Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości HP iPAQ 910c Business Messenger

HP iPAQ 910c Business Messenger

LuiN 14 Września 2007 03:36

0 0

hp ipaq 910cFirma Hewlett-Packard, która jeszcze nie tak dawno temu zadeklarowała wycofanie się z rynku urządzeń Pocket PC, wraca na tenże z ofertą nowych smartfonów i PDA. Pierwszym oficjalnie zaprezentowanym urządzeniem jest HP iPAQ 910c Business Messenger.

Urządzenie o bardzo korzystnym wyglądzie, oparte jest o procesor Marvell PXA270 z zegarem 520 MHz. 128MB pamięci SDRAM i 256MB pamięci ROM, to nowy standard jakiego oczekuje każdy potencjalny użytkownik sprzętu z Windows Mobile 6 Professional na pokładzie. Ustawiony poziomo ekran o przekątnej 2,46 i rozdzielczości 320x240 pikseli (262 tys. kolorów), leży nad klawiaturą QWERTY. Wymiary 113x64x16 mm i waga 146g, to niewiele biorąc pod uwagę zainstalowaną baterię o pojemności 1840 mAh.




Za komunikację ze światem odpowiada czterozakresowy moduł GSM i moduł HSDPA w standardzie 7,2Mb/s. Nie zabrakło oczywiście Bluetooth 2.0+EDR i Wi-Fi b/g. Pamięcią masową mają być karty microSD, urządzenie łączyć ma się z komputerem za pomocą portu miniUSB. Doskonałym uzupełnieniem tych parametrów jest moduł AGPS (AGPS = Assisted GPS for faster GPS fix) i aparat o rozdzielczości 3Mpix. Sterowanie telefonem jedną ręką ułatwić ma Scroll Wheel - czyli rolka do przewijania funkcji menu. Nowy HP trafi na rynek jeszcze przed końcem roku. Przewidywana cena zestawu bez dotacji operatorów to 2280 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Hewlett-Packard     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2007-09-14 06:25:07

    ***LuiN, przecież w pierwszy zdaniu, sam sobie odpowiadasz. Pocket PC to urządzenie bez wbudowanego modułu GSM i innych metod komunikacji np WiFi, a HP wypuściło nowe smartfony i PDA.

  • 0

    2.  2007-09-14 08:31:38

    LuiN, newsy o nowych palmfonach HP (konkretnie serii 100, 200, 300, 600 i 900) byly juz np. na PDAClubie DOBRE pare dni temu :P Oj, oj, oj. żabcia: mylisz sie. Definicja Pocket PC to palmtop (BADZ palmfon) oparty na WM (zwykle 2002, 2003 FE, 2003 SE, 5.0, 6.0 Classic badz 6.0 Professional). Modul telefoniczny jest czysto opcjonalna rzecza - to nie on decyduje o nazewnictwie, tylko system operacyjny.

  • 0

    3.  2007-09-14 08:53:05

    PLANET: opóźnienie było akurat z mojej winy. Ostatni zauważyłem Twoją zwiększoną aktywność w kwestii komentowania, że news jest "wczorajszy" - na innych portalach też tak komentujesz, jak my o czymś szybciej napiszemy? ;)

  • 0

    4. ~  2007-09-14 09:14:04  host: inet20909na-2.eranet.pl

    Alez piekny... Do tego Opera , jakis porzadny alternatywny program pocztowy , HSDPA (na przyklad z Ery;) i zyc nie umierac. Nigdy juz sie nie wylecze z pelnej klawiatury.Wlasnie , PLANET , jaki telefonik sobie bierzesz? Bo czytalem , ze e90 poszla juz w odstawke (co chyba jest sluszna decyzje zwazywszy na cene) , skoro mozna miec np. taki sprzet jak w/w. Ja sie czailem na Moto Q9 , ale na szczescie moj Samsung zmartwychwstal:)

  • 0

    5. ~jarekt  2007-09-14 10:03:43  host: w3cache.tpnet.pl

    Wtorne to cokolwiek - konkurencja juz dawno cos takiego pokazala. Mimo wszystko na rynku bedzie to drugi WM Pro w formie powszechnej dla WM Standard. Dla mnie bomba nawet nie z powodu dotykowego ekranu bo i tak zadko wyciagam stylusa ale dldatego ze wszystkie moje ulubione programy beda na tym chodzic.

  • 0

    6.  2007-09-14 11:15:15

    Tak, Witek, ostatnio tak narzekam :> Wiem, zrzedze, ale tylko na moich ulubionych serwisach technologicznych, ktore bezkrytycznie kocham (cale dwa), przepraszam :) BTW - dostales mojego maila ? Czekam na odp :) I goracy jeszcze kawalek sprzetu - zapodaje link: www.pdaclub.pl/view.php?news_id=13154 :) #4 (issa?): biore to cos z tego linka co zapodalem :D Niedlugo premiera w Orange dla Firm, licze na dobra cene w PP (info pewne na 100 %). Odsylam tez do komentarzy pod tym sprzetem na Telepolis, chociaz oczywiscie pojawiaja sie z opoznieniem (jest autoryzacja - i slusznie). Caly czas jestem na biezaco z tym tematem, sprzet jest naprawde goracy. Do tego jakas mala cyfrowka z superzoomem (powiedzmy, ze to nie jest bestia multimedialna ;)(np. Canon SX100) i naprawde jest dobrze :)

  • 0

    7. ~moods  2007-09-14 11:46:13  host: pa133.braniewo.sdi.tpnet.pl

    Planet: jakieś konkrety na temat tej premiery w Orange? Szukam czegoś z pełną klawierką, a teraźniejsza ich oferta jest co najmniej uboga.

