji warszawskiej i śląskiej. Po 5 miesiącach Orange nie tylko podwoił prędkość transmisji - do 3,6 Mb/s - ale również uruchomił ją w kolejnych miastach: Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście. To nie koniec inwestycji, bo zasięg będzie sukcesywnie powiększany, aby do końca roku objął ponad 30% populacji w Polsce.




Wraz z podwojeniem prędkości i zwiększeniem dostępności technologii HSDPA, Orange wprowadził promocję dla nowych klientów. Każdy, kto od 2. kwietnia do 31. maja zdecyduje się na Business Everywhere lub Twój Internet, przez pierwsze 4 miesiące zapłaci abonament miesięczny o 50% niższy. W przypadku klientów biznesowych to odpowiednio 24,50 zł netto w wersji Standard i 49,50 zł netto w wersji Premium. Natomiast klienci indywidualni zapłacą 30 lub 60 zł brutto.

Do wersji Premium dodawany będzie także program do ochrony danych komputera - Arcabit System Protection. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~mike278  2007-04-02 14:07:41  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    orange jest bardzo powazne. na gprs w k700 speedtest wykazal 1,2 KB, a na v360 edge ok 4 KB. takie powazne predkosci.

  • 0

    13. ~mike278  2007-04-02 14:08:17  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    zastanow sie szalony. i witam przy okazji. ;)

  • 0

    14.  2007-04-02 14:15:21

    @9 Spróbuj przetestować w innej lokalizacji, u mnie na Mokotowie nie występują opisane przez Ciebie problemy :) Być może to wina nodeB lub modemu.

  • 0

    15.  2007-04-02 15:09:39

    homzik 11. - ja mieszkam w okolicy Hal Banacha, więc w miarę niedaleko Zawiszy, ale sposób na rozłączenie i ponowne włączenie nie działa... kmis 14. - masz rację, sprawdzę w innej lokalizacji bo to faktycznie wyglądana na problemy z nodeB (tak jak pisałem wcześniej, modem jest raczej ok - łączy się, zasięg jest, diody "się świecą")...

  • 0

    16.  2007-04-02 15:14:07

    szkoda że zapomnieli o Lublinie. Wstyd, bo to w sumie ważne miasto w chierarchi PTK Centertela i miasto, w którym najwięcej klientów, to właśnie klienci sieci Orange. No ale...może najmniej dochodowi ;-)

  • 0

    17. ~getITright  2007-04-02 15:20:33  host: chello087206213042.chello.pl

    noo, to widzę w końcu orange łaskawie dał HSDPA w 3-mieście :] to jeszcze tylko plus się ośmiesza, ale to zawsze była najbardziej zapuźniona firma, fakt faktem że to co potem wprawadza jako ostatnia zazwyczaj jest dosyć dobre, ale nie zmienia to faktu że w plusie się nie śpieszą z niczym...

  • 0

    18. ~Żeebro  2007-04-02 15:36:48  host: dpcr-202.ac.tuniv.szczecin.pl

    Szczecin - 400 tyś. ludzi - nadal bez UMTSu Orange...Gratulacje poprostu.

  • 0

    19. ~kajko  2007-04-02 15:48:23  host: edh66.internetdsl.tpnet.pl

    ja nie mam zadnych problemow z zasiegiem w orange. Przynajmniej w warszawie. homzik, moze masz problem z modemem. DO 3,6 to co prawda jest jeszcze troche daleko, ale w tym momencie mam srednie predkosci w granicach 800-900kbs/s wiec nie jest zle

  • 0

    20. ~Cichy  2007-04-02 15:57:11  host: staticline612.toya.net.pl

    A może ktos wie kiedy sie poprawi zasieg UMTS Orange w Lodzi? Np. troche na poludnie od centrum...?

  • 0

    21.  2007-04-02 16:23:36

    @19 Nie jest źle? :) Ja mam w iplusie średnio 1,3-1,5 Mb/s, Orange jak nie będzie miał dobrej sieci szkieletowej to można pomarzyć o dużych prędkościach.

