Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HP porzuca WebOS. Koniec wsparcia dla telefonów i tabletów

HP porzuca WebOS. Koniec wsparcia dla telefonów i tabletów

Q! 18 Sierpnia 2011 22:22

0 0
HP wydał krótki komunikat w którym poinformował, że zaprzestaje rozwoju systemu WebOS.

Bliższe informacje na temat powodów takiej decyzji nie są znane. Wiadomo jedynie, że na rynku nie pojawią się już nowe urządzenia pracujące pod kontrolą WebOS.

W lutym HP wprowadził na rynek trzy nowe urządzenia pracujące pod kontrolą WebOS: mały smartfon Veer, duży Pre3 oraz tablet touchPad. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Przypomnijmy, że WebOS jest efektem przejęcia przez HP firmy Palm, legendy jeśli chodzi o rynek kieszonkowych komputerów. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj.


Źródło tekstu: ZDnet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 2

    10.  2011-08-19 08:30:02

    Szkoda, ze go grzebia. System byl bardzo dobry. Zabraklo tylko wiekszej dostepnosci w Europie i Azji.

  • 0

    11. ~  2011-08-19 08:38:25  host: z42-14.opera-mini.net

    Mam pytanie: Dlaczego w mobilnej wersji TELEPOLIS ten news nie jest oznaczony jako "News dnia", tylko trzeba się domyślać po tym, że jakiś news, napisany przykładowo o 22:00 jest wyżej niż ten napisany o np 22:30?Mam pytanie: Dlaczego w mobilnej wersji TELEPOLIS ten news nie jest oznaczony jako "News dnia", tylko trzeba się domyślać po tym, że jakiś news, napisany przykładowo o 22:00 jest wyżej niż ten napisany o np 22:30? A tak w ogóle to szkoda Palma i webOS-a, bo to świetna firma i system były...

  • 0

    12. ~  2011-08-19 08:43:39  host: z35-02.opera-mini.net

    szkoda systemu. i ciekawe dlaczego teraz, kiedy szanse na licencjonowanie go na zewnatrz maja szanse wzrosnac na obawach producentow o dzialania googoroli

  • 2

    13.  2011-08-19 09:01:42

    Fatalna wiadomość... od miesiąca mam Pre2 i jest to naprawdę kawał świetnego sprzętu, a webOS to powiew świeżości i oryginalności wśród klonowanych systemów. Wielka szkoda...

  • 2

    14.  2011-08-19 09:16:22

    Mogli by go chociaż uwolnić. Pewnie jakieś chińczyki by z nim wyszły bo system naprawdę dobry. A tak... Wielka szkoda.

  • 0

    15. ~Fizjonom  2011-08-19 10:31:13  host: dpz45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prawdopodobnie HP również zrezygnuje z produkcji komputerów. Mają skupić się na tworzeniu oprogramowania dla korporacji.

  • 0

    16. ~  2011-08-19 11:56:17  host: z24-08.opera-mini.net

    Hewlett-Packard to bardzo dobra firma.

  • 1

    17. ~Obserwator  2011-08-19 12:07:44  host: v10-15.opera-mini.net

    Hewlett-Packard to BYŁA bardzo dobra firma.

  • 0

    18. ~franzol  2011-08-19 12:29:01  host: dynamic-78-8-143-140.ssp.dialog.net.pl

    Wielka szkoda. Czekalem na Palma pre dlugie miesiace w PL przekladajac kupno iPhone. Niestety nie doczekalem sie. Szkoda bo WebOs to jedyny konkurent na poziomie dla iOS. Niestety firma sama ukrecila na siebie bicz lejac na 40mln rynek w srodku europy (mimo duzej biedy nowinki chloniemy i kupujemy jak japonczycy) i mase innych rynkow.

  • 1

    19. ~User  2011-08-19 12:43:40  host: user-46-112-62-22.play-internet.pl

    HA HA HA!! Tym razem zamiast w kolano strzelili sobie w głowę :-D R.I.P. Palm

  • 0

    20. ~  2011-08-19 12:53:53  host: z42-13.opera-mini.net

    Hewlett-Packard - Reast In Peace

  • 0

    21. ~PLANET  2011-08-19 14:37:45  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Palm OS R.I.P.

  • 0

    22. ~w1  2011-08-19 19:34:41  host: 107-170-124-188.rev.pro-internet.pl

    Zaprzestają produkcji urządzeń, ale nie rozwoju systemu - i dobrze, Samsung, HTC albo LG - któraś z tych firm się powinna skusić, szczególnie że Google będzie sam sobie robić telefony z Androidem w Motoroli.

  • 0

    23. ~Obserwator  2011-08-19 19:54:43  host: v10-16.opera-mini.net

    Jakiego rozwoju?? Bedzie ktoś robił "entertainment system dla dzieciaków na tylnej kanapie". Wsparcie dla telefonów do piachu, żadne ping-pongi się nie skuszą...

  • 0

    24. ~w1  2011-08-19 21:14:19  host: 107-170-124-188.rev.pro-internet.pl

    Normalnego rozwoju softu - zlikwidują dział hardware i dystrybucję, zredukują marketing i zostawią za ułamek dotychczasowych kosztów koderów do pisania wersji dla licencjobiorców i na nowe zastosowania typu soft do drukarek, lodówek i wszędzie tam gdzie jest interfejs dotykowy. A jak Google zacznie fisiować z Androidem i wypuszczać specjalne lepsze wersje tylko na swoje Moto, to Samsung pierwszy ucieknie. Już zresztą był sygnał, że są zainteresowani licencją.

  • 0

    25. ~Obserwator  2011-08-19 22:27:07  host: v10-16.opera-mini.net

    Tworzenie softu to nie jest żaden ułamek kosztów tylko góra szmalu. Nie będą robić do cudzych telefonów tylko dlatego "bo inni producenci może mogliby się skusić na jakąś licencje - najlepiej za free". To nie Caritas. WebOS na fony jest DEAD. Samsung to się będzie pieścił ze swoja badą... (zainteresowani to oni są wszystkim dopóki nie przyjdzie płacić)

  • 0

    26. ~w1  2011-08-19 23:12:47  host: 107-170-124-188.rev.pro-internet.pl

    Ma się wyjaśnić w ciągu dwóch tygodni. Jeśli się mocno HP sparzyło i zawiodło, to spylą komuś cały dział i będą mieli z czaszki. Śmiesznie by się zrobiło, gdyby webOSa kupił Facebook, który podobno chce mieć własne urządzenie. Ale by się zakotłowało...

  • 0

    28. ~e  2011-08-20 09:49:37  host: host116.opteris.pl

    A mialem ochote kupic Pre3 :( Mam nadzieje, ze ktos od nich kupi WebOS,jak i pozostalosci po PALM i dalej bedzie kontynuowal produkcje tych rewelacyjnych telefonow o swietnym wygladzie...

  • 0