  • 0

    8.  2007-09-14 12:02:39

    Wg komunikatu prasowego HTC (juz potwierdzonego u stosownych osob :) ma sie on pojawic w koncowce wrzesnia w Orange: UK, Francja, Szwajcaria i Holandia, a zaraz po tym (poczatek-srodek pazdziernika) w Orange: Słowacja, Hiszpania, Rumunia i Polska. Biorac korekte na ewentualne przesuniecia czasowe (choc premiera swiatowa, a takze i polska w wolnej sprzedazy modelu niebrandowanego odbyla sie dzisiaj, wiec w zasadzie bez przesuniec), zwiazane z dopracowaniem przez operatora software'u, zabiciem niektorych bugow (sieci komorkowe maja ponoc wyzsze standardy ;), stad ewentualne opoznienia), to mozemy spodziewac sie NAJPOZNIEJ w grudniu tego modelu. Optymistycznie licze na koncowke pazdziernika.

  • 0

    9.  2007-09-14 12:07:57

    ***PLANET - ładny , ładny , aczkolwiek ta wysuwana klawaiturka , jakoś nie mam przekonania do rozkładania , składania , wysuwania... Już e70 mnie jakoś tak zniechęciła. Znalazłem mały teścik i więcej fotek (jak znasz włoski ;-) to służę uprzejmie - http://skocz.pl/kaiser). Nie jestem jakimś fanem bajerów i kolorów wylewających się z ekranu , choć mi to nie wadzi , ale nie jestem też przesadnym ascetą - dlaczego ten Pulpit jest utrzymany w takim koszmarnym szarym odcieniu? Widziałem ostatnio fotki z ekranu LG Prada , telefon wymarzony dla grabarzy i firm pogrzebowych. Da się jakoś zmienić te dołujące szaro-czarności?

  • 0

    10.  2007-09-14 12:10:08

    Przy okazji - pisałem już o tym , ale może jeszcze raz. Czy jakiś użytkownik Opery Mobile (mam 8.65 Standard pod WinMobile 5 i 6.0) wie jak zarejestrować ten program. Ale coś mi się rzuciło na oczy i jakimś cudem nie mogę tego znaleźć , albo po prostu tego nie ma. Więc jak zarejestrować? Czy po wygaśniećiu triala pojawi się dopiero jakaś opcja rejestracji? Napisałem do Opery , może coś odpiszą...

  • 0

    11.  2007-09-14 12:13:15

    Napiszę coś jeszcze o Samsungu i600 , który wrócił z serwisu , bo jest on w Play i w Orange. Otóż mimo iż ściągnąłem simlocka (używam go w Erze , Playa w e61) , to nie utraciłem gwarancji. Serwis wymienił oprogramowanie na niebrandowane bez tych wszystkich ryczących słoni przy włączaniu , play-glutów na tapety itp. I byłbym się założył , że wersja WinMobile z 5.01 stała się wersją 5.0 Działa cool , nawet podcasty zaczęły hulać.

  • 0

    12.  2007-09-14 12:45:29

    Odpisali... "Please note that Opera 8.65 for Windows Mobile is just a beta release. Please download the latest final release of Opera 8.60 here: http://www.opera.com/products/mobile/products/". Tyle , że wersja 8.60 nie działa poprawnie na Samsungu , bo to są wersje dla telefonów z dotykowym ekranem. Czyli trzeba czekać na 8.65 w oficjalnej wersji.

  • 0

    13.  2007-09-14 16:03:14

    issa: mozna. Jest pare opcji, poczawszy od zmiany tapety, poprzez motyw Today (inny standard od WM 5.0, ale mozliwe, ze sa konwertery), skonczywszy na wtyczkach Today i wreszcie calych ekranach Today, tak jak w przypadku HTC, Orange czy Vodafone. Wysuwanie klawiatury dziala bardzo dobrze, choc user zglaszaja, ze nie jest to idealna konstrukcja. E70 to byla zupelnie inna bajka - tam rozkladanie klawiatury (abstrahujac od tego jakiej) bylo dosyc trudne - tutaj wystarczy popchnac ekran i tyle :) O ZGROZO infopolis.com (sklep) zrobil prezentacje, na szczescie tym razem nie ma pana 'yyy' w zwiazku z czym bledow jest duzo mniej (ale i tak jest duzo). Mozna jednak zaobserwowac mechanizm wysuwania sie klawiatury - jak dla mnie bomba. Testow juz sie naczytalem, dziekuje :) A wloski to chyba dopiero po wrzuceniu do translatora, co z kolei wypaczy sens 'troche' ;) Sam pulpit nie jest az taki szary... on jest tylko mocno szarawy ;) Z Opery Mobile w tej wersji nie korzystalem, wiec nie pomoge, sorry. Dzieki za info - bede wiedzial na przyszlosc. Co do serwisu - to oby serwis HTC wgrywal takze normalny soft HTC, bo nawet nie zalezy mi na HTC Home, tylko na paru aplikacjach, ktore moga byc 'exlusive' dla tego modelu. Nieodzwodna stanie sie wiec wizyta u nich i zmiana ROMu :) A simlocka na szczescie na poczatku nie bede musial zdejmowac, pozniej raczej na 100 %, bo zakresy toto ma wszystkie, zarowno w GSM (4), jak i WCDMA (3).

  • 0

    14.  2007-09-14 16:04:31

    Zle sie wyrazilem - inny standard motywow Today POCZAWSZY od WM 5.0 (czyli sa niekompatybilne wstecznie z 2003 SE, FE, 2002 etc.). Te z WM 5.0 sa oczywiscie kompatybilne wzwyz (przynajmniej jak na razie:)

Dodaj swoją opinię