  • 0

    22.  2007-04-02 21:06:35

    kajko: nie no, predkosci to ja wyciagam czasami i te 1,8mbps, a net zamieral mi takze jak testowalem net w tak-taku / popie. Od modemu to chyba nie zalezy, na gt maxie, 6233, 6230i zawsze dzialalo tak samo czyli czasami nie dzialalo... Ale az tak bardzo to nie denerwuje... Zreszta chyba i tak od nowego roku akademickiego biore neostrade/netie :)

  • 0

    23. ~dt  2007-04-02 21:59:29  host: wap.plusgsm.pl

    To orange ma 3G w Lodzi? Szalony prawda li to? :D 1 czy 2 nodeB? :)

  • 0

    24. ~morwik  2007-04-02 23:14:29  host: nat-pr2.aster.pl

    Ten news powinien być opublikowany 1 kwietnia. Orange ma najgorszą sieć szkieletową w Polsce i ogromne, gigantyczne wręcz problemy techniczne. Bardzo dużo osób dzwoni ciągle i narzeka na zrywane połączenia, zawieszone sesje, źle naliczane opłaty i za niskie prędkości. Odpowiedź konsultantów jest zawsze ta sama , że to sieć radiowa i ma prawo wolno działać. Ale co to za transfery, jeśli na Mokotowie mam z serwera Orange !! na gprs 0,5-1 kB/s, na edge 3-4 kB/s , umts 10-12 kB/s a hsdpa w ogóle nie działa chociaż niby jest?? Widocznie nie u mnie.

  • 0

    25. ~MooNTER  2007-04-03 07:16:12  host: 217.116.101.134

    24: ja mam umowe bez limitow w orange i uzywalem wszystkiego - gprs, edge, teraz umts/hsdpa i w miescie (Wroclaw) transfer to 100-120kB/s (ale testowalem tylko raz), w domu mam bardzo slaby zasieg i modem bez anteny zewn albo go gubi albo wyciaga 20kBps na hsdpa, ale juz z antena przy ok 30% zasiegu mam 60-80kBps czyli nie tak zle jak na slaby zasieg, fakt, w tym miejscu powinienem miec dobry zasieg w/g mapki, ale ogolnie na transfery nie moge narzekac, szczegolnie ze jestem szczesliwym posiadaczem w tej chwili przenosnego 0,5Mbps no limit za 60zl a docelowo moze byc tylko lepiej :P

  • 0

    26. ~SZALONY  2007-04-03 07:23:32  host: inet20909nb-0.eranet.pl

    Dt- a prawda to że orange ma umts :D Trochę więcej niż 2 nodeB ma :-) ale jeszcze dużo jej brakuje do ERY I PLUSA ... ja ostatnio jak testowałem orange to w edge mialem 3kB/S :-) Totalna porażka widać że sieć faktycznie nie wyrabia ...

  • 0

    27. ~neo  2007-04-03 11:33:05  host: dpt134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24 HSDPA Orange w Łodzi mam 900 kbps. Osobście jestem zadowolony. Wiadomo mogłoby być szybciej ale to są poczatki.

  • 0

    28. ~  2007-04-03 17:12:03  host: public-gprs23367.centertel.pl

    No i teraz zgacha dla was :P bo ja mam ED77 i mi działa 10kB/s serio !!! jak ktoś nie wierzy moge wysłać screena moja wioska ma 40tyś mieszkańców, wczoraj mój sąsiad kupił ed77 w orange i też mu działa 10kB/s limitu nie ma choć niby są... . fakt czasem EDGE spada na GPRS ale restart pomaga WIEM BO MAM i niech nikt kitu mi nie wciska :P a jak kogoś stworzyli do narzekania to ja nie poradzę od ponad roku nie mam problemów z ED77

  • 0

    29. ~MooNTER  2007-04-04 08:22:57  host: 217.116.102.138

    28: predkosc zalezy od zasiegu i to w dosc znacznym stopniu, ja na wsi gdzie jezdze mam w pokoju ledwo gprs i ~2,5kB/s, w drugim pokoju ok 5kB/s, a na dworze edge, a transfery to nawet nie wiem jakie bo nie testowalem... Mi edge w orange dzialal srednio 12-14kB/s, czasem bylo blisko 20kB/s (bylo tak przez kilka godzin po czym znowu wracalo do 'normy')

  • 0

    30. ~vw  2007-04-09 14:45:35  host: 83.2.60.128

    W Wawce UMTS najszybciej chodzi prawie, że wyjeźdzając już z miasta. Stałe 1,7-1,8 mbit/s. Pamiętajcie, że aby osiągnąć te 3,6mbit/s to niestety trzeba zakupić nową karte, bo te wcześniejsze chodzą tylko do 1,8.

  • 0

    31. ~LALA  2007-04-10 09:30:17  host: bps12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a może warto by było zainwestować w zasięg GSM, bo w niektórych miejscach w ogóle go nie ma

Dodaj swoją opinię